flashi flashi komentáře u knih

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Na to, že je kniha z 50. let minulého století, je naprosto pokroková. I když první polovina byla taková roztahaná a hůř čtivá, potom to mělo parádní spád. Dnes by stejná kniha vypadala jinak, ale "provůh", v době vzniku knihy skoro nevěděli co je kosmická loď...

27.01.2020 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Příběh mě naprosto uchvátil. Jako občasného hráče mě velice nadchlo prostředí i stylizace postav. Knížce nemám v podstatě co vytknout.

17.07.2019 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Skvělý nápad,zajímavé zpracování,drsný a fanatický záporák, velmi čtivý příběh,za mě plný počet a jde se na další díl.

01.08.2018 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Napřed jsem to chtěl vzdát po 100 stranách, potom cca ve 200, pak někde za polovinou a až kolem 500. strany ta kniha začala být trochu zajímavá. Hlavní hrdina mi tak neskutečně lezl na nervy. Celou knihu více než děj a vykreslení situace samotné plnily stránky a stránky toho, co si hrdina myslí a dost to kazilo celkový dojem. To, že jsem nakonec místo 3 hvězd dal čtyři napravil až konec knihy, kdy se konečně hrdina probudil.

16.01.2018 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Zpočátku jsem trochu skřípal zubama nad upírskou tematikou, která je poslední dobou tak propíraná, nicméně kniha mě velmi příjemně překvapila. Jelikož je psaná v 90. letech minulého století, autorova představa naší dnes už docela blízké budoucnosti - ať už technické stránky, nebo politické situace, je přinejmenším zajímavá a neotřelá a velmi mne bavila.

06.03.2017 5 z 5

Všechny tyto světy Všechny tyto světy Dennis E. Taylor

Výborné zakončení série, vše se vysvětlilo a dokonce očekávaný konec (v 75% knihy) byl doplněný dokončením všech dalších dějových linek. Jediné, co bych vytknul (stejně jako u předchozích dílů) je, že jednotlivé kapitoly nenavazují chronologicky a místy to působilo trochu chaos.

10.11.2019 5 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Nemůžu si pomoci a srovnávám knihu s tvorbou Mahaněnka. Série Hraju, abych žil je podstatně slabší ve všech ohledech. K roztěkanému stylu psaní s hlavním hrdinou tak trochu debilem bych přidal jako slabý faktor obrovskou infantilnost a hraní na city. Z celé knihy mám pocit, jako bych četl literaturu pro děti nebo náctileté. Abych ale jen nehanil, příběh je dobrý a napínavý a celkem odsýpá. Jako odpočinkovka je to dobré čtení a v průběhu druhé knihy už si na neschopného hlavního hrdinu docela zvyknete.

11.10.2019 3 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Ve spoustě věcí předčí původní sérii - samozřejmě nesnižuji hodnotu námětu a originálního nápadu, ale oproti zdroji má tohle akci, koule. Nutné popisy se neroztahujou na celou kapitolu. Trochu pak člověka zamrzí, POZOR SPOILER: že na konci všechny zajímavé vedlejší postavy umřou, ale to nemusí nutně znamenat problém, naopak se otevírá prostor, kam to rozjet dál. Ringo zaválel a rozhodně svět lovců monster nepokazil, ale vylepšil o širší pohled.

26.06.2019 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Od 3. dílu série jsem spíše čekal nucené pokračování pro zakončení děje. Ale - Wow - autor dostal knihu úplně na jiný level. Od skvělé propracovanosti dějových linií, které ideálně do sebe zapadají, až po vykreslení brutality a úchylnosti některých postav.
Za mě nejlepší kniha série.

23.08.2018 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Parádní pokračování série. Jediné co bych trochu vytkl je zdlouhavé politikaření v první čtvrtině knihy, ale nakonec to bylo pro dobro věci a pak už se celý děj stupňoval a odvíjel. Opět výborný záporák (úplně jiný než v prvním díle). A jde se číst Impérium :)

07.08.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Velice příjemně mne kniha překvapila, i když jsem od již dost ždímaného post-apo tématu nečekal zázraky. za sebe si myslím, že by si zasloužila pokračování.

