FilipHaring FilipHaring komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Vynikajúca druhá časť série. Napínavý dej až do konca. Vykreslenie postáv a charakterov ma fascinovalo.

13.01.2022 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Hodnotím 4/5. Chýba mi rozdelenie deja do jednotlivých kapitol. Inak je dej zo začiatku pomalý a nudný ale postupne sa stupňuje. Záber je spracovaný veľmi dobre a nechýba veľké prekvapenie.

24.09.2023 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Dejovo pútavá kniha ktorá do konca neodhaluje praveho pachatela. Som sklamany z konca, kde nebolo poriadne vysvetlené čo viedlo páchatela k vyjavom obeti.

11.01.2023 3 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Dôstojné ukončenie celej série. Príbeh dejovo zložitý, ale veľmi napínavý do poslednej stránky. Sleizner dostal čo si zaslúžil. Dunja skončila dosť blbo a Fabian nakoniec našiel vnútorný pokoj. Osobne si mýslím že je to posledná časť série, i keď niektoré linky ešte ostali neukončené.

13.11.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Vynikajuci prvy diel.

15.01.2022 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Majstrovské dielo. Hodnotím 5/5. Príbeh ma pútavý dej a spád, je dobre delený na kapitoly. Záver je plný nečakaných zvratov a ďalších zvratov ked si už myslíme ze je po všetkom. Odporúčam.

30.09.2023 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Moja jubilejna 100. prectena kniha. Hlavný príbeh bol zjednodušený čo vo mne budilo obavy, ale koniec bol napínavý a plný zvratov. Teším sa na pokračovanie s Sabine.

17.04.2022 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Dávam 4/5. Síce sa Harry konečne vrátil, som troška sklamaný. Ten pseudo dôvod prečo prišiel na sever mi prišiel odfláknutý. Čo sa týka samotnej zápletky tam to už bolo výborné a autor nás poriadne zmiatol. Uvidíme ako to bude pokračovať s farárom.

19.08.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Veľmi dôstojné zavŕšenie série (nepredpokladám pokračovanie). Dej je nabitý akciou, prepracovaným dejovým opisom a fascinujúcou temnotou (Jurkou odkaz).

02.01.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Veľmi dobre napísaná detektívka. Od prvej strany som sa od nej nemohol odtrhnuť. Koniec bola slušná jazda.

25.02.2023 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Francuzska detektivka je velmi dobra alternativa k severskemu krimi. Dejove rozuzlenie tradicie lovu zamožnej rodiny je až desivé.

24.02.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Detektivky od Bjorka, menovite Munch a Mia mi neuveriteľne sedia. Nejednalo sa síce o ziadne brutálne vraždy, ale zápletka v ničom nepoľavila. Mia sa na konci vyznamenala.

23.11.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Prišlo mi to veľmi prekombinované, určite by pomohlo zjednodušenie s počtom falošných vrahov. Dejovo kruté s tým okolné zverstvá sa skutočne stali. Koniec bola skôr taký dovetok, nadstavba.

05.11.2023

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

To bola teda jazda. Polovica knihy sice nebolo ziadne vzruso, ale koniec to naplno vynahradil. Bolo narocne sa zorientovat v spleti mien, ale podarilo sa. Erla to zaklincovala.

14.10.2023 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Jørn Lier Horst

(SPOILER) Veľmi pútavý dej plný nečakaných zvratov. Hlavny vinník ma prekvapil, tipoval som Kaspera. Teším sa na pokračovanie.

10.07.2022 4 z 5

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Táto kniha ma úplne odrovnala. Dej bol veľmi čtivý a napínavý. Teším sa na pokračovanie.

05.07.2022 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Dejovo zvládnuté majstrovsky. Dottihosom teda netipoval. Som zvedavy na zapletku s Joelom.

05.06.2022 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Solidny dej a zapletka. Teším sa ako a vyvinie vztah Huldara a Freji.

28.05.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Videl som televízne spracovanie a po roku som siahol po knižnej verzii. Kniha bola pre mňa veľmi napínavá, šachové partie som doslova hltal. Odporúčam.

12.05.2022 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

V Haparande to teda naozaj vrelo. Rosenfeldt bez jeho autorskej dvojičky sa toho chopil vo veľkom štýle a doprial nám veľmi schopnú detektívku.

30.04.2022 4 z 5