FilipHaring FilipHaring komentáře u knih

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Do knihy som sa zial nemohol poriadne zacitat. Podarilo sa mi to az v 3/4. Dufal som ze sa Billy niekde objaví ale žiaľ sa tak nestalo. Koniec bol ale napinavy a prekvapivy.

12.08.2022 2 z 5

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

Tato kniha ma uplne pohltila a nemohol som sa od nej odtrhnuť. Rina a Stanek si ziskali moju plnu pozornosť. Dúfam že sa dočkáme pokračovania.

24.07.2022 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Jørn Lier Horst

Emma Rammova schytáva veľmi ťažkú ranu a ocitne sa uprostred zamotaného príbehu cielenej zámeny detí. Koniec veľmi napínavý.

16.07.2022 4 z 5

Vyvolení Vyvolení Jørn Lier Horst

(SPOILER) Veľmi pútavý dej plný nečakaných zvratov. Hlavny vinník ma prekvapil, tipoval som Kaspera. Teším sa na pokračovanie.

10.07.2022 4 z 5

Spinkej sladce Spinkej sladce Anders Roslund

Neskutočná bolesť pochovať svoje dieta do prázdnej rakve. A potom obrovská zlosť nad sieťou pedofilou.

Minulosti neutečeš Minulosti neutečeš Anders Roslund

Táto kniha ma úplne odrovnala. Dej bol veľmi čtivý a napínavý. Teším sa na pokračovanie.

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Veľmi dômyselný dej. Irsa sa mi veľmi dobre číta.

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Skvele detektivka. Tvrdy gronsky humor a zivot. Odporucam

21.06.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Chlorid sodný nás ubezpečil že určite bude pokračovanie ale už sa iste blížime ku koncu. Motív knihy bol v skutku zaujímavý ale koniec ľahko čitelný. Autor sice zahrnul aktualnie dianie do knihy ale akosi sa vyčerpal pred koncom.

16.06.2022 3 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Dejovo zvládnuté majstrovsky. Dottihosom teda netipoval. Som zvedavy na zapletku s Joelom.

05.06.2022 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Temný ale veľmi aktuálny motív šikany. Ako nadchadzajúci otec som mal nad čím premýšľať, ako sa zachovam v pripade šikany môjho potomka.

28.05.2022 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Solidny dej a zapletka. Teším sa ako a vyvinie vztah Huldara a Freji.

28.05.2022 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Videl som televízne spracovanie a po roku som siahol po knižnej verzii. Kniha bola pre mňa veľmi napínavá, šachové partie som doslova hltal. Odporúčam.

12.05.2022 5 z 5

Léto vlků Léto vlků Hans Rosenfeldt (p)

V Haparande to teda naozaj vrelo. Rosenfeldt bez jeho autorskej dvojičky sa toho chopil vo veľkom štýle a doprial nám veľmi schopnú detektívku.

30.04.2022 4 z 5

Led Led John Kåre Raake

Kniha nebola uplne šálok mojej kávy. Prvá polovica bola až preschizovana, koniec dobre dramatický. Dej mi ale prišiel veľmi prekombinovaný.

24.04.2022 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Moja jubilejna 100. prectena kniha. Hlavný príbeh bol zjednodušený čo vo mne budilo obavy, ale koniec bol napínavý a plný zvratov. Teším sa na pokračovanie s Sabine.

17.04.2022 5 z 5

Krysí král Krysí král Pascal Engman

Eva Frankovu a Nicolasi som si zamiloval. Krysí kráľ je zaujímavý motív, určite v dnešnej dobe veľmi aktuálny. Teším sa na posledný diel trilógie.

10.04.2022 5 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

Vynikajici seversky triller. Koniec sa podobal francuzskej škole. Doporučujem.

02.04.2022 5 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Vynikajúci počin. Zaujímavé prepojenie s kolóniou v južnej amerike. Doporučujem.

26.03.2022 5 z 5

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

Za mňa asi najslabší diel celej série. Nemalo to potrebné napätie. Cítim sa že sa celá séria blíži ku konci.

21.03.2022 2 z 5