07.09.2017 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Rozhodně dobré pokračování série. Trochu ze začátku předvídatelné a v druhé polovině až přitažené za vlasy, ale bavil jsem se a nemohu říct, že by mi vadilo, že je tento díl od jiného autora.

18.04.2017 4 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Asi zatím nejslabší díl série. Trochu to asi hrdinovi stouplo do hlavy a už to nemá ten šmrnc, kdy se protloukal - teď jakoby mu nejen náhodou, ale úmyslem skákalo štěstí přímo pod nohy. Konec knihy byl dost zoufale rychle useknutý a odbytý, ale tak nějak doufám, že to 4. díl napraví (u nás ještě nevyšel - je v edičním plánu: https://www.fantomprint.cz/hledani-tela).

28.10.2020 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Skoro se mi nechce uvěřit, že autor dokázal udržet úroveň knihy na vrcholu po celých 6 dílů série. U šamanovy pomsty se vlastně děj odehrává na částečně již v realitě. Je tam plno překvapivých odhalení. Každopádně si plný počet zaslouží.

30.07.2019 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Nemůžu si pomoct, kniha je perverzní, sprostá, krvavá, brutální, naprosto psychopatická a celá působila chaotickým a necelistvým dojmem. Přesto, abych jen nekritizoval, se tu najde spousta vtipných hlášek, a celkově je zábavná (a o to vlastně u této knihy šlo, ani jsem nic moc jiného od ní nečekal).

16.09.2018 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Čtivé, akční, sem-tam úsměvná hláška. Pokud od toho moc nečekáte, bude Vás výborně bavit. Trochu jsem si u toho odpočinul - prostě knížka, u které nemusíte přemýšlet.

07.05.2018 4 z 5

Eskejp: Na útěku z kanceláře Eskejp: Na útěku z kanceláře Jiří Charvát

Ze začátku neskutečně vtipné momenty se postupně přesunou do smutné skutečnosti, že hrdina neví co se životem a je Vám ho spíše líto než že ho považujete za vtipálka. Jestli to má zobrazovat skutečnost české společnosti pracující v kancelářích, tak jsem rád, že jsem se rozhodl podnikat. Bohužel to ani ten happyend na poslední stránce nezachránil.
Nemění to nic na tom, že kniha (ač spíše v první 1/3) je plná humorných momentů a originálních vtípků a komentářů a kdo se rád směje, mohu jen doporučit.

19.10.2017 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Cesta do hlubin Američanovi duše, aneb rozbor Americké tuposti a lidské zvířeckosti.
Na druhou stranu by se každý měl trochu zamyslet, jak zachází s vodou.

15.05.2022 4 z 5

Protože je nás mnoho Protože je nás mnoho Dennis E. Taylor

Pořád dobrý nápad a zajímavě podaný, nicméně mi začíná dost vadit rozložení knihy, jak skáče z jedné postavy na druhou a kapitoly se tak (dokonce nechronologicky) prolínají. Příběhu to sice moc neuškodilo, ale s přibývajícími kopiemi Bobů v tom začíná být dost zmatek.

28.10.2019 4 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Pokračování už jsem četl v podstatě z nutnosti - každý potřebuje vědět, jak to dopadne. Autor udržel výbornou úroveň až do konce. Napínavý příběh s tajemnou zápletkou (trochu to musí vrtat hlavou proč je to tak či onak) a až do konce jsem se nenudil. Neduhy z předchozích dílů se smazaly tak nějak tím, že už si člověk na sérii zvykne. Epilog dle mě vše vysvětlil a důstojně sérii uzavřel, aniž by čtenář hledal potřebu dalšího dílu, kde se vše zdlouhavě vysvětlí.

14.10.2019 5 z 5