FlexiMZ - Příspěvky

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

GENIÁLNÍ! DOKONALÉ! BOMBA!
Já a ni nevím, co bych měla o téhle knize říct. Nebo spíš chci toho říct strašně moc, ale kde začít? No prostě po dlouhé době zase příběh, který si mě naprosto získal. Pohltil mě svou originalitou, napětím, akcí... prostě VŠÍM!!! Tohle snad ani slovy nejde popsat, to si prostě musí každý přečíst a pak pochopí. Naprostá spokojenost!
Jen by mě teď zajímalo, jak to vydržím do vydání dalšího dílu. Kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním :D

19. června


Spřízněné dušeSpřízněné dušeJ. Marrs

Velmi zajímavá a velmi čtivá kniha. Zprvu jsem se trochu bála, že se mi jednotlivé osudy hlavních hrdinů budou plést, ale nakonec tomu tam nebylo. Bylo to opravdu čtivé, napínavé, ale konec mě trochu zklamal. Čekala jsem ten konec asi trochu víc nečekaný. Celé se to neslo v takovém poklidném stylu. Shrnula bych to asi takto: velmi čtivé, odpočinkové, ne moc náročné. Takové neurazí nenadchne.

13. května


Hra o trůnyHra o trůnyG. R. R. Martin

Paráda. Dokonalá promyšlenost. První jsem viděla seriál, ale ani tak jsem nepřišla o kouzlo tohoto světa, o krutost, drsnost a všechno to, co Hra o trůny nabízí. Paráda! Sice nevím, jaký byl ten původní první překlad, ale tenhle ten nový mi nepřišel nijak špatnej. Každopádně chápu, že zvyk je zvyk a pro ty, co četli první překlad je to změna.

18. února


AtmosféryAtmosféryP. Zumthor

Naprosto úžasná a geniální kniha pro všechny, kteří studují architekturu nebo se jí věnují. Přepsaná přednáška Petera Zumthora je plná inspirace a myšlenek, nad kterými se pozastavíte a zamyslíte se nad nimi. Tady je počet hvězd zbytečný, protože ať už by jich tu byl jakýkoli počet, nebylo by to dostačující. Škoda jen, že kniha Promýšlet architekturu je k nesehnání.

03. února


Paříž - KatakombyPaříž - KatakombyJ. Bates

Začátek byl dle mého hodně pomalý. Než se začalo něco opravdu dít, měla jsem polovinu knížky přečtenou a nebyla jsem zrovna dvakrát nadšená Spíš jsem byla zklamaná. U prvního dílu - Les sebevrahů: Aokigahatra - mě atmosféra místa chytla a zaujala hned od začátku. U toho dílu tomu tak nebylo. Katakomby byli sice dobře popsané, ale zprvu mě to moc nebavilo. Pak ale nastala zlom! Blížila se poloviny knihy a děj se začal stávat zajímavějším, akčnějším a napínavějším. Celá druhá polovina byla skvělá a moc se mi líbila. Konec byl dle mého lepší než u Lesu sebevrahů, ale začátek zase naopak horší. Dávám horší 4 hvězdy a jsem moc zvědavá na další díl.

08. ledna


Plamen v temnotěPlamen v temnotěS. Tahir

Tohle bylo opět tak dokonalé, kouzelné, napínavé a já nevím co ještě... Přesně takový typ knih v současné době potřebuju. Aby mě příběh odnesl dál. Aby mě pohltil a abych se jím nechala unášet za hranice své fantazie a prožívala s hrdiny každou jejich překážku, každou malou naději v lepší zítřky... Abych poznávala svět, který ve skutečnosti neexistuje a je úžasně propracovaný, děsivý a dokonalý. Nevím, jak to vydržím do dalšího dílu ale už teď se moc těším!

21.12.2017


Krysí requiemKrysí requiemT. Zářecký

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.

20.12.2017


Temné znameníTemné znameníF. Šmehlík

Musím říct, že tohle bylo něco! Nemůžu říct, že se mi líbily všechny povídky (Černý pasažér v tramvaji č.5 se mi moc nelíbil, bylo to na mě moc sci-fi), ale všechno bylo bravurně napsané a vymyšlené. Autorova fantazie je opravdu neskutečná.

20.09.2017


Už mě vidíš?Už mě vidíš?S. J. Bolton

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nevím vlastně proč, protože když jsem si ji kupovala, velice mě zaujala svým námětem a zakomponování Jacka Rozparovače do příběhu. Když jsme začala knihu číst, nebyla jsem si tak úplně jistá, jestli mě to nakonec bude bavit. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní. Po celou dobu byl příběh velmi zajímavý, ovšem ten konec předčil má očekávání! Opravdu, byla jsem příjemně překvapená jak si se mnou autorka celou dobu hrála a na posledních pár stránkách vše uvedla na pravou míru a já jsem jen s vytřeštěným očima zírala a říkala si: Tak tohle se povedlo!

