FlLys FlLys komentáře u knih

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Střídání přítomnosti a minulosti oceňuji, autorka umí vtáhnout do děje, bylo to napínavé, zajímavý námět, co ale jsem nemohla zkousnout byl překlad, kolikrát v životě řeknete "ó, ano"?!!!

18.02.2020

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Kniha byla čtivá, ale občas asi na mě moc složitá, nelíbilo se mi, že v jednom odstavci je postava jednou označována jménem a podruhé příjmením, to mě teda hodně mátlo. Příběh, no... není to můj šálek kávy

13.11.2019 2 z 5

Vražda v Lázních Bohdaneč Vražda v Lázních Bohdaneč Jiří Svejkovský

První povídka byla pěkná, promyšlená (tak na 3 hvězdy), ale zbylé dvě v podstatě odpad - četl si autor po sobě co napsal? zápletka povídky o krematoriu je nedomyšlená a další skutečnosti dost nepravděpodobné, v té poslední jen maličkosti

02.09.2019 2 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Příjemná oddychovka, neměla jsem moc velká očekávání, takže jsem rozhodně nemohla být zklamaná, dokonce jsem se občas i zasmála (přirovnání v knize jsou opravdu originální), nicméně jsem knihu četla do Výzvy - děj, který se odehrává v Ostravě, takže přece jen jedno zklamání přišlo, v knize se vůbec o Ostravě nemluví, ani z vlaku, kde to těch 36 lidí, kteří to mají v současnosti zařazeno ve výzvě vzali?

15.08.2019 3 z 5

Příliš mnoho strašidel Příliš mnoho strašidel Helena Hardenová

Detektivka? Spíš bych to nazvala román pro ženy, vražda se tam sice stala, ale k žádnému vyšetřování nedošlo. A jakou roli tam hrál strašidelný dům, který si hlavní hrdinka koupila? A vyhnala z něj strašidla?

11.07.2019 1 z 5

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Očekávala jsem víc příběhu a osobních zkušeností, v podstatě je to popis dějin jen mírně přerušen dějem a dialogem, přesto je kniha (pro mě překvapivě) čtivá a zajímavá, četla jsem ji tedy po kouskách, s přestávkama, naráz by to bylo asi na mě moc hutné... rozhodně doporučuju

03.06.2019 5 z 5

Rýma Rýma Stanisław Lem

Nějak mě kniha uplně neoslovila, líbilo se mi popisování halucinací

29.05.2019 3 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Po Vondruškovi jsem sáhla po docela dlouhé době a jsem za to ráda (za čtení i za tu pauzu), knihy mají jednotný jazyk a obraty a pamatuju si, že po přečtení poslední jsem byla již dost přesycena, teď jsem ale nadšena, zas jeden zajímavý výlet do středověku

10.05.2019 4 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Mám ráda příběhy a tady jeden silný je, a hlavně také zamyšlení nad morálkou, to se mi líbilo moc... je horší být děvka a nebo chlap podvádějící jednak hodnou slušnou holku, především tím, že ji nemiluje, a hlavně svoji životní lásku...
Přiznávám, že u dialogů jsem se často musela usmívat, jazyk opravdu je jednoduší, ale na druhou stranu je tím podpořena atmosféra příběhu :-)

28.04.2019 3 z 5

Genetika - 50 myšlenek, které musíte znát Genetika - 50 myšlenek, které musíte znát Mark Henderson

Přehled z genetiky dobře stravitelnou formou, některé informace ale byly zavádějící, nebo nedovysvětlené.

28.04.2019 4 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Potok?!
Eva byla parádní, hned jsem dostala chuť na drink. Občas tedy dedukce byly dost podivné, ale pro pobavení super.

24.04.2019 3 z 5

Amálie Amálie Sylvi Kekkonen

Pěkný příběh, pár hezkých myšlenek

03.04.2019 3 z 5

Město hříšníků Město hříšníků Vladimír Přibský (p)

Příběh pěkný, ale hrozně mě mátlo přeskakování osob, jež mluvili v já, než jsem se zorientovala a vžila do postavy, už tam byl zas někdo jiný

31.03.2019 2 z 5

Neuvěřitelné historky ze světa zvířat Neuvěřitelné historky ze světa zvířat Mario Ludwig

Pěkná knížka o zajímavostech ze světa zvířat, líbil se mi použitý slovník, slova typu zvící a ještě jiná exotičtější... ovšem občas jsem byla na rozpacích, co vlastně autor sděluje... možná tak trošku ztraceno v překladu

19.03.2019 3 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Tramtará?!! I ne!
Knihu jsem četla, aniž bych věděla do čeho jdu, prvních pár stránek jsem ani nechápala, kdo Největší Čech je, ale i tak mě moc nebavila.
Líbil se mi ten příběh, ale přišel mi dost plochý.

16.03.2019 2 z 5

Slepý vrah Slepý vrah Margaret Atwood

Byla jsem nejprve zmatená z různých dějových linek, ale bylo to čtivé a napínavé, nakonec překvapivé. Líbilo se mi jak si autorka se čtenářem hraje. Podnětné k přemýšlení o životě.

04.03.2019 4 z 5

Adam a Eva Adam a Eva Jan Kozák

Kniha stojí za přečtení, líbí se mi autorův popis krajiny, stromů, jako plodné ženy, najde se tam i spoustu moudrostí (např. se mi líbilo, jak Adam oceňuje Evinu pokoru získanou nepříjemnými zážitky s bývalým mužem). Nicméně je kniha prosycena komunismem a z některých vět se člověku až vaří krev (ti hloupí domkaři se bouřej, když jim chceme brát jejich půdu).
Knihu doporučuji pro zkrácení času při čekání na jaro.

09.01.2019 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Príma čtení pro 16-ti leté holčičky, ale i mě pobavila, navíc příběhy o lásce jsou pravdivé a na věku nezáleží, jen tam na mě bylo moc roztleskávaček a pubertálních blbůstek

11.12.2018 3 z 5

Milenec a jiné povídky Milenec a jiné povídky Daphne du Maurier

Dokonalé, co dodat... Dokáže vystihnout hloubku příběhu, psychologii postav v krátkých příbězích a v člověku nezanechá pocit neuplnosti.

19.11.2018 4 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Očekávala jsem hlubší ponoření do psychologie jednotlivých žen a také více politiky, to jsem v knize nenalezla (to druhé naštěstí), ale kniha mě zaujala. Smýšlení a chování různých žen ve vězení je velmi inspirativní.

15.11.2018 4 z 5