FilipHaring FilipHaring komentáře u knih

Temnota Temnota David Lagercrantz

Dočítanie knihy som dosť odkladal. Dej mi prišiel veľmi natiahnutý. Motív nieje uplne márny ale suchý, bez nejakej napínavej scény. 3/5

11.04.2024 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

Úvodné dielo autora, myslim v celku povedené. Postavy Lykke a Rudi som si hned obľúbil. Dej dobre vystavaný ale na tom konci my to tak uplne nesedelo. Autor určite potenciál ma. Dávam 4/5

09.12.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Detektivky od Bjorka, menovite Munch a Mia mi neuveriteľne sedia. Nejednalo sa síce o ziadne brutálne vraždy, ale zápletka v ničom nepoľavila. Mia sa na konci vyznamenala.

23.11.2023 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Prišlo mi to veľmi prekombinované, určite by pomohlo zjednodušenie s počtom falošných vrahov. Dejovo kruté s tým okolné zverstvá sa skutočne stali. Koniec bola skôr taký dovetok, nadstavba.

05.11.2023

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

To bola teda jazda. Polovica knihy sice nebolo ziadne vzruso, ale koniec to naplno vynahradil. Bolo narocne sa zorientovat v spleti mien, ale podarilo sa. Erla to zaklincovala.

14.10.2023 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

(SPOILER) Hodnotím 3/6. Kniha nieje zle napísaná, ale chýba jej říz. Dej je síce postupne vystavaný ale vlečie sa. Odhalenie páchateľa je predčasné a odvtedy je dej odfláknutý. Hlavný motív vraha je síce vysvetlený nepriamo, ale nedotiahnutý. Celkovo je námet knihy zaujímavý ale jeho potenciál je nevyužitý.

04.10.2023 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Majstrovské dielo. Hodnotím 5/5. Príbeh ma pútavý dej a spád, je dobre delený na kapitoly. Záver je plný nečakaných zvratov a ďalších zvratov ked si už myslíme ze je po všetkom. Odporúčam.

30.09.2023 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Hodnotím 4/5. Chýba mi rozdelenie deja do jednotlivých kapitol. Inak je dej zo začiatku pomalý a nudný ale postupne sa stupňuje. Záber je spracovaný veľmi dobre a nechýba veľké prekvapenie.

24.09.2023 4 z 5

Lovkyňa šťastia Lovkyňa šťastia Jan-Erik Fjell

Dávam 5/6. Veľmi dobre napísaná detektívka. Vadilo mi nedostatočne rozvedené vyšetrovanie Antona v Las Vegas. Ten zvrat so Sun na konci ma rosekal.

08.09.2023 4 z 5

Vdovy Vdovy Pascal Engman

Davam 6/6. Kniha je veľmi pútavá, dej napínavý s rýchlym spádom. Jedinú výtku mám k tomu aby sa už Nicolas dal dokopy s Vanesou.

26.08.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Špičkovo napísané. Veľmi pútavý a tajomný dej. Prekvapivé vyvrcholenie.

19.08.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Dávam 4/5. Síce sa Harry konečne vrátil, som troška sklamaný. Ten pseudo dôvod prečo prišiel na sever mi prišiel odfláknutý. Čo sa týka samotnej zápletky tam to už bolo výborné a autor nás poriadne zmiatol. Uvidíme ako to bude pokračovať s farárom.

19.08.2023 4 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Tento diel som doslova zhltol. Malin tradične melancholickalá. Mrzi ma to so Zackem a Karin. Uvidime ako sa vyvrbi pokracovanie.

03.03.2023 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Veľmi dobre napísaná detektívka. Od prvej strany som sa od nej nemohol odtrhnuť. Koniec bola slušná jazda.

25.02.2023 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Francuzska detektivka je velmi dobra alternativa k severskemu krimi. Dejove rozuzlenie tradicie lovu zamožnej rodiny je až desivé.

24.02.2023 4 z 5

Pekelné léto Pekelné léto Kim Faber

Vmestnat 2 príbehy do jednej knihy to chce fakt guráž. Myslím že sa to celkom podarilo a kniha bola napinava. Ocenujem ale ze sa oba pribehy neskoncili happy endom.

05.02.2023 4 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Dejovo pútavá kniha ktorá do konca neodhaluje praveho pachatela. Som sklamany z konca, kde nebolo poriadne vysvetlené čo viedlo páchatela k vyjavom obeti.

11.01.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Veľmi dôstojné zavŕšenie série (nepredpokladám pokračovanie). Dej je nabitý akciou, prepracovaným dejovým opisom a fascinujúcou temnotou (Jurkou odkaz).

02.01.2023 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Dôstojné ukončenie celej série. Príbeh dejovo zložitý, ale veľmi napínavý do poslednej stránky. Sleizner dostal čo si zaslúžil. Dunja skončila dosť blbo a Fabian nakoniec našiel vnútorný pokoj. Osobne si mýslím že je to posledná časť série, i keď niektoré linky ešte ostali neukončené.

13.11.2022 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

V celku zaujímavá detektívka, ktorá ale vlastne začína až v 3/4 knihy. Zo začiatku je to skôr román, ktorý vykresľuje rodinné vzťahy. Koniec je za mňa odfláknutý a skúpy na akykolvek dramat.

08.10.2022 3 z 5