Tři kroky do tmy

od:


KoupitKoupit eknihu

Ústřední postavou knihy je Franta Svátek, se kterým čtenář prožije chvíle při boji proti nacistům a později proti teroristům.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26614/tri-kroky-do-tmy-j6B-26614.jpg 3.717
Žánr:
Dobrodružné, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
SSTknihy
14.08.2018

Naštěstí jsem četla v době, kdy jsem si pojmy jako propaganda, nepřátelské rozvědky nebo třídní nepřítel ještě nedovedla nikam zařadit, takže si uchovám v paměti tři dobrodružné příběhy Franty Svátka, jeho odvahu, důvtip a statečnost. Dneska už bych to asi číst nedokázala. Některých příběhů je prostě škoda.

FlLys
08.08.2017odpad!

Nedočteno.... Většinou, když je někde nějaká propaganda, jen se pousměji a přeskočím k dalšímu ději, no tuto knihu jsem musela přeskočit celou...

Ladys
22.05.2017

Kniha bohužel silně zavání komunistickou propagandou. Píšu bohužel, protože jinak je to celkem napínavá četba. Ale to úmyslné zkreslení pohledu na věc je tak otravné, že to kazí dojem z knihy.
Nevadí mi, že hlavními hrdiny jsou komunisté, to je poplatné době vzniku knihy, ale co mi vadí, že každý, kdo byl nekomunista, tak byl buď kolaborant, ignorant, nebo flákač.
Nejvíce to bije do očí v prvním dílu, kde jediný hrdinný a účinný protifašistický odboj byl ten komunistický. Ostatní byli buď rovnou buržoazní kolaboranti, nebo rádoby vlastenci, až vyčůránci.
Kdyby se autor vyvaroval politické objednávce, byla by to slušná a celkem i napínavá četba.

mulderka
10.05.2015

Souborné a občas na úkor souvislostí zkrácené vydání tří Karavan - Město v ohni, Stopy vrahů a Návštěva z onoho světa. Původní nezestručněné knížky jsou super dobrodružné pošušňáníčko :-) škoda jen dobového ideologického zabarvení - ale to prostě tenkrát asi patřilo k věci...

Ikkju
20.09.2011

Vzpomínám si jak tam esesáci svařovali skálu plamenem. Dodnes jsem se nedopátral zda to byla fikce...

stm01
24.02.2011

Myslím že jsem knihu dostal v roce 1986 a přečetl jsem jí velmi rychle ,jak mě zaujala.Kniha je rozdělená na několik částí.V prvníí části se malý Franta, hlavním hrdina, jěště v době okupace setkává za napínavých okolností se svým otcem,který je nasazený jako agent v SS složkách...

Autor a jeho další knihy

Stanislav Šusta

Stanislav Šusta
česká, 1923

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst1x