frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Varianta Delta Varianta Delta Richard Marcinko

Nový příběh zavede Marcinka až do Německa a podělí se o pár informacích o německých speciálních jednotkách. Další fiktivní příběh co má spád a pobaví.

Jednotka SEAL Alfa Jednotka SEAL Alfa Richard Marcinko

Akce s Marcinkem je opět dobře napsaná a hlavně dojde i na nepříjemného Pinkyho.

Zlatý kód Zlatý kód Richard Marcinko

Marcinko jako mstitel se svými "starými" přáteli zápasí s ruským medvědem a setkává se se starými nepřáteli.Opět kvalitní fiktivní román, trochu drhnoucí, ale jako celek je příběh dobrý, dobře čtiví a opět poodhaluje něco z fungování speciálních jednotek a tajných služeb.

Modré komando Modré komando Richard Marcinko

Dobře napsaný román i když na můj vkus je překombinovaný. Přesto se dobře čte a dá se opět částečně nahlédnout do světa zvláštních jednotek.

Zelený team Zelený team Richard Marcinko

Fiktivní příběh člena speciálních jednotek, kde přiblíží svět svých britských přátel z SAS. Místy vtipný příběh a dobře popsaný lov na teroristy, kdy se o radikálním terorismu jeho možnostech a jeho hrozbách jen teoretizovalo a psalo pouze v knihách.

02.10.2017 5 z 5

Jsem trochu rozpačitý ze stylu vyprávění o malém čišníkovi snažící se dostat mezi milionářskou elitu za jakoukoliv cenu.Podlézal Němcům, vzal si Němku, přehlížel likvidaci židů a kradení majetku .Nakonec své milionářské idoly, které jím opovrhovali následoval až do komunistického vězení. Trochu to odlehčuje humor místy prokládaný erotikou, smířením se sebou samým a dobrovolné izolování v pohraničí. Od uznávaného autora jsem četl tři knihy, ovšem vrátím se pouze k Postřižinám.

01.10.2017 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Vyprávění mě osobně mile překvapilo , humorné, mnohdy barvité a kudrnaté líčení mladé rozpustilé manželky pana správce bylo osvěžující. Postavy z filmu a podle knihy mě přišli panem Menzelem skvěle zvolené. Nikdo lepší mě ani nenapadá.Popis dvojnásobného utonutí bylo tak malebné, že by člověk nabyl dojmu, že je to fajn zážitek. Což jistě není. Sekání ocásku a konec psa mě přišlo kruté a zbytečné. Kniha by se jistě bez toho obešla. Jistě se ještě k této knize, nebo alespoň k částem vrátím. Určitě mě znovu potěší hlavně díky hláškám strýce Pepina, vystresovanému Francinovi a nadhledu jeho osobité manželky.

01.10.2017 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Mladík Miloš se díky své první povedené sexuální zkušenosti stane nejen mužem, ale i odbojářem s tragickým koncem. Na můj osobní vkus místy trochu zvláštní vyprávění a hlavně mě to pokazilo vyprávění o oslepení býků. Ale autor to považoval za důležitou část tak to tam asi mělo být. To, že se mě to nelíbilo je můj problém, nebo nepochopení záměru.

01.10.2017 3 z 5

Perlorodky Perlorodky Jiří Stránský

Malý kluk vypráví krátkou část svého života o setkání se svou budoucí rodinou, skauty a tehdejší společností. Při výběru knížky jsem osobně očekával větší prostor pro skauty a jejich příhody, ale mnohem víc se řešili jiné zásadnější věci okolo Ivana a spol. Co mě kazilo vyprávění bylo zjednodušené, kostrbaté a velmi rychlé vyřešení nastalých problémů a tlačení na pilu s komunisty. Víceméně stačilo závěrečné vykreslení socialistické společnosti, pomstychtivost mocných a sobeckých "zlatých" papalášů. Autor zřejmě do příběhu zapojil i část své zkušenosti, kterou prodělal jako pracovník u Vodních staveb a opětovné setkání s komunistickým vězením.

30.09.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Přes velký nástup na začátku jsem musel přijít na chuť příběhu a postavám policistů, ale děj je dobře vykreslený, místy až ponurý a vyšetřovatelé jsou sympatičtí i svým osobním životem. Jsem zvědav na další pokračování, protože zbylá nit po vyřešení případu se díky Švýcarovi táhne dál do dalšího příběhu.