17.09.2017


Písečný mužPísečný mužL. Kepler

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.

09.09.2017


Tracyho tygrTracyho tygrW. Saroyan

Tahle kniha se skvost! Za mě je plná inspirace - jak v podobě ilustrací tak i v podobě textu. Kniha je to malinká a kraťoučká, ale to pravé kouzlo se na vás přenese, když budete číst pomalu, vychutnávat si každou větu a číst mezi řádky. Za mě obrovské doporučení a 5 hvězdiček je v tomhle málo. Tahle kniha se dokonce možná ani nedá tak úplně obodovat. Každý si v ní musí najít to své a podívat se pod povrch...

06.09.2017


HrobařHrobařL. Jackson

Lisa prostě umí! Tentokrát jsem vraha uhádla dřív než detektivové, ale to vůbec neubírá na kvalitě knihy. Skvělá atmosféra - jako dělaná na sychravé podzimní dny a večery.

05.09.2017


Falešný polibekFalešný polibekM. E. Pearson

Příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická, což se většinou u hlavních hrdinek tohohle žánru říct nedá. Lia byla rázná, statečná a šla si tvrdě za tím, co chtěla. Nedělalo mi vůbec problém se začíst a stránky ubíhaly opravdu rychle. Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdičky. Jsem zvědavá na pokračování.

01.09.2017


Kouzelné přáníKouzelné přáníC. Colfer

Milé, vtipné, kouzelné čtení! :)

31.08.2017


Jiskra v popeluJiskra v popeluS. Tahir

Jsem naprosto nadšená! Nevím, jak přesně formulovat své pocity z téhle knihy ale jsem ráda, že jsem čtení téhle knihy tak odkládala a přečetla si jí až teď. Protože čekat celý rok na další díl, to bych asi nezvládla. Zatím co ten měsíc a půl to snad nějak vydržím :D

28.07.2017


Aokigahara - Les sebevrahůAokigahara - Les sebevrahůJ. Bates

Za mě hodně dobré a zajímavé čtení plné napětí.

19.06.2017


Umři znovuUmři znovuT. Gerritsen

Paráda. Nemám co vytknout. Napětí, akce, vraha jsem poznala jen částečně. Tess mě asi nikdy nezklame.

06.06.2017


ProkletíProkletíL. Jackson

ÚŽASNÝ!!! Věděla jsem, že mě Lisa nezklame, ale že mě tahle kniha od ní tak pohltí a překvapí... to jsem nečekala. Napětí od začátku až do konce! Jednou jsem jí dokonce musela večer odložit jak mě běhal mráz po zádech (a to se mi ještě snad nikdy nestalo). Pecka!

01.06.2017


PlaygroundPlaygroundL. Kepler

Bylo to super čtení, něco trochu jiného než ostatní knihy od téhle autorské dvojice. Moc se mi líbil popis Přístavu, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. Bylo to zajímavé čtení. Hodně se mi líbil námět, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Nevím přesně co, ale něco malilinkatého, nějaký střípek, ale to spíš můj problém, než problém knihy. :) Knihu vřele doporučuju, bylo tu zajímavé a skvělé čtení - a musím zmínit i úžasné zpracování to mě vážně dostalo!

17.11.2016


Svědkyně ohněSvědkyně ohněL. Kepler

První kniha od této manželské dvojice a maximální spokojenost!

25.08.2016


Noční pavoukNoční pavoukJ. Lutz

Parádní čtení!

14.08.2016


NemilovaníNemilovaníJ. Saul

BOMBA!
Tuhle knihu jsem dočetla něco po 4 hodině raní. Nemohla jsem jí odložit z ruky a i přesto, jak moc jsem se na ní těšila, vůbec mě nezklamala, spíš naopak mě příjemně překvapila a vyklubalo se z ní něco trochu jiného než jsem čekala - ale v tom dobrém slova smyslu samozřejmě! Moc doporučuju všem, kteří ještě pořád váhají. Jděte do toho, je to jízda!

30.07.2016


AmazonieAmazonieJ. Rollins (pseudonym)

Moje první kniha od tohoto autora. Měla jsem hodně velká očekávání od této knihy a rozhodně mě nezklamala. Byla to jízda. Hlavně ten konec... to se prostě nedá popsat... u jedné konkrétní scény na konci jsem po přečtení asi 5 minut hleděla do neznáma a vstřebávala to co jsem přečetla a nemohla jsem tomu uvěřit. Tohle mě opravdu hodně sebralo a překvapilo. Rollins je opravdu mistr překvapení.
Bylo to napínavé, akční, dobrodružné, strhující, dokonalé! MOC DOPORUČUJU!

