Forest66 Forest66 komentáře u knih

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Méně propracované, než předchozí díly série, ale stále výborná knížka :)

16.03.2019 4 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Poslední kniha ze světa diabla, která mi chyběla a můžu říct, že nejlepší na konec :)

28.02.2019 4 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Dalo se to číst, ale bylo to celkem zbytečné. Žádné zvraty, jen nepatrně napětí a všechno velmi lineární a prvoplánovité. Krom toho - pro někoho, kdo už četl například Vladce klanu, což už asi většina z potenciálních čtenářů, vlastně výsledek všech klíčových událostí byl předem znám

27.02.2019 1 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

I po tolika dílech mě série stále baví a dokáže rozesmát a pořád se těším na další díl. Po odbočce v minulém díle jsem ale buď pár důležitých věcí zapomněl, nebo je v příběhu víc myšlenek a postav, které se najednou vynořují odnikud a stejným způsobem se zase ztrácí, než kolik jich je na první pohled patrno. A že jich je.

27.02.2019 4 z 5

I když už to nedosahuje úrovně původní trilogie, stále je to příjemná oddechová četba. Formou ani obsahem to ale do aristokratky úplně nezapadá a způsob, jakým se to autor pokusil na sérii "naroubovat" mi nepřijde šťastný. Asi jako ta stařenka, co skládala puzzle s kladivem - Je to tam, ale máte prostě pocit, že to úplně nesedí

27.02.2019 3 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Ačkoliv mám Puzovi knihy rád - a nemyslím tím jen kmotra - je tahle kniha zklamáním. Má sice místy světlejší chvilky, ale jinak působí jako směska vzájemně nesouvisejících příběhů a situací, které se už nevešli do ostatních knih.

01.02.2019 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Co si budeme povídat - ten začátek se vleče jako smrad. Ale skoro celou druhou polovinu jsem přečetl za jeden den, takže doporučuji přimhouřit oko a vydržet ten začátek

16.12.2018 4 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Tenhle výlet na venkov vstoupil do hlavního příběhu stejně, jako reklama do filmu. Najednou tam vůbec nezapadá a dlouho mi trvalo, než jsem se do něho vůbec začetl. Konec by měl dle mého být úplně o něčem jiném, ale i tak to ve výsledku byla docela povedená knížka obsahující laskavý humor i mírné napětí celé dosavadní série

05.12.2018 3 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Celkem nezáživný příběh, který mě nedokázal upoutat a pamatuji si z toho spíš útržky. Velké množství zaměnitelných postav. Kratší příběhy jdou autorovi myslím lépe, nejsou tak překombinované a nepravděpodobné

08.11.2018 1 z 5

Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Zapomenuté případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Knížka obsahuje kromě povídek i hodně textu. Textu bez obsahu, určeného k přeskočení. Povídky sami o sobě nejsou špatné. Některé lepší, některé horší. Prazážitky říkají, že jsem už všechny nebo alespoň skoro všechny někde četl a zapomenuté případy se jmenují proto, že mezi ostatními zkrátka nestáli za zapamatování

04.10.2018 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Tenhle typ knížek většinou nečtu, ale jsem rád, že se mi do ruky dostala tahle. Překvapilo mě, jak čtivý a zajímavý kousek to je. Babiše rád nemám a nic dobrého si o něm nemyslím, ale jak jsem zjistil, pořád ještě to byla jen špička ledovce :P
Je jen škoda, že si tuhle knihu nejspíš nikdy nepřečte ta část voličů, která by určitě měla

03.10.2018 5 z 5

Skrytý prorok Skrytý prorok Richard A. Knaak

Asi nejslabší díl série. Autor už byl zřejmě unavený a s žádnou rafinovanou zápletkou si nedělal hlavu. A navíc zakončeno způsobem, jakým by žádný příběh končit neměl. Nikdy

26.09.2018 2 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Výborná, napínavá a velmi čtivá knížka. Příběh se četl sám. Až do konce, který to všechno strašně zabil :(
Takové téma se hodí spíš do špionážního románu nebo politického thrilleru, ale do detektivky moc ne. Krom toho, pokud hodlá Locardův princip používat stylem "Na míst činu byl někdo, kdo se setkal s někým, kdo někdy použil...", sotva by z toho poznal, co jsou relevantní stopy :P
Ale povětšinou to byl výborně podaný příběh a zaslouží si aspoň tři hvězdičky

11.09.2018 3 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Jednoznačně nejhorší kus celé série. Nejvíc připomíná béčkový akční film - žádný nápad, originalita 0. Pouze spoustu klišé, nesmyslů, stereotypní řezničina a to všechno opakující se pořád dokola. V celé knize nebyla jediná uvěřitelná postava, dokonce ani uvěřitelná situace.

09.09.2018 odpad!

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jsem z toho dost zklamán. Čekal jsem, že když to psal Gaiman, tak to bude vtipné, ale v celé knížce jsem napočítal jen jeden vtipný moment. Co se samotných příběhů týče, nemá to žádný řád, žádný smysl, žádné napětí.

05.09.2018 1 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Výborná knížka, přečteno skoro za víkend :) Je to krásně vtipné a roztomilé čtení. Na Zeměplochu si nepotrpím, ale jsem moc rád, že jsem se k tomuhle nechal přesvědčit.

26.08.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Vynikající detektivka ze soudobé Británie s krátkou poválečnou dějovou linkou. Poutavý a plynulý děj, který člověka hned od počátku chytne a druhou polovinu jsem přečetl velmi rychle. Těším se na další knihu tohoto autora. Pokud nevíte, co dát k vánocům fanouškovi britské detektivky... ;)

19.08.2018 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Deaver je rozhodně expert a detektivky psát umí! Nicméně Byla tu jistá hluchá místa, která jsem zrovna moc nevnímal. Taky musím ubrat jednu hvězdičku za stále stejnou šablonu, kterou ve svých románech používá. Napasuje na ni vždy novou, dobře propracovanou a zajímavou zápletku, ale i tak to oproti povídkám dělá romány poněkud předvídatelnější

16.08.2018 3 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Kombinace detektivky a špatného mysteri. Někde kolem poloviny zjistíte, že celý příběh je vlastně úplně o ničem a zbytečný a tehdy je pravá chvíle to zavřít a zahodit. Já bohužel četl dál.

09.08.2018 1 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Příběh s docela dobrým potenciálem, bohužel utopený ve spoustě balastu. Autorka se kdo ví proč pokusila vytvořit kombinaci detektivky, mysteriozního románu a červené knihovny, což je dost bizarní kombinace. Moc tomu nepomáhá ani velké množství abstraktních jmen, které z počátku trochu komplikují vyznat se v osobách.
Kdyby se autorka oprostila od zbytečných myšlenkových pochodů odvádějících čtenáře od děje do ztracena a soustředila se na zápletku, byla by to daleko lepší kniha, než je teď.

29.07.2018 2 z 5