Tři kroky do tmy

Tři kroky do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26614/bmid_tri-kroky-do-tmy-j6B-26614.jpg 3 32 12

Ústřední postavou knihy je Franta Svátek, se kterým čtenář prožije chvíle při boji proti nacistům a později proti teroristům.

Jirka92333
03.11.2023 1 z 5

Z téhle knihy propaganda jen odkapává. Což je z ohledem na jinak akční a zajímavý příběh obrovská škoda.

Luigi1
18.11.2022 4 z 5

Boje proti nacistům a teroristům byly vždy náročné.

ijcro
05.02.2021 4 z 5

Skála pláče! Ano, to byl ústřední motiv jednoho příběhu, který si dodneška pamatuju. Zvratů je tam hodně, ale nemůžu měřit dnešníma očima, v dnešní době. Byl to prostě příběh, který pádil jako divý a jako děcka nás bavil.
Gró příběhu je originální a zasloužilo by si přinejmenším převyprávět, i když si myslím, že autor by už k tomu díky svému vidění světa ani neměl sil...

kokrokr
01.10.2020 3 z 5

Tři příběhy, jejichž hlavním hrdinou je mladý Franta Svátek. Průměrné dobrodružné čtení se silným ideologickým zaměřením se odehrává v době okupace a krátce po ní. Je to agitka propagující komunistický odboj a ozbrojené složky nového socialistického státu.

radek0828
19.03.2020

Musím napsat, že tohle byla jedna z nejlepších knížek, jakou jsem v mládí četl. Příběh perfektně zamotaný a dobré zvratky. Propagandu jsem tenkrát nevnímal, bylo to velmi úsměvné i na svou dobu. Ale opravdu napínavé.

rudla54
13.03.2019 4 z 5

Kniha má samozřejmě vzhledem k době, kdy byla napsána, silně politický nádech poplatný těmto létům. Ale v té době jsme žili, a tak to, bohužel, chodilo. Rozhodně ji ale kvůli tomu neodsuzuji, je napínavá, má spád, rozhodně jsem se u ní nenudil.

SSTknihy
14.08.2018 3 z 5

Naštěstí jsem četla v době, kdy jsem si pojmy jako propaganda, nepřátelské rozvědky nebo třídní nepřítel ještě nedovedla nikam zařadit, takže si uchovám v paměti tři dobrodružné příběhy Franty Svátka, jeho odvahu, důvtip a statečnost. Dneska už bych to asi číst nedokázala. Některých příběhů je prostě škoda.

FlLys
08.08.2017 odpad!

Nedočteno.... Většinou, když je někde nějaká propaganda, jen se pousměji a přeskočím k dalšímu ději, no tuto knihu jsem musela přeskočit celou...

Ladys
22.05.2017 3 z 5

Kniha bohužel silně zavání komunistickou propagandou. Píšu bohužel, protože jinak je to celkem napínavá četba. Ale to úmyslné zkreslení pohledu na věc je tak otravné, že to kazí dojem z knihy.
Nevadí mi, že hlavními hrdiny jsou komunisté, to je poplatné době vzniku knihy, ale co mi vadí, že každý, kdo byl nekomunista, tak byl buď kolaborant, ignorant, nebo flákač.
Nejvíce to bije do očí v prvním dílu, kde jediný hrdinný a účinný protifašistický odboj byl ten komunistický. Ostatní byli buď rovnou buržoazní kolaboranti, nebo rádoby vlastenci, až vyčůránci.
Kdyby se autor vyvaroval politické objednávce, byla by to slušná a celkem i napínavá četba.

mulderka
10.05.2015 4 z 5

Souborné a občas na úkor souvislostí zkrácené vydání tří Karavan - Město v ohni, Stopy vrahů a Návštěva z onoho světa. Původní nezestručněné knížky jsou super dobrodružné pošušňáníčko :-) škoda jen dobového ideologického zabarvení - ale to prostě tenkrát asi patřilo k věci...

Ikkju
20.09.2011 5 z 5

Vzpomínám si jak tam esesáci svařovali skálu plamenem. Dodnes jsem se nedopátral zda to byla fikce...

stm01
24.02.2011 5 z 5

Myslím že jsem knihu dostal v roce 1986 a přečetl jsem jí velmi rychle ,jak mě zaujala.Kniha je rozdělená na několik částí.V prvníí části se malý Franta, hlavním hrdina, jěště v době okupace setkává za napínavých okolností se svým otcem,který je nasazený jako agent v SS složkách...

protifašistický odboj

Stanislav Šusta
česká, 1923
1985  68%Tři kroky do tmy
1973  55%Konec dobrodruhů
1984  66%Záhada staré jeskyně
1983  58%Svědectví z hlubin
1981  65%Nebezpečné signály

Kniha Tři kroky do tmy je v