Rudá buňka

Další neuvěřitelné osudy bývalého nekonvenčního příslušníka elitních jednotek US Navy. Po vynuceném odchodu z armády pracuje jako bezpečnostní poradce po celém světě. Během akce na tokijském letišti Narita učiní objev, který ho vtáhne do tajné války za americkou národní bezpečnost. Je znovu povolán do služby, obnoví svou jednotku Rudá buňka, která původně zjišťovala slabá místa v bezpečnostních opatřeních US Navy, ale brzy zjistí, že se má stát jen obětním beránkem v obrovském úniku strategických zbraní a materiálů, do kterého je zapleten i bývalý ministr obrany....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76356/profesionalni-valecnik-2-ruda-bunka-2Mt-76356.jpg 4.439

Profesionální válečník 2.

Literatura světová
Vydáno, Ivo Železný

Rogue Warrior 2: Red Cell, 1994

Kniha Rudá buňka

frantisek8863
16.09.2017

Mé první setkání s Marcinkem. Byl to dárek, podle obalu bych si ji určitě nevybral, ale jsem velmi rád, že se ke mě dostala.Po přečtení bylo nutností kupovat další vydané díly, jen poslední mi nějak záhadně unikl a to mě mrzí. Ve fiktivním příběhu se v pozadí poodhaluje fungování a využití speciálních jednotek, výcvik, myšlení a motivace těchto lidí. Sem tam se příběhem mihne i vzpomínka na minulé vojenské akce a postavy z jeho života.Marcinkovo vyprávění, popisy akce, intriky a humor svižně provedou knihou. Jen by mě zajímalo jak dalece čerpal ze svých vlastních vojenských zkušeností při psaní v tomto vymyšleném příběhu. Ovšem tato otázka se dá položit v každém následujícím dílu.

Arcisit
04.10.2013

Bohužel styl psaní je takový prazvlášťní, že jsem to ani nedočetl

tenax
15.08.2013

Už v úvodu autor píše, že: "...kniha je dílem fikce. Jména, postavy, místa a události jsou buď výplodem autorovy představivosti, anebo jsou použity nepravdivě. Podrobnosti jednotlivých operací byly upraveny tak, aby nedošlo ke kompromitování současných metod složek zvláštního určení."
V každém případě je to napínavé čtení, ať je to pravda nebo ne. Rozhodně ale autor ví, o čem píše a některé detaily tomu dodávají na věrohodnosti.

olle3
03.08.2013

Zajímalo by mě, co z toho je pravda, a co fikce :) Zábavné čtení!