27.09.2017 4 z 5

Zajatci Minecraftu Zajatci Minecraftu Petr Heteša

Zajímavý nápad na děj knihy pro mládež, ale už tato myšlenka byla několikrát napsána a natočena. Dříve jako kluk a kdybych onu hru někdy hrál tak bych byl zřejmě nadšen, ale dnes to vidím na čistý průměrný příběh.Mělo to své slabší, ale i silné momenty. To co mě kazilo příběh byla mluva mezi dětmi a hysterie Zuzany ohledně svého zevnějšku.

23.09.2017 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem nečetl, ale jen "četl" ušima. Jelikož jsem už kdysi viděl český seriál, který se mi líbil přesto jsem od toho moc nečekal. Ovšem s hlasem M. Vančurové to bylo úžasné a tajemné vyprávění. Díky hlasu vypravěčky to bylo něco jiného než seriál, příběh jsem nadšeně vnímal v jiných barvách.

22.09.2017 4 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Autor vtipně vypráví v krátkých povídkách o velké a rozmanité rodině Krausových. Překvapuje mě jeho otevřené vyprávění a soukromích věcech okolo rodiny. Zřejmě se to celé musí brát trochu s rezervou.

22.09.2017 4 z 5

Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Vydržet!: Paměti generála Tomáše Sedláčka Jiří Plachý

Nesehnatelná kniha, musel jsem ji dohledat v elektronické podobě. Po poslechu Post Bellum, Paměti národa kde se prezentují příběhy 20. století mě zaujalo vyprávění gen. Tomáše Sedláčka a v rozhovoru s M. Ebenem Na plovárně. Silný životní příběh, vlastenectví a postoje gen. Sedláčka jsou inspirativní. Kniha vypráví o jeho předválečné vojenské kariéře, angažovanosti na západních a východních bojích a mučení a doživotí od komunistů.Přesto nezanevřel na společnost a přes hrozné životní podmínky a zkušenosti se dožil úctyhodného věku 94 let. Čest jeho památce.

20.09.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Trochu mě mrzí, že je to podané a ploché jako divadelní hra. Opět se Čapek trefuje do černého z tak vzdálené minulosti kdy přemýšlel o tomto tématu. Od otázky ohledně využití robotů, varování před úpadkem lidstva díky technice, po duši a konče odkazem na biblického nového Adama a Evu.

19.09.2017 3 z 5

Lidský pohled a postřehy na lidské osudy, povídky, detektivní příběhy jsou někdy více a někdy méně poutavé. Ovšem jako celek mají svou kvalitu a sílu. Jazyk, kterým jsou psané je příjemný. Obdivuji Čapkův lidský a občanský postoj.

19.09.2017 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Skvělá a díky fotografiím velmi milá knížka pro malé pejsky a malé lidičky. Popisuje příhody o narození a objevování světa očima pejska, doplněna psími pohádkami. Večerníčkovské vyprávění v podání pana Růžka je úžasné.

19.09.2017 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Ač jsem v mladé nevědomosti neuměl docenit Čapka a snažil jsem se mu vyhýbat byl jsem touto tenkou knihou a zápletkou mile překvapen.

19.09.2017 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

V dětství to bylo super počtení, malá skupinová Robinzonáda. Kdy trosečníkům z bídy a nouze pomáhají znalosti z vědy a techniky ke slušnému životnímu stylu. Pro mě dobře namíchaný příběh, kdy mě jako kluka neodradil počet stran. Když jsem to četl v dospělosti znovu už příběh nepůsobil tak intenzivně, ale jako naivní kluk jsem se rozplýval nad dobře namíchaným příběhem a odhalováním tajemství.

17.09.2017 5 z 5

Rudá buňka Rudá buňka Richard Marcinko

Mé první setkání s Marcinkem. Byl to dárek, podle obalu bych si ji určitě nevybral, ale jsem velmi rád, že se ke mě dostala.Po přečtení bylo nutností kupovat další vydané díly, jen poslední mi nějak záhadně unikl a to mě mrzí. Ve fiktivním příběhu se v pozadí poodhaluje fungování a využití speciálních jednotek, výcvik, myšlení a motivace těchto lidí. Sem tam se příběhem mihne i vzpomínka na minulé vojenské akce a postavy z jeho života.Marcinkovo vyprávění, popisy akce, intriky a humor svižně provedou knihou. Jen by mě zajímalo jak dalece čerpal ze svých vlastních vojenských zkušeností při psaní v tomto vymyšleném příběhu. Ovšem tato otázka se dá položit v každém následujícím dílu.

16.09.2017 5 z 5