Foxie89 Foxie89 komentáře u knih

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Hrozně slabé. Nezajímavá hlavní hrdinka, jejíž jediná charakteristická vlastnost je, že se jí lepí smůla na paty, podivné skoky v ději, tuna postav, který tam nemusely vůbec být a nevysvětlené fungování světa tak do poloviny knihy. Argh. Nebýt Vince, asi bych knihu ani nedočetla. Musím ale uznat, že poslední čtvrtina knihy byla dobrá, jak kdyby to napsal někdo jiný. Závěr se mi líbil dost.

23.06.2023 2 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

Potřebovala bych tu ty půlhvězdičky, protože téhle knize k těm 4 chybí jen trošku. Je to takový kouzelný příběh s prvky z asijského prostředí, které mě hrozně bavily a já měla pocit, že se dívám na nějaký Ghibli film :) přestože jsem tušila, jak to asi dopadne, bavilo mě to :) jediné, co bych vytkla, bylo rychlé zamilování dvou postav a občas trochu bordel v ději vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla o něco delší a nějaké postavy měly více prostoru :)

06.06.2023 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Už jsem na tuhle knihu byla stará. Byla na mě fakt dětsky napsaná a děj byl plný takových těch jednoduchých, rychlých zvratů. Annaleighino rozplývání nad muži bylo taky naivní a dětský číst to třeba 10 let zpět, asi bych dala trochu vyšší hodnocení. Ale konec byl uspěchaný a rozuzlení bylo nahrnuto do posledních pár kapitol. Konečný zázrak mi taky přišel trochu moc :/

01.06.2023 2 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Antoine Renand

Bylo to pro mě velmi zvláštní čtení. Asi první kniha, kdy mi ty případy přišly opravdu nechutně a až nepříjemně popsané. Nečetlo se mi to moc dobře, ale zároveň jsem chtěla vědět, jestli Alfu dopadnou nebo ne. Občas mi kapitoly přišly zdlouhavé (zvlášť nějaké ty pohledy do minulosti).... moc nevím, jak knihu hodnotit. Doma bych ji asi nechtěla mít.

29.05.2023 3 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Gallant je čarovné místo, ale samotný příběh mě tolik neučaroval. Děj je nahrnutý do posledních 50 stran, což by mi ani nevadilo, kdyby to nebylo takové celé naivní a nereálné. I přesto se příběh četl hezky a vlastně se mi víc líbilo prozkoumávání zahrad, domu a Oliviiny minulosti, než boj proti smrti :)

26.05.2023 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle bylo taky moc bezva! Zběsilá jízda plná zvratů, napětí a i humoru. První díl se mi líbil asi o něco více, tady mi to občas přišlo překombinované, ale i tak skvělý. Konec byl taky hezký!

01.05.2023 4 z 5

Knihy kupovati... Dějiny knižního trhu v českých zemích Knihy kupovati... Dějiny knižního trhu v českých zemích Jiří Trávníček

Ufff... tohle bylo trochu mučení. Kniha popisující knížní trh je opravdu hodně obsáhla, ale přesto mi přijde, že jsem se nových věcí tolik nedozvěděla. I mi hodně nevyhovovala struktura kapitol a často mi přišlo, že se autor opravdu hodně opakoval.

12.04.2023 3 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi silný příběh. Postavy byly opravdové a líbilo se mi, že při střídání pohledů se změnil styl vyprávění i jazyk. Občas mě to fakt dostalo a nějaký věci mi v hlavě zůstanou asi dost dlouho.

05.04.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Velmi zajímavá jízda, kdy člověk nikdy neví, co si na něj Kaz Brekker nachystá.
Přestože je hlavním hrdinům 17, moc se tak nechovají, což se mi na tom líbilo... ale zároveň jsem během čtení zapomínala, že to jsou pouhé děti. Je to pro mě první kniha, kde hlavní hrdinové nejsou úplný klaďasové a přiznám se, že mi chvíli trvalo se začíst a objevit ty jejich kladné kouty. Ale jsou tam a o to jsou postavy zajímavější.
Děj je nadupaný a překvápek je v knize spousta, stále ale dávají smysl. Oblíbila jsem si hodně Inej a Wylana a fakt doufám, že mě druhý díl, kdy se všechno rozplete a Kaz snad dosáhne své pomsty, nezklame.

