Fortuna Fortuna komentáře u knih

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Pokračování dechberoucí série pokračuje neutuchající akcí a svižným dějem. Příběh se nezastavuje, možná jen někdy zpomalí, aby čtenář mohl popadnout dech.
Vize nového světa se mi neskutečně líbí, vidoucí i Refájci jsou úžasné bytosti a některé z postav mají dobré charaktery.
Příběh skvělý, konec super, škoda jen, že musíme čekat na další díly. :)

09.08.2018 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Na knihu jsem se velmi těšila. Očekávala jsem vyzrálejší román pro dospělé, plný napětí, tajemna a zvratů.
Zprvu jsem byla natěšená na okamžik, kdy se dozvím, co je vlastně naše tajná malá Specialistka zač. Jakmile však přišla Kevinova chvíle zamotat se do děje, veškerá má očekávání a radost opadla. Od té chvíle byl příběh předvídatelný, nevyzrálý a plný typického klišé pro náctileté, zklamal mne. Pozoruhodnou nesmrtelnost postav a bezedné zásoby zbraní, převleků a chemikálií asi rozebírat nebudu.
Chtěla bych však vypíchnout jednu věc, která mě na knize zaujala - Alexin prvotní postoj ke vztahům mě donutil přemýšlet nad sebou samou.

09.08.2018 3 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Celá série mě bavila, líbila se mi. Nebylo to ale nic extra. Nepamatuji si, že by tam byly nějaké nudné scény, a pokud ano, nebylo jich moc a nebyly výrazné. :) Nemám ráda milostné trojúhelníky, vždycky mě tam někdo trošku štve - tady to byl Will. Jo, byl v pohodě, sympaťák, ale já prostě radši Cassiana.

09.07.2016 3 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

No... jak to říct. Prostě jednička byla asi lepší, nevím, mám smíšené pocity. Byla jsem ráda za Tamru, ale jak už tu někde pode mnou je psáno - ty milostný trojúhelníky... Achjo...
Je to asi rok, co jsem tento díl četla, tak doufám, že to nemám pomotané, ale líbil se mi konec. Je otevřený, těším se na pokračování.

Drakie Drakie Sophie Jordan

Nevěděla jsem, co čekat. A mile mne překvapila. Čtení se mi líbilo, bavilo mě to, takový menší nadprůměr. :) Těším se na druhý díl, snad mne nezklame. :)

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Stále jsem neviděla ani jeden film, nevadí mi to, spíš jsem za to asi ráda. Kniha je úžasná. Jednoduchá. Baví mne. Druhý díl byl lepší, uvidíme jak si povede třetí. :)

09.07.2016 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Film jsem nikdy neviděla, a tak jsem vlastně ani netušila, o čem by příběh mohl být. Nečekala jsem toho moc, právě proto mě asi mile překvapila. Líbilo se mi, jak autor vše vysvětlil. Nevím, co k tomu ještě říct, prostě to bylo vážně fajn čtení.

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Komentář z minulého dílu
Jedno moje očekávání se přeci jen vyplnilo - že mě Míša opět zklame. Opravdu, jak už jsem psala u předchozích knih, každým jejím dílem jde dolu a dolu. A u Sirény to platí dvojnásobně.

Ano, a po přečtení druhého dílu názor neměním. Pravdou už bude, že druhý díl je o něco silnější, ale první mě asi bavil víc. Nevím... Stálé omílání, příliš nudných scén, dialogy na houby, žádné pořádné napětí, žádné překvapení, nic...

Pozn.: Mimochodem... Nepsalo se náhodou na začátku prvního dílu, že se Derren vypravil do České Republiky? Já jen, že druhý díl se odehrává někde u moře..

21.09.2015 2 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Mně se kniha líbila. Byl to zas trošku jiný šálek čaje a já jsem spokojená. :) NAPROSTO oddechová četba, nad ničím nemusíte přemýšlet, prostě jen čtete každodenní, trošku potrhlé zápisky ještě trošku potrhlejší Mii Thermopolisové. Miu jsem si oblíbila, je jiná než většina lidí a to se mi líbí. Nevím, co ještě dodat, jsem prostě spokojená. :)

23.03.2015 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Život Tori Springové je nudný, žije v něm prakticky sama , jen se svým blogem. Do doby, než ji začne "otravovat" Michael Holden.
S Tori jsem se nikdy neztotožnila, její chování mi někdy opravdu vadilo, ale chápala jsem jí (též nemám lidi ráda, ale její nepěkné reakce vůči Michaelovi, který se na ní snažil být milý, mi vadily). Konec mě překvapil, jelikož jsem čekala to, co už je ohraným klišé v každé knize pro teen. Ale spleta jsem se a jsem za to ráda.. :)

15.03.2015 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

První díl byl docela příjemné čtení (i přesto, že tenhle typ není moje kafe), a tak jsem se pustila do dalšího dílu. Asi tak druhá třetina byla opravdová MUKA. Musela jsem se dokopat k dočtení...

16.12.2014 2 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Každou sérií jdou Míšiny knihy ke dnu.. :/

28.11.2014 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

No, nikdy předtím jsem žádnou andělskou ságu nečetla a nikdy se do ní nechystala, ale ve chvíli, kdy jsem neměla co číst, jsem po Pádu prostě sáhla.
Začátek pro mě byl asi nejzajímavější.. Konec se mi nelíbil, ale nejvíce mi vadil opět ten milostný trojúhelník.. V knize, kde si přeji, aby tam romatika byla, není, a tady jí je na rozdávání.. No, jako kniha nic moc, ale budu se těšit na film (pokud se ho dočkáme), protože jakožto filmová verze (pokud by se povedla) by byl Pád asi lepší..
Do dalších dílů se rozhodně nehrnu.

Pozn.: Ač jsem se na film těšila dlouho, nakonec to byl zbytečně strávený čas...

22.10.2014 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nevím co na to říct... Každopádně lepší než filmy. Děj by nemusel být tak vleklý, kniha by klidně mohla být o několik desítek stran tenčí a ničemu by to neublížilo.

10.09.2014 3 z 5

Jezdec v mlze Jezdec v mlze Eleanor Jones

Hodně jsem se bála, že nezaujme, ale právě naopak! Moc pěkná. :)

05.02.2014 4 z 5

Ostrov divokých koní Ostrov divokých koní Susan Hughes

Bohužel, musela jsem knížku po pár desítkách stránek odložit. Nezaujala mě.

05.02.2014

Nejhorší prázdniny Nejhorší prázdniny Zoe Kelvedon

Moc pěkná knížka. Nejdřív jsem se bála do ní jít, ale po pár stranách jsem se začetla. :)

05.02.2014 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Ani jsem nevěděla, že tohle je úplně první díl celých Letopisů. :D Krásný příběh, po přečtení konce mi do sebe vše zapadlo, protože jsem si jako první přečetla Lev, čarodějnice a skříň...

04.02.2014

Svět koní Svět koní Susan McBane

Krásně zpracovaná encyklopedie s krásnými obrázky. :)

04.02.2014 4 z 5

Stromy - Od semínka k rozlehlému lesu Stromy - Od semínka k rozlehlému lesu David Burnie

Tuhle knížku jsem vyhrála ve výtvarné soutěži a moc se mi líbí. Jak její zpracování, tak ty informace.

04.02.2014 4 z 5