Fimfárum

Soubor pohádek, které mají pečeť autorova osobitého humoru a vypravěčského umění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31122/fimfarum-31122.jpg 4.61493
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Fimfárum

Ni.kk.i

Já tuhle sbírku pohádek prostě miluji a stejně tak i její filmové zpracování. Wericha obdivuji pro jeho prosté lež okouzlující vyjadřování. Příběhy jsou velmi poutavé, poučné a nechybí v nich takové to "werichovské" moudro. Jan Werich je vskutku taková obyčejná neobyčejná osobnost.

Kortez

Pana Wericha mám rád od dětství, každé Vánoce koukám na všechny werichovské pohádky v TV, poslouchám po celý rok werichovské pohádky, fejetony nebo třeba rozhovory v rádiu a internetové YouTube je pro mně častý dárce werichovských moudrostí.
Fimfárum jsem poslouchal jako audioknihu a pouštěl si pohádky večer na spaní na služebních cestách. A byli to příjemně strávené chvilky.

ThrisaManx
16.12.2020

Přiznám se, že jsem až doteď Fimfárum nikdy nečetla, a dokonce ani neviděla. To se neměnilo, ale po přečtení knihy to musím napravit a film si pustit. Protože toto bylo naprosto geniální dílo. Vtipné a tak originální, že jsem nechápala, proč se to ke mně nikdy nedostalo. Spojení pohádkového světa se světem moderním, do toho ten tyický Werichovský humor, no prostě to doporučuju. A to jak dětem, tak i dospělým

666Jitka
22.11.2020

Skvělý soubor pohádek vyprávěných po "Werichovsku" :-) Některé z nich jsou vskutku notoricky známé, některé méně, ale všechny v sobě mají moudro, vtip, ale také kritiku - některé věci mi jako dítěti vůbec nedocházely a najednou je vidím jako na dlani - velmi povedené!!!

veronika4001
30.10.2020

Výjimečná sbírka pohádek, která sděluje, jaká je lidská povaha a co je důležité. Každá z postav symbolizuje svojí typikou charakterové podání dobra, zla, závisti, zvědavosti, lakomství, nebo skromnosti, rozumu či štěstí v českém, většinou malebném (vesnickém) prostředí. Typické pro tyto pohádky je vzájemná znalost a blízkost postav, proto je každý vždy nositelem jedné výrazné vlastnosti, kterou se doplňuje s ostatními postavami. Co vlastnost, to symbolika celé postavy a tím pádem děj pohádky. Tyto pohádky totiž nejsou ani tak stavěny na příbězích, jako spíše na (nejen lidském) charakteru a vztazích, a o to více jsou poučnější. Na každé z postav je vidět ona charakterová vlastnost jako zvláštnost, neboť podle ní se postava projevuje, takže děti rozpoznají reakce závistivého člověka, člověka dobrosrdečného, nebo třeba lakomého. Kniha pro děti ve Werichovsky typickém podání. Úsměvná, naučná, krásně česká. Výjimečný pan Werich.

XbookwormX
28.10.2020

Nejvíc mi v hlavě utkvělo "komplot" a "prase". Četl jsem to jako malej fakan a ptal se táty, co je komplot, protože jsem nějak podvědomě tušil, že to nebude překlep a nepůjde o nakládaný ovoce. To by totiž nehrálo zase do kupy s tím prasetem, že jo?
Werich to se slovem uměl.

Laféeverte
27.10.2020

Je to jedna z mých oblíbených knih. Příběhy jsou trochu jiné něž klasika o princeznách, ale zato mají nezaměnitelné kouzlo, vtip a životní moudro. V podání autora všechno ještě víc vynikne, takže když je čtete, v podstatě slyšíte Jana Wericha. Přečetla jsem ji už mnohokrát a nikdy mě to neomrzelo.

willy9203
21.09.2020

Pohádky, které pobaví děti i dospělé. Pro každého je tam něco hlavně na pobavení. Pravda, ještě raději mám, když ty pohádky čte sám autor.