Foks Foks komentáře u knih

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Po přečtení mám smíšené pocity. Autoři dle mého promarnili šanci. Celkem zajímavá zápletka celkový dojem z knihy prostě nezachránila. Hrozně kožené a strojené dialogy. Kolikrát jsem si říkal, že takto prostě lidi se svými dětmi nemluví. A policajti mezi sebou? To jako vážně to strojené, spisovné rozmlouvání? Zbytečně strohý děj mi připadal, jako kdyby měli autoři určitý počet stran a co bylo navíc, prostě vyškrtali. Celou dobu při čtení jsem měl pocit, že to psal začínající spisovatel, který prostě zkusil téma, které ho láká, ale nic o něm prakticky neví. Ty scény s mafiánem byly až směšné.

07.07.2017 2 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Předně chci vyzdvihnout obálku. Málokdy se mi líbí obálka českého autora. Tato je ovšem luxusní. I když mi název Štvanice a s ním spojená fotka přijde dost zavádějící. Štvanici si představuju trochu jinak. Akčně, násilně, na pokraj vyčerpání. Toto je detailní popis policejní práce, který je ale fantastický. Proto miluju Goffovy a Dánovy knížky. Někomu to možná překáží a nudí, mě to baví. Žádné přikrášlování, žádné povolení k prohlídce během pár minut. Doslovný popis mravenčí a únavné práce, který je pro dokreslení těchto detektivek potřeba. Linie příběhu není nijak výjimečná - smrt milované osoby a následný lov viníka. Ale perfektně popsaný, včetně absolutně fyzicky i psychicky zničeného hlavního hrdiny. Goffa mě celou knihu nutil ptát se sám sebe, jak bych se zachoval já. A do poslední chvíle mě napínal, jak se zachová můj oblíbenec Miko. A i když se zachoval jinak, než jsem chtěl, klobouk dolů. Mírné obavy jsem měl s vysláním hlavního hrdiny do zahraničí, ale během chvilky zmizely. Naopak - český policajt se ve světě neztratil. Vše působí věrohodně, uvěřitelně. Moc se těším, jakým směrem se Miko Syrový vydá v příští knize. A doufám, že mě Martin Goffa nenechá čekat moc dlouho. :-)

30.06.2017 5 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

I když to bylo jen o štěstí (v textu pana Rodena bylo několikrát zmíněno, že stačilo málo a čekal ho plyn), bylo to i o velmi silné vůli přežít. Při posledním pochodu smrti stačilo málo a byl konec. A v neposlední řadě jsou tu potom zmíněné obrovské výčitky svědomí lidí, kteří to peklo přežili. Z pohledu dneška se to může někomu zdát jako nepochopitelná věc, ale už jen to, že mohl několikrát utéct, ale neudělal to z obavy msty esesáků na ostatních vězních, je důkazem o jeho lidskosti. Děkuji manželům Rodenovým, že jsem si knihu mohl přečíst.

21.06.2017 5 z 5

Zlatý kód Zlatý kód Richard Marcinko

V dnešní době sešněrované politickou korektností je číst Demo Dickieho balzám na duši. Nazývat věci pravými jmény a zlo řešit nekompromisně. Super čtení.

21.06.2017 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Tedy ten konec mi na Silvu přijde trochu odfláklý. V tomto díle se pro mě to charisma Allonových příběhů jaksi vytrácí. Chvílemi jsem se nudil. A doporučil bych vydavateli změnit korektora. Těch chyb a překlepů... Hrůza. Dávám 75%.

29.05.2017 4 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Detektivka na velmi vysoké úrovni. I kdyby to byla nejslabší dánovka, tak je to pořád o parník před ostatním československými detektivkami. Ale spojení slabá a Dominik Dán je směšné... Někdy je to politika, někdy sériový vrah, někdy mamon, ale pořád je to skvělé čtení. Detektivní práci tady nikdo jiný neumí popsat lépe.

16.02.2017 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Předchozí knihy se mi moc do vkusu a nálady netrefily. Hájíčkův styl se mi líbí, ale vyprávění bylo až příliš moc rozvleklé. Tady je to pravý opak. Zaujalo mne hned od začátku. Možná je to i tím, že příběh vypráví muž. Každopádně velmi dobrá kniha. Zavzpomínal jsem si na své mládí u babiček na vesnici.