27.07.2016


Eleanor a ParkEleanor a ParkR. Rowell

To byl tak hezký, milý a trochu smutný příběh :) Takové lehké čtení přesně dělané na horké letní dny. Moc se mi to líbilo, dobře se to četlo a moc doporučuju. Není to samozřejmě nic nad čím by jste přemýšleli třeba týden v kuse a po dočtení vykulili oči a řekli ,wow', ale pokud si chcete po náročném dni odpočinout nebo si v létě u bazénu přečíst něco příjemného a jednoduchého, takhle kniha je pro to jako stvořená :)

10.07.2016


Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyY. Sigurðardóttir

Úžasné čtení plné napětí, tajemství a momentů, kdy zadržujete dech a obracíte strany tak rychle, že na konci nechápete jak je možné, že jste to tak rychle přečetli. Moc doporučuju!

15.06.2016


Mrazivé tichoMrazivé tichoW. Dorn

Moje první setkání s tímto autorem a byla sem opravdu mile překvapena. Už po přečtení prvních pár řádků mě zaujal autorův styl a během dalších stránek a kapitol mě Wulf Dorn jen ujistil v tom, že jeto styl a vyprávění si mě naprosto získali. Svým vyprávěním vás naláká, vzápětí pevně chytne a uvězní mezi písmenka ve své knize a nepustí za nic na světě! Moc dobré čtení a ke konci to byla opravdu jízda a já byla moc zvědavá, jak to teda nakonec dopadne. Můj první typ mi nevyšel ale s druhým typem jsem se už trefila :D ...Bylo to opravdu parádní čtení a moc ráda si od autora přečtu ještě něco dalšího, protože W. Dorn si mě získal a už teď můžu říct, že stal jedním z mích oblíbených spisovatelů!

11.06.2016


NeznámáNeznámáT. Gerritsen

Druhá kniha od Tess pokořena! Bylo to moc dobré čtení. Tessin styl psaní se mi moc líbí a sedí mi. Její knihy se mi čtou moc dobře, ale musím říct, že tahle mi přišla oproti Poslední na řadě drobátko slabší ...a nebo je to tím, že tu hlavně prožíváme Janein porod a její zvykání si na to, že se z ní stala mamča... Ale i tak to bylo moc dobré čtení.

01.06.2016


Poslední na řaděPoslední na řaděT. Gerritsen

Tak to byla úžasné čtení! Tolik zvratů a momentů, kdy sem jen němě zírala na ta napsaná slova a nemohla uvěřit jsem snad ještě nezažila. Tess mě příjemně překvapila a po dnešním dočtení tohohle skvostu jsem si hned šla do knihovny půjčit další knížku od ní.

17.05.2016


Nebezpečná minulostNebezpečná minulostD. Morrell

Musím říct, že od téhle knihy jsem nejdřív čekala něco trochu jiného, ale i tak mě příjemně překvapila. Bylo to parádní čtení, podle mě i trochu dobrodružné, i když mezi dobrodružné se to asi úplně řadit nedá. Kolem poloviny knihy jsem jednou večer měla co dělat, abych knihu vůbec odložila, protože to napětí, které je v ní plno, nemůžete jen tak přejít, zavřít knížku a jít spát, to prostě nejde! Moc povedené a určitě si od Morrella ještě něco ráda přečtu! :)

01.05.2016


Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeO. Wilde

Skvela kniha! Pribeh na me udelal jeste vetsi dojem nez jsem si myslela ze na me udela. Doporucuju precist.

16.04.2016


V divočiněV divočiněD. Thomas

Na tuhle knihu jsem byla hodne zvedava. Nic podobneho jsem jeste necetla. Je to velice zvlastni kniha. Do ted tak uplne nevim co si o ni myslet a jestli v tom bylo neco hlubsiho asi jsem to nepochopila. Nevim. Je to takovy stred a asi bych ji dal nedoporucila. Skoda no.

15.04.2016


HrobařHrobařM. Heib

Nebylo to spatne cteni, ale jsou i lepsi knihy. Ze zacatku mi delalo problem se zacist a vydrzet u cteni. Na to jak malo stran tato kniha ma, tak se mi nechce verit, ze sem ji cetla tak dlouho. Od poloviny uz to bylo lepsi a napinavejsi a konec byl taky dobry, ale porad to nebylo ono. Rozhodovala sem se mezi 3 a 4 hvezdickama, nakonec davam teda ty 4, ale jsou to spis slabsi 4 s velkym vykricnikem.