24.03.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Četla jsem teda v angličtině, ale ta kniha je tak úžasná! Přečetla jsem ji během jednoho dne a nemohla ji vůbec odložit. Je tu skvělý humor, kdy jsem se smála nahlas. Olive s Adamem jsou navíc protiklady - sluníčko vs. bručoun a děsně mě to bavilo. Fakt doporučuju! Jednoduchá, zábavná knížka :)

26.02.2023 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Mně to nějak neuchvátilo. Nebylo tam nic moc originálního a postavy mi moc charakterově nesedly. Děj se na mě posouval trochu pomalu, ale plusové body to má za občas fakt dobře popsanou atmosféru.

24.02.2023 2 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Mně to nějak nesedlo. Je to taková konverzační kniha, kdy se spolu baví a filozofují postavy o tom stejném dokola. Vždycky tam přišel nějaký nový prvek a místo toho, aby se to pořádně rozvedlo, tak se šlo zase jen povídat. A bylo to na mě celkem složitě napsané, samé vědecké a filozofické dumání :)

19.02.2023 3 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Kniha byla taková rychlovka a zaujalo mě císařství a pojetí žen. Překvapilo mě množství krutosti a přiznám se, že od druhé půlky mi to přišlo hodně popisné. Další díly si přečtu spíš ze zvědavosti :)

01.02.2023 3 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Celkově se mi kniha vlastně líbíila, líbilo se mi pojetí druhů magie a i fanatické pojetí chausserů (i čarodějnic vlastně). Lou mi přišla na začátku knihy hodně oprsklá, až mi to trochu lezlo na nervy, ale od půlky knihy se to zlepšilo :D jsem zvědavá na další díl, přestože už nemají moc dobré hodnocení

14.01.2023 4 z 5

Rod nebies a povetria Rod nebies a povetria Sarah J. Maas

Asi úplně vybočuju z ostatních čtenářů, ale mě to přišlo jako patlanina. Konec mě namíchl natolik, že si další díl asi ani nepřečtu. Erotické scény byly přeloženy odporně a na každý stránce se někomu probouzel nebo tvrdnul “pták”. Za mě opravdu velké zklamání, kdy si autorka vymýšlela charaktery postav tak, jak ji to přišlo pod ruku a Danyka měla nejspíše dvakrát delší dny, aby to všechno stihla. Jediný dobrý odhalení mi přišlo o Asteri. Dějové linky s Tharionem a Ithanem jen zbytečně roztahali děj a nic nového nepřinesli. Těším se, až si teď přečtu nějaké fantasy, kde každé páté slovo nebude šukat, pták nebo vlhkost :)

27.12.2022 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

(SPOILER) hezký závěr skvělé série :) (SPOILER) líbilo se mi, že Tamlinovi navrátili jeho čest a že z něj neudělali takového netvora, kterým vlastně nikdy nebyl. Byla jsem překvapená, že na konci neumřela žádná z hlavních postav a že nám Maasová dala takový happy end. Nevím, jestli se budou pouštět do dalších dílů, možná s nějakým časovým odstupem, protože teď jsem spokojená tak, jak to dopadlo.
A to zahrávání s mým srdcem, kdy nám Maasová jen tak zabila a zase oživila Rhysanda...no pobrečela jsem si na konci :D

28.09.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak druhý díl byl mnohem lepší než první! Úžasný!! Feyre a Rhysand jsou spolu skvělí a zvraty v příběhu se rozhodně nešetřilo. Scéna na trůně mi přišla trochu přehnaná :D ale jinak super. Těším se na velkolepé finále.

27.09.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Mně tam zezačátku štvalo pár věcí, ale pak se to hezky vysvětlilo. Je tam několik super postav a těším se, co se bude dít dál. Snad budou další díly jen lepší!

17.09.2022 4 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

Ze začátku to vypadlo fakt slibně, ale pak se to na můj vkus moc pobláznilo a samotný vysvětlení mi nějak nesedlo.

25.08.2022 2 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Prvních 200 stránek bylo fakt zdlouhavých a pro mě i dost matoucí. Nejenomže tam bylo spoustu postav a jmen, ale i si zapamatovat, koho to jsou dědicové :D až po dočtení jsem na konci našla tu hezkou tabulku.
Jinak pak si to sedlo, postavy mi přirostly k srdce a moc se mi líbí, že se nám na konci vyklubal milostný trojúhelník, muhehe. Každopádně vydržte autorčiny popisy, protože je to opravdu napínavé a za mě zas po delší době něco nového :)

29.07.2022 4 z 5