FlLys FlLys komentáře u knih

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Kniha by měla nést označení nevhodné pro matky na mateřské. Knihu jsem četla abych se bála, ale nečekala jsem, že se teď budu bát vyjet s kočárkem. Popisy mrtvých dětí mě fakt moc neberou.

07.06.2021 2 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Na pochopení této knihy mám v sobě asi příliš málo psychedelik. Vůbec jsem nepochopila o čem to bylo.

28.05.2021 2 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Dle popisu se jedná o komedii. Já se tedy ani jednou nezasmála. Navíc je příběh dost málo uvěřitelný. Chybí tam taky dost důležité věci. Kariéristka jde na rizikové těhotenství a nic, žádné negativní pocity vůči dítěti nebo situaci... Nic prostě autorka to přejde bez povšimnutí...

19.04.2021 2 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Úžasné. Pohlcující. Kdybych měla psát co se mi líbilo, tak se to sem ani nevejde. Tak napíšu jen chyby. Ty jsou jen dvě a maličké. Jednak umístění mapy v knize. Koukla jsem jestli není vzadu, i pár stránek před ale takhle to bylo moc stránek a já ji našla až po přečtení příběhu (no nejspíš moje chyba). Druhá je popis úzkých topolů. Na našem území se vyskytují jen 3 původní druhy topolů, ale úzká varieta italica se tady opravdu v tak rané historii nevyskytovala. Ale to je jen detail. Jinak je kniha skvěle propracovaná do podrobností.

04.04.2021 5 z 5

Přežijí jen nejsilnější Přežijí jen nejsilnější Robin Hawdon

Čtivá kniha, pěkně provázané, ale pro mě je evoluce srdeční záležitost a názor autora a můj na téma věda vs. Bůh je naprosto odlišný. Taky místama to v knize zavánělo nepochopením evoluční teorie.

27.02.2021 3 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Dobrodružství plné zvratů. Četla jsem sice dlouho, ale byla to četba zábavná a napínavá.

10.01.2021 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová opět nezklamala. Oceňuji jak autorka dokáže zcela nenásilnou formou popsat krajinu tak, že má člověk pocit jako by tam byl.

31.12.2020 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Nějak mi to nepřišlo vtipné. Přitom zrovna takové situace zažívám a dost často si říkám, že to ten náš tyran dělá schválně. Takže ta myšlenka knihy mi přijde dobrá, ale celkově to vyznívá dost krutě.

21.11.2020 2 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Pěkná knížka pro holčičky. Moje představy o vilách jsou tedy dost jiné. Podle mě české vily nemaj křídla. A taky si nemyslím že by byly přelétavé co se chlapů týče. Kdyby nějaké divoženky, ale víla je pro mě éterická bytost s těmi nejušlechtilejšími vlastnostmi. Ale moc se mi líbí představa, že mezi lidmi jsou elementálové a ty trpí bolestmi. Hned jsem se tam poznala.

08.11.2020 3 z 5

Naše máma je bosorka! Naše máma je bosorka! Gabriela Futová

Pěkná kniha, sen každého dítěte umět čarovat, moci létat, objevit tajemství. Jen by se měli dostat do většího průšvihu, aby byli poučeni, že se určitý věci nedělaj'.

30.10.2020 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Velmi čtivá kniha, až děsivě, když si člověk uvědomí, že tento dobrý a zajímavý dobrodružný příběh, je pravda. Pro slabší povahy jako jsem já je to opravdu náročné čtení.

29.10.2020 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Obsáhlá kniha plná nápadů jak se svým dítětem pracovat. Ale dost málo respektuje individualitu každého dítěte. Obdobné věty jako je: pokud dítě bylo v prvních měsících zahrnováno láskou, osmiměsíční úzkost má pak mírný průběh. To pak pro matky citlivějších dětiček může být docela depresivní. V podstatě je celá kniha postavena tak, že pokud dítě není pohybově podle tabulek, tak s ním rodiče dostatečně nepracujou.

10.10.2020 3 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Příjemné čtení, ale na mě asi moc zapeklitý jinotaj, nějak jsem tu hlubokou myšlenku skrytou uvnitř nepochopila. Přeskakování v časové linii mě taky spíš mátlo. Ani nevím kdo vlastně tedy všechno umřel. Ale četlo se to hezky.

15.08.2020 3 z 5

Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Vánoční případ c.k. policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

Líbí se mi pěkně vystihnutá atmosféra doby, jež plyne pomalu. Ani mi nevadí a někdy jsou i zajímavé dlouze popisované reálie staré Prahy. Ale hvězdičky strhly neustále se opakující informace o lidech, věty, které nic neříkají ("Ale obvykle se stávaly jen běžné záležitosti"...kdo by to byl řek'), nejhorší ovšem je průhledná zápletka, vůbec vlastně není víc podezřelých. Prostě komisař přijde, odhalí totožnost oběti a pak vraha. Žádné velké pátrání.

11.08.2020 2 z 5

Nějak mě kniha zklamala, některé úvahy byly zajímavé, některé příběhy dobré, ale většina mě neoslovila (raději si příště přečtu Nepila), nebo jsem je vyloženě nepochopila. Nevím co má společného larva a mravenec s ženou a mužem na párty. Fakt netuším.

27.04.2020 3 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

A to psal stejný člověk jako předchozí díly? Některé věci byly dost nedotažené...

27.04.2020 3 z 5

Poslední bůh Poslední bůh Lucie Lukačovičová

Autorka si psaní knihy zajisté žila, je velmi propracovaná, ale na mě dost složitá až překombinovaná. Asi si knihu přečtu co nevidět ještě jednou, třeba se pak nebudu tolik ztrácet.

20.04.2020 4 z 5

Osudová láska Elišky z rodu Smiřických Osudová láska Elišky z rodu Smiřických Zuzana Francková

Tak nádherné historické téma, ale zpracováno dost povrchně. Kostra příběhu byla pěkná, ale nějak mi tam chyběl děj. Dívka se ocitne v 17. století a všichni jsou s tím v pohodě - oni to neřeší, asi se to děje běžně a ona zas vůbec nepřemýšlí, jak se dostane domů, že už tam nejspíš zůstane. Obsáhnout tak velké téma jako je láska urozené k poddanému a 12ti leté věznění v tak útlé knize je dost obtížný úkol a zřejmě nerealizovatelný.

06.04.2020 2 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Tolik osudů, tolik silných příběhů.

01.04.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Prolínání přítomnosti a minulosti z knihy dělá příjemné počteníčko, pěkný je i námět, navíc založený na skutečných událostech, ale dějová kostra mi hodně silně připomínala knihu, kterou jsem od autorky četla naposledy (Dědictví minulosti), žena umí komunikovat s duchy, sleduje příběh z minulosti a zároveň ji pronásleduje někdo v přítomnosti, najde útočiště u přátel, ale zdráhá u nich přebývat, přesto tam je, objeví se šaman, který jí pomůže s duchy komunikovat... A jako u předchozí knihy tristní překlad, běžně máme na zahradě letohrádek

18.02.2020 3 z 5