Fidoo Fidoo komentáře u knih

Strhující příběh Židů, kteří se po letech bestiálního trýznění, fyzicky a psychicky vysílení a zdeptaní, odvážně vydávají na nelehkou cestu do Palestiny.

Ztroskotali však v zemi, která je nechce a kde se nic ani přibližně nepodobalo tomu, co si představovali, o čem snili, v co doufali.

V Palestině je čeká velká výzva, jsou nuceni překonávat další obtížné a nebezpečné překážky, s jediným cílem - zachránit svůj ztrýzněný národ a založit svůj vlastní stát ve Svaté zemi.

Bojují proti britské koloniální moci a zažívají krutou nenávist Arabů.

Je těžké si jen představit, čím vším si museli projít a jaké utrpení museli snášet.

"Všichni, co přežili holokaust, se provinili vůči smrti životem."

14.08.2020 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Strhující příběh ženy se silnou vůlí, kuráží a ctižádostí. Ženy, která vzala opratě svého života do svých rukou, odmítla doživotní zajetí v poustevně a stát se mučednicí utopenou v trápení. Ženy, která odolala pozlátku světské slávy a nebála se poukázat na mocenský boj v církvi, shromažďování jmění a zkaženost všeho druhu převlečené za náboženství.

Četla se skvěle, nemám co vytknout.

29.07.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

"Násilná smrt působí zvláštním kouzlem. Všechny nás přitahuje. Smrt je velmi svůdná žena..."
Čtivé a napínavé, ale někdy méně znamená více.

24.07.2020 4 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Mám nesmírně ráda příběhy obyčejných lidí, zvlášť, když se za nimi skrývá píle a touha něčeho dosáhnout, nevzdát se svého snu. Další příběh z pera Noaha Gordona vás provede životem mladého Katalánce, který z celého srdce toužil dělat dobré víno, práci, jejíž výsledek by stál za to. Moc krásný a dojemní příběh.

17.07.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Krásný příběh se vším, co k románům patří. Nesmrtelná láska, zuřivá touha, ponížení, pýcha i pomsta.

14.07.2020 5 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Jedna klukovská chyba, která nerozlučným kamarádům změní život. Jakýkoliv zločin, páchaný na slabších a bezmocných je neodpustitelný a kluci se s tímto ponížením a utrpením vypořádali po svém.

07.07.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutný příběh jedné dospívající dívky. Knížka k přečtení na jeden večer, ale několik dalších večerů o ní budete přemýšlet.

06.07.2020 4 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Velmi silný a dojemný příběh, ve kterém se Andrejkovi řítil jeden most za druhým, zabouchávaly dveře, padaly těžké závory.
Některé kořeny prostě nejde přesekat, vytrhnout je a přesadit.

29.06.2020 5 z 5

Kniha Dinina Kniha Dinina Herbjørg Wassmo

Dina, vzdálená všem, jako bouře daleko na moři, se svými vlastními zákony, se svou vlastní bolestí a se svými mrtvými.

"Bolest jsou obrazy, které člověk nevidí, ale které musí v sobě stejně nosit."

28.06.2020 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

F.O. Giesbertovi musíte přijít na chuť. Umíte-li brát věci s nadhledem a sarkasmus vám není cizí, Rózin životní příběh se vám bude líbit.

24.06.2020 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Srdcová záležitost!

22.06.2020 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Tragický, ale velmi něžně napsaný příběh. Zpověď mladé ženy, která toužila po domově, rodině a lásce.

"...zmařená pouť, která tě zavede všude, ale nenabídne cestu domů, protože žádný domov neexistuje..."

22.06.2020 5 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Měla jsem obavy. Z recenzí, z tloušťky a také tíhy knihy :-)
První dlouhé souvětí, doplněné o další text v závorce, no... říkala jsem si, že toto asi nedám. Ale přijala jsem tuto výzvu a jsem ráda. Knížka mě vtáhla, vzala jsem si z ní to svoje a závěr byl nádherný. Zase něco trošku jiného, a proto mám literaturu ráda. Není jen o severských krimi, které čtete sice jedním dechem, ale naprosto nic vám nedají.

26.05.2020 5 z 5

Poslední lekce učitele.
Předmět vyučování: smysl života.
Způsob výuky: zkušenosti.
Je na nás, jestli život přežijeme nebo prožijeme. A je dobré si uvědomit, že máme jen jednu šanci.

23.03.2020 5 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Pro druhý díl z této série mě napadá jen jedno: velké očekávání = zklamání.
Z Chirurga jsem byla nadšená, skvělá detektivka, trošku víc krvavá, ale jinak podle mého vkusu. Učedník byl morbidnější, byl čtivý, to ano, ale tak nějak jsem si ho neužila, jako Chirurga.
Nicméně tomu dám ještě šanci a za čas zkusím sáhnout po další ze série.

16.03.2020 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Tato knížka mě neskutečně chytla za srdce. Svět dospělých, vnímaný dětskou nevinností. Krásný a dojemný příběh.

05.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Přesně takto si představuji, že by měla dobrá detektivka vypadat.
Skvělá jízda!

03.03.2020 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Při čtení této knížky jsem byla plná rozporů. Začátek mě nadchl a vtáhl do děje. Postupně jsem se však začala ztrácet v tom, kdo zrovna příběh vypráví a na této vlně nadšení a bezradnosti jsem se dopracovala ke konci jinak krásného příběhu.

01.03.2020 3 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Velmi krásný a čtivý román, nemohu hodnotit více ani lépe než v předchozích komentářích.
Luca Di Fulvio zvolil další zajímavé téma a i přesto, že je kniha dílem fantazie, zmiňovaná židovská skupina organizovaného zločinu skutečně existovala, měla přes tisíc členů a působila v letech 1867-1939!
A jak autor uvádí, před zraky všech! obchodovala s židovskými ženami ze střední Evropy, za účelem sexuálního otroctví a nucené prostituce.
Kéž bychom mohli věřit, že dnes se už nic takového neděje.
Kéž by bylo víc očí, "které se dívají na to, co ostatní předstírají, že nevidí"!

06.02.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Knížka se četla velmi dobře, měla spád i napětí, ale jako ostatní knihy podobného žánru, mi nic nedala, ničím mě neobohatila.

30.01.2020 2 z 5