Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Už zase létám Už zase létám Sita Brahmachari

I když to bude znít divně (vzhledem k tématu sebevraždy) pro mě byla tato kniha oddechová. Autorka má krásný styl psaní a hlavně díky tomu jsem to přečetla skoro za den.
Hvězdu ubíráme kvůli, za mě nelogické romantické lince, která mi moc nedávala smysl a kvůli málo akce. Vím, že kniha je hlavně psychologická, ale ta akce tam nebyla skoro žádná a chyběla mi.

14.08.2021 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Za mě zatím nejslabší kniha od autorky. Nepobavila jsem se u toho tak, jak jsem očekávala...

08.08.2021 3 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Mně se obzvlášť líbilo grafické zpracování knihy (hlavně ty krásné ilustrace Terezy Basařové) a výběr žen.
Musím ale říct, že mě osobně bavil víc výběr žen druhé poloviny knihy, ta první mě moc nebavila a přisla mi dost podobná...
3,5/5⭐

13.05.2021 3 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Bludičky - velice zajímavý námět na knihu, ale já jsme měla ze začátku problém se orientovat v tom, jak to všechno vlastně funguje, takže bych uvítala nějaký seznam, nebo tak něco...
Musím ale pochválit čtivost knihy, a to, že se toho v ní událo strašně moc a obsahovala to, co by některým autorům vystačilo klidně na celou trilogii.
Líbil se mi styl psaní autorky, bylo vidět že Světla nad močálem nejsou její prvotina.
Já vlastně ubírám 2⭐ kvůli zmatku, který jsme měla ze začátku v postavách a kvůli tomu, že mě některé části moc nebavily a přišly mi hrozně natahované, nebo naopak příliš uspěchané.
P.S. A ten epilog mi teda fakt jako dost pokazil celou knihu.

11.05.2021 3 z 5

Pečeme s Kafkou Pečeme s Kafkou Tom Gauld

Párkrát jsem se zasmála, ale už jsem četla lepší stripy. Moc se mi ale líbil autorův styl kresby :-)

25.04.2021 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Po mém nadšení z Kouzelnice bylo toto zase trochu zklamání. Mně tam prostě chyběla Ferius Parfax a kočkoveverčák Reichis. Některé části mi přišly dost natahované a podle mě by se Spoutávač dál malinko proškrtat. Ale i tak jsem zvědavá na další díl série :-)
3,5/5⭐

25.04.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Noci běsů jsou trochu slabší než autorčina prvotina Zmizení Sáry Lindertové. Konec byl za mě dost uspěchaný a já ho měla i trochu problém pochopit. Musím ale vyzdvihnout obálku a ilustrace v knize, ty jsou nádherné.
Kateřina Šardická umí napsat atmosféru, to se musí nechat. Těším se na další knihy od autorky :-)

02.04.2021 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

První polovina knihy je zase pomalejší. Připomíná se tam hlavně děj z prvního dílu (ehhh, ne že bych to nepotřebovala :-))
Pak se to ale rozjelo a já knihu dočetla za odpoledne.
Myslím, že tento díl je trochu slabší než 1. ale i tak se mi to moc líbilo a těším se na závěrečný díl.

22.03.2021 4 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Jde vidět, že je to autorčina prvotina. Vše začíná zajímavě, ale zhruba ve třetině knihy se začne vše strašně urychlovat. Je to hodně ploché a dost primitivní. Konec je zase hodně uspěchaný.
3⭐ dávám kvůli skvěle vystavěnému světu a fajn postavám.

24.02.2021 3 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Rozhodně lepší než první díl, ale stále mi tam něco chybí. Tuhle knížku zachraňoval Reichis, díky kterému jsem se u toho dost zasmála, takže díky kočkoveverčáku...

26.12.2020 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Konečně konec téhle podivné série. Aspoň se v tomto dílu něco dělo (konečně...). Bylo fajn že jsme zase navštívili další místo v USA.

22.12.2020 3 z 5

Předobrý život Předobrý život J. K. Rowling (p)

Když se chcete dozvědět něco o životě slavné autorky je kniha fajn.

30.10.2020 3 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Ty ilustrace jsou prostě boží...

29.10.2020 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

V této knížce bych chtěla hlavně pozvednout ilustrace. Jsou krásné a vystihují skoro všechny postavy dokonale. Vřele doporučuji

28.10.2020 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Kniha ze které jsem nadšená... postavy jsou skvěle napsané

Šaty Šaty Megan Hess

Nádhera!!! Dokonalost sama.

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Úžasné!!! Miluju to.

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

První polovina knihy mě hrozně nebavila. Knihu jsem odkládala a nechtělo se mi ji číst. Pak přišla 2. návštěva, která se mi už líbila daleko víc... Selah jako hlavní hrdinka mě nebavila, byla taková nijaká...

26.10.2020 3 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Skvělá kniha, která mě dostala svou originalitou. Svět ve kterém se platí krví je úžasný

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Od knihy jsem čekala víc.

26.10.2020 3 z 5