FlLys FlLys komentáře u knih

Prach krve, popel života Prach krve, popel života Jaroslav Novák

A autor ještě žije?
Některé povídky mi přišli opravdu dobré, jiné dost předvídatelné a bez nápadu. Ale každopádně je kniha dobrou inspirací k zamyšlení o křehkosti života, vděku a pokoře, že můžeme žít.

03.11.2016 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Knihu jsem přelouskávala hodně pomalu, děj se stále opakoval, příběh mi přišel celkem pěkný, ale popis děje trošku pokulhával.

29.10.2016 2 z 5

Pendragonská legenda Pendragonská legenda Antal Szerb

Ideální čtení do sychravého počasí, křeslo u krbu, teplé té. Hu to se bojím.

19.10.2016 4 z 5

Jahody se šlehačkou Jahody se šlehačkou Hana Prošková

Podle mého jedna z nejlepších detektivek. Když se člověk nezaobírá zvláštními obraty, ale vnímá podstatu děje. Promyšlené pointy, překvapivé, ale reálné. Líbí se mi, že se dozvídáme okolnosti života jednotlivých postav, není to pouze o tom, že někdo najde mrtvolu a pak se hledá vrah. Tady postavy opravdu žijí, mají své problémy, lásky. A k vyřešení záhady/vraždy vede logická úvaha. Také oceňuji zpochybňování reality, člověk události pouze vidí ze svého pohledu, ale stalo se to opravdu tak?

12.08.2016 4 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Kniha je čtivá, idealizování socializmu je spíše romantické až úsměvné, i když občas srdce pláče, lze to ale brát jako vyjádření tehdejší doby, víc mě zklamal závěr s Pavlínou, to bylo hodně nereálné.

12.08.2016 3 z 5

Bronzová socha Bronzová socha Stella Blómkvist

Chjo, když si vymyslím zápletku, kde má hlavní úlohu italština, je dobré se také kouknout na italskou gramatiku...

05.10.2015 1 z 5

Miluju Capri Miluju Capri Belinda Jones

No, jo také by mě zajímalo, jak by žila dál. Ona láska, i když nenaplněná nebo bez budoucnosti, krátkodobě vlije energii a život do žil, myslím, že tak akorát na prozkoumání dalších koutů Itálie, ale co pak? Co dál, když zase přijde tvrdá realita? Opravdu v sobě Kim najde sílu neupadnout zpět do seriálů a neřízených předtelevizních žranic?

26.10.2014 4 z 5

Miluju Capri Miluju Capri Belinda Jones

Che cosa vuoi di più?

26.10.2014 4 z 5

Znáš svou osobnost? Znáš svou osobnost? Claire Gordon

Jistou inspiraci člověk v této knize najde, ale testy mi připadají nedokonalé a celkově kniha na mě působí, že spíše tak dělá dojem.

11.09.2014 2 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Kniha je velmi čtivá, to ano, ale čekala jsem psychologický román, drama, našla jsem jen červenou knihovnu, s předvídatelnou zápletkou k tomu. Nicméně mé zklamání je dáno, jen tím velkým očekáváním, jako odpočinková literatura ideální.

05.05.2014 3 z 5

Jak se nezbláznit Jak se nezbláznit Pavel Kábrt

Rádobyvědecká kniha, která má osvětlit pravdu o světě. Přišlo mi zajímavé kouknout se na jiný pohled na vznik světa a života, chtěla jsem najít alternativní vysvětlení evoluce, bohužel v této knize jsem našla pouze manipulativní lži bez vědeckých podkladů, mnoho protiřečení si, pan autor ani nepochopil, co to vlastně věda je. Přesto vše lze najít i pravdivé myšlenky, ale člověk opravdu musí být nezaujat. Jinak tuto knihu doporučuji jako dobrou inspiraci pro manipulaci.

31.03.2014 odpad!

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Zajímavý styl psaní, který je mi blízký, na nejkrásnější téma - víno, navíc v Itálii... kniha k dobrému vínu

25.03.2014 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ach Wertře... Netušila, že už v 18.století byli lidé takového smýšlení, nebo jen tehdy?

25.03.2014 5 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

V zásadě zajímavá kniha, ale jsou to spíše zápisky cestovatele. Chybí mi použitá či doporučená literatura a vůbec odbornější pojetí.

10.03.2014 3 z 5

Kozí knížka Kozí knížka Tereza Říčanová

Kniha je vtipně a mile napsaná i ilustrovaná, poučná, líbí se mi že je zde i o tom, že se kozlata zabíjí. I když kozí maso je zde degradováno jen na guláš a sekanou, což tedy nesouhlasím (takové kozí na víně, co jsem měla dnes k obědu...)
Co mi na této knize ale vadí, je zmínka, že kozu krmíme cukrovím ze stromečku, chápu že jde třeba jen o jeden kousek, ale jelikož je to kniha pro děti, pokud by se toho chytli mohlo by být i po koze...

01.01.2014 2 z 5

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Dobrá motivace proč se nezamilovat do nějakého Ahmeda... Je to opravdu děsivé, co se ještě může dít v 21. století, jak mohou lidé přijít na to, že žena má poloviční právo, než muž! Napřed jsem nesouhlasila s tím aby Ameneh oslepila svého násilníka, přišlo mi to jen jako pomsta, něco s čím pak bude muset žít, ale postupně mě přesvědčila, že nejde o pomstu, ale že to dělá v zájmu všech žen... takže mě to také mrzí, že ten trest nevykonala.

01.12.2013 3 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Tato kniha je myslím dobrou inspirací pro život a to nejen v Africe

13.11.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ano neodolala jsem a přečetla to. Poněvač jsem neměla žádná velká očekávání. Stále jsem doufala, že přijde něco šokujícího a nepřišlo. Nechápu ten šokovaný celý svět, vždyť tam ani nic pořádně perverzního nebylo. Musím uznat, že kniha je vážně čtivá, jen se stále opakuje, kdyby byla ta knížka o čtvrtinu menší, myslím, že bych ji nazvala i dobrou. Nejvíc mě štve, že teď každá "blondýna" bude vyznávat bdsm!

18.05.2013 3 z 5

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

Kdo miluje Itálii ať čte, italský klid, pohoda, jídlo

18.05.2013 4 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Že za rok neví o čem byla??? Nechápu, ve mně zůstává stále, což se mi u mnoha knih nestává. Nejspíše to bylo i tím, že se příběh Alais prolínal nejen s příběhem Alice, ale zasahoval i do mého života...

30.03.2013 5 z 5