FlLys FlLys komentáře u knih

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Kniha mě pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Stojí za přečtení. Nahlédnutí do duše dívce, která žije pro pomstu.

29.10.2018 4 z 5

Kdepak se dnes večer toulá můj kluk? Kdepak se dnes večer toulá můj kluk? David Wagoner

Pěkné, svižné, praštěné čtení.

11.10.2018 3 z 5

Zajímavé čtení, čtivé, napínavé, hezké rozuzlení, trošku mimoreality, ale takové příjemné

30.09.2018 4 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Stojí za přečtení. Čtivé, ale hluboké.

26.09.2018 5 z 5

Krásná netýkavka Krásná netýkavka Inna Rottová - Mirovská

V celé knize se pořád opakovaly dialogy typu:
Já to vyšetřovat nebudu/ do Brna/Prahy (ne)pojedu!
Ale pojeď/vyšetřuj!
Ne!
A tak jela a vyšetřovala.

Mylsela jsem si, že tahle detektivní edice má celkem úroveň. Pro trošku umírnění negativního komentáře podotýkám, že námět příběhu, byl vcelku zajímavý. A navíc se děj odehrával v Brně, tak mám něco do výzvy.

25.09.2018 1 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Příběh se mi celkem líbil, zajímavý nápad, ale celé to vyprávění bylo neuvěřitelné a občas se opakující a zmatené skutečnosti

30.07.2018 2 z 5

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Zajímavé, na mě asi příliš umělecké, rozdělené odstavce a věty bez čárek mi nějak nedávaly smysl. Děj se mi moc líbil, hlavně tedy z pohledu vlků, vlk vykreslený jako hravý romantik je zajímavý pohled. Závěr byl tedy na mě dost přehnaný.

10.07.2018 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Zajmavé.
Nejprve moji romantickou duši dost iritoval heslovitý popis života, ale pak mě toto vyjádření naopak bavilo, mnohé věci k zamyšlení, co si tak ve vztazích děláme.

25.06.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na této knize by mělo být napsané nevhodné pro bezdětné třicítky toužící po dítěti, docela psycho...
Jinak pěkná knížka, čtivá, zajímavá především pro ty kdo jezdí pravidelně vlakem.

18.06.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Pecka!

31.03.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Oceňuji, že se autorovi podařilo zachytit atmosféru z původní knihy, nicméně zbytek dle mého silně pokulhává. Neustálé odkazování na původní děj a příhody, popřípadě nové příhody silně připomínají ty staré. Ale přečtení knihy určitě nepovažuju za ztrátu času.

28.12.2017 3 z 5

Bacha, na zdi za tebou leze mravenec! Bacha, na zdi za tebou leze mravenec! Kateřina Procházková

Úsměvné, myslím, že můžou pochopit jen zamilovaný holky

14.12.2017 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Pecka, čtivé, úsměvné, šílené. Přečteno jedním dechem.

06.12.2017 5 z 5

Tajemný dům Tajemný dům Maurice Leblanc

Příběh v knize mi přijde zajímavý, občas je popis děje trošku podivný, ale Arsen Lupin je Arsen Lupin

28.10.2017 3 z 5

Nalezeno právem Nalezeno právem Václav Kaplický

Pěkné, příběh byl zajímavý, v dnešní době by z takového námětu byla napínavá detektívka s překvapivým dějem, ale takto je to velmi milé čtení

15.09.2017 4 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Pěkná, milá kniha, líbí se mi prožívání vztahu, řekla bych, že to je přesné, například jak se hádají, často jsem se tam viděla...

01.09.2017 4 z 5

Tři kroky do tmy Tři kroky do tmy Stanislav Šusta

Nedočteno.... Většinou, když je někde nějaká propaganda, jen se pousměji a přeskočím k dalšímu ději, no tuto knihu jsem musela přeskočit celou...

08.08.2017 odpad!

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Knihu jsem nalezla v Knihobudce, čekala jsem na zpožděný vlak, tak jsem popadla první zajímavou knihu a vůbec jsem netušila do čeho jdu. Bylo to čtivé, napínavé, takže nešlo přestat číst, když se tam objevily takový věci, který jsem určitě číst nechtěla. Asi pár dní (týdnů, měsíců) nebudu jíst maso. Barvité popisování jak se odděluje maso (lidské maso) od kosti, za živa, dokonale popsaná muka, jaké dívky museli snášet. Brrr. Zbytek příběhu se mi moc líbil - keltské rituály, policistka, detektivka, to já ráda. Ale za ty noční můry mi to nestálo.

11.07.2017 3 z 5

Obnovené obrazy Obnovené obrazy Julius Zeyer

Kniha o lásce, hluboké a kouzelné. Jakou podobu může mít láska, co vše má a může člověk pro lásku udělat?
Nejvíc mě zasáhla poslední povídka - Tankredův omyl. Nádhera, věřit svému snu o druhém. Co je vlastně důležitější, ta skutečnost (city druhého) nebo to, co člověk prožívá?
Existujou dnes ještě tak silné city?

07.07.2017 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

V období, co jsem tuto knihu četla, jsem měla nekontrolovatelné záchvaty pláče. Myslím, že je hodně silná. Dost mě překvapilo, že lidé takhle stejně přemýšleli i tenkrát, měla jsem pocit, že nějaké sebestudium, sebezdokonalování a šťourání se ve svém nitru je výsada posledních let. Takže mi docela zásadně změnila pohled na svět. Doporučuji číst jen v případě, že je člověk připraven se v sobě pošťourat. Těžko říct, jestli není lepší žít v nevědomosti...

04.12.2016 5 z 5