Knihy kupovati... Dějiny knižního trhu v českých zemích

Knihy kupovati... Dějiny knižního trhu v českých zemích https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220362/bmid_knihy-kupovati-dejiny-knizniho-trhu-BBe-220362.jpg 4 28 6

Dějiny knižního trhu v českých zemích Jak vypadal český knižní trh ve středověku? Co všechno se až do současnosti na jeho poli událo? Jak se utvářel, jakými změnami prošel, jaké byly jeho vrcholy a pády? To vše zodpoví dějiny knižního trhu zasazené do kontextu kulturních, ale také obecných dějin v českých zemích. Prostor dostává i kontext německý, židovský a slovenský. Dozvíte se, jak fungovaly jednotlivé segmenty trhu. Získáte informace o jeho čelných institucích, jako jsou nakladatelství, knihkupectví, tiskárny (a místy rovněž knihovny), i o jeho významných osobnostech. Poslední titul stejného ražení u nás vyšel v roce 1927.... celý text

Foxie89
12.04.2023 3 z 5

Ufff... tohle bylo trochu mučení. Kniha popisující knížní trh je opravdu hodně obsáhla, ale přesto mi přijde, že jsem se nových věcí tolik nedozvěděla. I mi hodně nevyhovovala struktura kapitol a často mi přišlo, že se autor opravdu hodně opakoval.

tomasblazek
30.06.2020 4 z 5

Část druhoválečnou a poválečnou jsem četl jedním dechem a zvláště o letech socialismu bych si četl ještě mnohem mnohem více... zjistil jsem naopak, že mě nějak dvakrát moc nazaujalo líčení knižního trhu na Slovensku, inu, bratia, kde ty dávné časy společného státu jsou... což není žádná výtka ke knize.

Babouš
24.02.2016 3 z 5

Příliš obecné, po povrchu jdoucí. Podle mého názoru zcela zbytečně kniha začíná středověkem, kde jenom opakuje to, co všichni známe z hodin dějepisu. Lepší by bylo, kdyby to začalo až 19. stoletím, kdy vznikaly moderní česká nakladatelství (Topič, Vilímek...) a důkladněji rozebrala století dvacáté. Navzdory tomu, že kniha vyšla v roce 2014 trestuhodně opomíjí elektronické knihy (naťukává jen povrchně), selfpublishing a další moderní trendy. Štěstí, že to je psáno tak čtivě...

douchová
14.07.2015 5 z 5

Četla jsem to jedním dechem, což je u populárně naučné věc ne úplně obvyklá.

bookcase
07.07.2015 5 z 5

Průřez českým knižním trhem napříč staletími. Zajímavé informace o českých nakladatelstvích, o knížkách během válečných let i o současném moderním vývoji.

Blue
28.12.2014

Je naprosté zvěrstvo vydat takovouto knihu brožovanou. Když to navíc udělá prestižní nakladatelství Academia u knihy, u níž ještě uvádí, že tu žádná podobná nevyšla 87 let, derou se mi přes stažené rty jen samá nepublikovatelná slova. Je to i neúcta k autorům. Doufám, že se v Academii stydí.