kniznistranky kniznistranky komentáře u knih

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Tess mě nikdy nezklame a ani tentokrát se nic nezměnilo! Prostě naprostá pecka a maximální spojenost! Tohle si musíte přečíst!

17.07.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

GENIÁLNÍ! DOKONALÉ! BOMBA!
Já a ni nevím, co bych měla o téhle knize říct. Nebo spíš chci toho říct strašně moc, ale kde začít? No prostě po dlouhé době zase příběh, který si mě naprosto získal. Pohltil mě svou originalitou, napětím, akcí... prostě VŠÍM!!! Tohle snad ani slovy nejde popsat, to si prostě musí každý přečíst a pak pochopí. Naprostá spokojenost!
Jen by mě teď zajímalo, jak to vydržím do vydání dalšího dílu. Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním :D

19.06.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.

13.05.2018 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Paráda. Dokonalá promyšlenost. První jsem viděla seriál, ale ani tak jsem nepřišla o kouzlo tohoto světa, o krutost, drsnost a všechno to, co Hra o trůny nabízí. Paráda! Sice nevím, jaký byl ten původní první překlad, ale tenhle ten nový mi nepřišel nijak špatnej. Každopádně chápu, že zvyk je zvyk a pro ty, co četli první překlad je to změna.

18.02.2018 5 z 5

Atmosféry Atmosféry Peter Zumthor

Naprosto úžasná a geniální kniha pro všechny, kteří studují architekturu nebo se jí věnují. Přepsaná přednáška Petera Zumthora je plná inspirace a myšlenek, nad kterými se pozastavíte a zamyslíte se nad nimi. Tady je počet hvězd zbytečný, protože ať už by jich tu byl jakýkoli počet, nebylo by to dostačující. Škoda jen, že kniha Promýšlet architekturu je k nesehnání.

03.02.2018 5 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Začátek byl dle mého hodně pomalý. Než se začalo něco opravdu dít, měla jsem polovinu knížky přečtenou a nebyla jsem zrovna dvakrát nadšená Spíš jsem byla zklamaná. U prvního dílu - Les sebevrahů: Aokigahatra - mě atmosféra místa chytla a zaujala hned od začátku. U toho dílu tomu tak nebylo. Katakomby byli sice dobře popsané, ale zprvu mě to moc nebavilo. Pak ale nastala zlom! Blížila se poloviny knihy a děj se začal stávat zajímavějším, akčnějším a napínavějším. Celá druhá polovina byla skvělá a moc se mi líbila. Konec byl dle mého lepší než u Lesu sebevrahů, ale začátek zase naopak horší. Dávám horší 4 hvězdy a jsem moc zvědavá na další díl.

08.01.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Tohle bylo opět tak dokonalé, kouzelné, napínavé a já nevím co ještě... Přesně takový typ knih v současné době potřebuju. Aby mě příběh odnesl dál. Aby mě pohltil a abych se jím nechala unášet za hranice své fantazie a prožívala s hrdiny každou jejich překážku, každou malou naději v lepší zítřky... Abych poznávala svět, který ve skutečnosti neexistuje a je úžasně propracovaný, děsivý a dokonalý. Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu ale už teď se moc těším!

21.12.2017 5 z 5

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.

20.12.2017 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Musím říct, že tohle bylo něco! Nemůžu říct, že se mi líbily všechny povídky (Černý pasažér v tramvaji č.5 se mi moc nelíbil, bylo to na mě moc sci-fi), ale všechno bylo bravurně napsané a vymyšlené. Autorova fantazie je opravdu neskutečná.

20.09.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nevím vlastně proč, protože když jsem si ji kupovala, velice mě zaujala svým námětem a zakomponování Jacka Rozparovače do příběhu. Když jsme začala knihu číst, nebyla jsem si tak úplně jistá, jestli mě to nakonec bude bavit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Po celou dobu byl příběh velmi zajímavý, ovšem ten konec předčil má očekávání! Opravdu, byla jsem příjemně překvapená jak si se mnou autorka celou dobu hrála a na posledních pár stránkách vše uvedla na pravou míru a já jsem jen s vytřeštěným očima zírala a říkala si: Tak tohle se povedlo!

17.09.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.

09.09.2017 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tahle kniha se skvost! Za mě je plná inspirace - jak v podobě ilustrací tak i v podobě textu. Kniha je to malinká a kraťoučká, ale to pravé kouzlo se na vás přenese, když budete číst pomalu, vychutnávat si každou větu a číst mezi řádky. Za mě obrovské doporučení a 5 hvězdiček je v tomhle málo. Tahle kniha se dokonce možná ani nedá tak úplně obodovat. Každý si v ní musí najít to své a podívat se pod povrch...

06.09.2017 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Lisa prostě umí! Tentokrát jsem vraha uhádla dřív než detektivové, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Skvělá atmosféra - jako dělaná na sychravé podzimní dny a večery.

05.09.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, což se většinou u hlavních hrdinek tohohle žánru říct nedá. Lia byla rázná, statečná a šla si tvrdě za tím, co chtěla. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a stránky ubíhaly opravdu rychle. Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdičky. Jsem zvědavá na pokračování.

01.09.2017 4 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Milé, vtipné, kouzelné čtení! :)

31.08.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jsem naprosto nadšená! Nevím, jak přesně formulovat své pocity z téhle knihy ale jsem ráda, že jsem čtení téhle knihy tak odkládala a přečetla si jí až teď. Protože čekat celý rok na další díl, to bych asi nezvládla. Zatím co ten měsíc a půl to snad nějak vydržím :D

28.07.2017 5 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Za mě hodně dobré a zajímavé čtení plné napětí.

19.06.2017 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Paráda. Nemám co vytknout. Napětí, akce, vraha jsem poznala jen částečně. Tess mě asi nikdy nezklame.

06.06.2017 5 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

ÚŽASNÝ!!! Věděla jsem, že mě Lisa nezklame, ale že mě tahle kniha od ní tak pohltí a překvapí... to jsem nečekala. Napětí od začátku až do konce! Jednou jsem jí dokonce musela večer odložit jak mě běhal mráz po zádech (a to se mi ještě snad nikdy nestalo). Pecka!

01.06.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Bylo to super čtení, něco trochu jiného než ostatní knihy od téhle autorské dvojice. Moc se mi líbil popis Přístavu, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo to zajímavé čtení. Hodně se mi líbil námět, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Nevím přesně co, ale něco malilinkatého, nějaký střípek, ale to spíš můj problém, než problém knihy. :) Knihu vřele doporučuju, bylo tu zajímavé a skvělé čtení - a musím zmínit i úžasné zpracování to mě vážně dostalo!

17.11.2016 4 z 5