08.04.2016


VlkVlkM. Hayder

Naprosto dokonalý! První mé setkání s touto autorkou a troufnu si říct, že není poslední! Podle jednoho názoru na tuto knihu jsem čekala, že to bude o dost drsnější, ale i tak to bylo parádní čtení a ten konec - wow! Tohle jsem vážně nečekala. Pořád jsem si říkala, kdy přijde ten slibovaný šok a když najednou přišel, bylo to tak nečekané, že si ještě teď zpětně říkám, jestli jsem náhodou během čtení něco nepřehlédla, nějaký náznak, ale ať si s tím lámu hlavu jak chci, nemůžu na nic přijít. Mo Hayder je vážně třída. Moc povedená kniha!

25.03.2016


Stařec a mořeStařec a mořeE. Hemingway

Jedna z knížek do povinné četby a musím říct, že mě příjemně překvapila. Četlo se to samo a navíc je to krátké, takže pro rychlé čtenáře by to mohla být taková odpolední jednohubka. Moc hezký příběh. Pokud máte v povinné četbě, určitě doporučuju :)

02.03.2016


Chyť měChyť měL. Gardner

Opět to byla jízda. Lisu Gardnerovou mám radši čím dál víc a její styl psaní je naprosto úžasný. Čtivý a když se jednou do čtení pustíte, těžko se vám od něj odtrhává. Chyť mě jsem četla až po Neboj se, ale byla jsme z ní nadšená stejně jako s Neboj se. Dokonalé, napínavé! Nemám co vytknout. Můžu jen a jen doporučit!

28.02.2016


MarťanMarťanA. Weir

Ty hlášky! Ty hlášky prostě mluví za vše! :D

18.02.2016


Zrada temného elfaZrada temného elfaM. Burdová

Celou tuhle sérii o Křišťálech moci mám moc ráda a nedám na ni dopustit. Před několika lety mě právě tato kniha přivedla ke čtení ve větší míře a díky ní mě i začalo více bavit. Ve věku, kdy jsem tuhle knihu četla ( kolem 11 - 12 let) jsem si říkala, že knihu o 300 stranách budu číst tak rok :D Ale opak byl pravdou. Za tři dny jsem jí měla přečtenou a neodložila jsem jí skoro vůbec z ruky. Od té doby se k sérii neustále vracím a i když první díl za chvíli budu znát už nazpaměť :D nikdy mě nepřestane bavit. Teď jí čtu už tak min. po 8 a je to stejně kouzelné jako když jsme jí četla poprvé :)

02.02.2016


Utopeni ohněmUtopeni ohněmT. Zářecký

Tomáš Zářecký opět nezklamal. Po jeho 15 minus jsem měla velká očekávání a i od této jeho další knihy jsem čekala něco extra, něco co mi vyrazí dech... a taky že jo! Bylo to čtivé, napětím přímo přeplněné a jak je u tohoto spisovatele zvykem, rozhodně se s žádnou postavou nemazlí a dává jim co proto, pokud by se to tak dalo nazvat. Prostě klasický Zářecký, jak ho známe z 15 minus.

26.01.2016


Všechno mi řekniVšechno mi řekniL. Jackson

Takhle kniha možná patří do těch slabších od Lisi, ale já prostě nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček! Tahle spisovatelka je prostě dokonalá! :D Ať si kdo říká co chce, ale ještě se mi nestalo, že bych během posledních 30 stránek zažila takový zvrat u toho, kdo je vlastně vrah. Já nemůžu jinak, než říct: Další skvělá Lisina práce!

17.01.2016


TurnusTurnusH. Howey

Někteří nejsou z téhle série nadšení, ale za mě je to naprosto skvělé. Strašně moc se mi líbí ten nápad se silem s několika patry pod zemí, rozdělení pater a úseků, prostě všechno tohle je podle mě dokonalé a originální. Co se týče děje druhého dílu, je pravda, že ten první byl víc takový napínavější a dělo se tam toho víc, ale za mě má i druhý díl své kvality. Dozvídáme se tu, jak to vlastně všechno začalo a děj se vlastně odehrává ještě před prvním dílem, ale autor se hezky, postupně dostane k tomu, jak končil první díl a myslím, že co se týče třetího dílu, bude to bomba! Už teď se nemůžu dočkat až se dozvím jak to celé dopadne (i když jisté podezření mám a nejspíš se i trefím). Za mě je to skvělá série, ale podle ohlasů, záleží asi na názoru jedince, co si knihu přečte. Buď z ní je člověk nadšený a nebo zklamaný. Všechny knihy se hold nemůžou trefit do vkusu všem čtenářům. Ale jak říká, za mě je to ÚŽASNÉ ČTENÍ!

05.01.2016


1 2 >