Protože je nás mnoho

Bob Johansson byl vždy nadšenec do technologií, takže když ho srazilo auto a on se probral o sto sedmnáct let později, tušil, že se na něho usmálo štěstí. Ještě víc ho pak potěšilo, když zjistil, že jeho vědomí, které je nahrané v počítači, bude řídit Von Neumannovu sondu. Bob a jeho kopie už čtyřicet let hledají obyvatelné planety. To je však jediná část původního plánu, která dosud platí. Při globální válce zahynulo 99,9% lidstva, radikální skupina povstalců chce vyhladit i zbytek přeživších, přichází jaderná zima a Země začíná být čím dál méně obyvatelná, a navíc Bobové objevili mimozemskou rasu, pro kterou veškerý ostatní život představuje potravu. Při odletu ze Země očekával Bob život plný objevování a konejšivé samoty. MÍsto toho se stal vesmírným bohem primitivního mimozemského kmene a jedinou nadějí na přesun lidstva do nového domova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378961/big_protoze-je-nas-mnoho-zlX-378961.jpg 4.397

Bobiverzum 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Host

For We Are Many, 2017

Kniha Protože je nás mnoho

vlkodlaq

Stejně technicky skvělý cyberpunkový nářez jako první díl a s chutí se vrhám na třetí.

Bašťák
15.11.2021

dtto díl 1 a 3 - zpětně ještě napíšu, že tato série má pravdu v jedné věci: a to, že budoucí průzkum Galaxie bude možná skutečně založen na nutnosti použít samoreplikující sondy, které budou samy sebe rozesílat dál Where No Man Has Gone Before :-)

dolouš
26.09.2021odpad!

Nevím, mám scifi rád, k této knize jsem se dostal náhodou ale ani po 50 stranách jsem se nedokázal začíst. Možná se k ní ještě zkusím někdy vrátit, ale zřejmě autor nebude můj šálek kávy.

cca
04.05.2021

Za mě byl druhý díl ještě lepší než první (tady se moc neshoduji s většinou názorů), protože jsem se dokázala tak nějak "sžít" s celkovým konceptem knihy, s tím za jakých okolností a v jakém prostředí se odehrává, s tím, že se nelpí na minimu hlavních postav, ale že jich je mnoho, přitom zároveň jedna. Oproti prvnímu dílu jsem si některé z postav a prostředí opravdu oblíbila (zejména Howarda a Boba 1 s jeho Delťany) a celkově vnímám druhý díl pozitivněji. Líbí se mi, že je kniha zároveň humorná ale i vážná, místy ve mně vyvolává až melancholické pocity, které jsou ale následně zažehnány nějakou pěknou hláškou.

KubaHanzelin
02.05.2021

Půjdu proti proudu..
Druhý díl Bobiverza se mi líbil o něco víc než ten první, konečně jsme dostali nějaký ten příběh a velkou hrozbu, kterou tahle trilogie potřebuje. Kdybych měl vypíchnout mé oblíbené Boby tak to budou určitě Riker a Howard a to, protože mi přijdou nejlidštější, dokážu se do jejich situací vcítit a doufám, že nebudou v posledním díle odstaveni na vedlejší kolej.
Jsem zvědavý jak to dopadne, protože válka s Druhými teprve začala..

Aliii
07.02.2021

Trochu slabší než první díl, ale závěrečný díl si určitě přečtu.
Objevování nových světů prostřednictvím Boba a jeho klonů mě baví, i když ocitnout se na jeho místě bych určitě nechtěla (vlastně ani na místě lidí přeživších na Zemi).
Škoda, že rodokmen na konci knihy není kompletní, pomohlo by to lepší orientaci.

B4LU
28.09.2020

Bobové pokračují ve svém díle a nadále se nadšeně kopírují za neustálých narážek na Star Trek a jiné SF šlágry. Stále je to svižné, příjemné čtení, které se nezadrhává a které bez nesnází přeletíte za víkend.
Problémy tu ovšem vidím dva. Jednak Bobiverzum postihla vcelku pochopitelná stagnace, protože Taylor vystřílel většinu svých nápadů hned v první knize a nyní sledujeme spíš pokračování původních linek než nějaké nové, a ty navíc díky UPK už postrádají takové to napětí z možného nebezpečí v další soustavě. Zadruhé je Mnoho zcela očividně jen přemosťovací díl a je to poznat. První bylo rozehrání, třetí bude konflikt a tohle je takový ten nutný mezičlánek.
Světy ovšem vyhledám určitě.

J4rosl4v
31.08.2020

Proč je to vlastně druhý díl? A proč je třetí? Mohlo to klidně celé vyjít jako jedna kniha. Nedochází k žádnému zlomu, změně v ději nebo ukončení nějaké části příběhu. Vlastně jsem měl pocit, že stále pokračuji ve stejné knize. Způsob členění a vyprávění jednotlivých kapitol z pohledu různých Bobů mě hodně baví. O hvězdičku méně dávám jenom proto, že tato část mě ničím extra nepřekvapila. Ale stále je to stejně pohodové čtení :-)