29.01.2017 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Na mě až příliš rozvleklé vyprávění. Dokázal jsem se vcítit do zoufalosti hlavních postav, ale opravdu zajímavá a čtivá je pro mě až finálová část.

29.01.2017 2 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Dominik Dán je PAN SPISOVATEL. Ani minutu se u této detektivky člověk nenudí. Velmi záživné, zajímavé, ve správnou chvíli výborně vygradované napětí, humor, s odstupem velmi vkusně popsané střípky revoluce... 100%

15.01.2017 5 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Styl vyprávění mi úplně nesedl, občas hned nebylo jasné, kdo zrovna vypráví. Bohatě to však vynahradil příběh samotný. Soudruzi se v 50. letech opravdu činili.

09.01.2017 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Jedním slovem - pecka. Jediný minus knihy je, že je hned přečtená. Pokud by ale Goffa psal pravidelně každý rok dvě knihy, i ten by pominul. Doporučuji!

30.12.2016 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

V knize je pár zdlouhavých pasáží, ale pro pochopení tehdejšího dění je velmi důležité je přečíst. Jinak není knize co vytknout. Zajímavost je, že v průběhu mého čtení knihy chytli v Mali jednoho z únosců prezidentova syna. 95%

14.11.2016 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Mně se kniha velmi líbila. Případný čtenář ať se nenechá odradit některými zdejšími komentáři. Je to prostě detektivka, na české poměry na vysoké úrovni. Na to, jak ožehavé téma to je a že má příběh dvě dějové linie, si s tím autor poradil dobře.

13.10.2016 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Jiří Březina u mě patří do jakési Nové vlny české detektivky. Baví mě jeho čtivý styl, i když ještě není zcela vybroušený. Dvojice detektivů mi sedí, jen je mi líto, že tímto příběhem zřejmě skončí (soudě dle Promlčení, které právě čtu). Tam by byl velký potenciál pro další příběhy. Nejsou zde hluchá místa a to, že je brzy jasné, kdo je pachatel, není vůbec na škodu. Malé bezvýznamné plus dávám za detektiva, co poslouchá heavy metal. :-) Moc se těším na další autorovu knihu.

10.10.2016 3 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Už tu nebudu psát, jak moc se mi další Dánovka líbila. Tam je to bez debat za plný počet. Jen mě u tohoto dílu štve, že duo Krauz/Chozé zase nedostali tu mrchu Kowalskou. :-)

29.09.2016 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Velká poklona všem autorům tohoto klenotu. Mikuláš Kroupa sice v doslovu píše, že nechce, aby to vypadalo nafoukaně, že chce vydat stejně dobrou knížku jako je Maus, ale s klidným svědomím říkám, že může minimálně stát v knihovně hned vedle něj. Děkuji, že jsem si ji mohl koupit.

20.09.2016 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Drásavé, zneklidňující, skličující, nutící číst dál a dál. Na základě skutečné události vystavět takový příběh, klobouk dolů. Skvělá kniha.

17.09.2016 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Parádní detektivka. Ve všech směrech. Dánovky nastavují laťku hodně vysoko. Když jich člověk má za sebou víc, přijdou mu tak nějak normální. Rychle si zvykne na úžasné vyobrazení mravenčí detekticní práce, výslechů, které tady nemají konkurenci, napětí a především "mordýřského" humoru. Když se ale začte do "konkurence", uvědomí si, co je to za poklad. Dánovkou člověk nikdy neudělá chybu.

08.08.2016 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Na můj vkus trochu moc depresivní, ale svou kvalitu si Goffa drží. V Čechách stále první liga.

03.08.2016 5 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Vince Flynn

Flynn by Rappa určitě nepředal jen tak někomu, takže jsem věřil, že nová Rappovka bude stejně dobrá jako předchozí. A nemýlil jsem se. Vše je jak má být, dávám plný počet. A pevně doufám, že u nás vyjde i pokračování.

29.07.2016 5 z 5