ferda ferda komentáře u knih

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Taková klasická detektivka v historickém prostředí. Akorám se mě zdála dost rozvleklá.

29.05.2018 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

To je tak ,když si člověk přečte recenze , čeká zázrak, ale ono to zas až tak slavné není.

10.04.2018 3 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Ke knížce jsem se dostal někdy v 70.letech, ale na tu dobu to bylo něco. Četl jsem ji jedním dechem.

08.04.2018

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Za mě určitě lepší než díl první.

08.04.2018 4 z 5

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

Pro mě úplně nový svět a hlavně mě dostalo "ochočování" vozidel.Až na tem urychlený konec to docela šlo.

27.03.2018 3 z 5

Bourneův rébus Bourneův rébus Eric Van Lustbader

Zlatý J. Bond. Tady toho super agenta by měl už konečně někdo picnout.Co je moc to je moc.

15.01.2018 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Děj je často strašně rozvleklý a místy dost nelogický a naivní. Ovšem kdo ví, co se může dít na "elitních"školách .A pak chudák Joona neví kam skočit. Ale stejně si zase půjčím jejich další dílo.

13.10.2017 3 z 5

Váleční psi Váleční psi Greg Bear

Ten obrázek na obalu , dokonce i název kníhy je značně zavádějící.Obsah knížky mě sice značně navnadil na parádní bitvu ve vesmíru, ale obrovské zklamání. Problémy s výsadkem, nějaké požduchování s místními obyvateli a jakási přestřelka v závěru.Dočetl jsem to jen s největším úsilím.

24.08.2017 2 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Horor pro ..náctileté. Ve srovnání s animovanou verzí byla knížka podstatně delší, ale i tak to nešlo nesrovnávat.Akorát mě trochu zklamal závěr. Čekal jsem aspoň nějaký souboj.

18.07.2017 4 z 5

Smrtící dotyk Smrtící dotyk Melinda Salisbury

Pěkný dívčí slaďáček.

29.06.2017 3 z 5

Pěkné čtení k vodě o současných policistech.

13.06.2017 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Špica detektivka a ne jak ty americké mordy. Je vidět , že i u nás máme "šikovné "zločince a ještě šikovnější policisty.

01.06.2017 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Po knize jsem skočil kvůli autorovi, ale je to zklamání. Se sérii" Ostrov lewis" se to nedá srovnávat. Připadlo mi to jak ta parta ze Scooby doo, která řeší nějaký zločin.

01.06.2017 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Celá série byla špica, ale těch postav. Kdo si to má pamatovat? Ani to střídání dějů mě nevadilo, asi by to ani jinak nešlo. Ale občas jsem se v tom strácel. Hlavně v těch postavách z minulosti či budoucnosti.

15.05.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nemá chybu..

13.02.2017 5 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Třetí díl trochu slabší, málo akce, hodně politikaření. Ale závěr mě překvapil.

26.01.2017 3 z 5

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Pokračování jsem přečetl za den a valím pro další. Akorát autorka má asi nějaké předky na Moravě, protože na takovou vesmírnou loď umístit palírnu, to se hned tak nevidí.

25.01.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kdyby se autorka radši věnovala pokračování H. Pottera tak by udělala líp.Rozvleklý děj, žádná akce, prostě nuda.Nevím, který dobrák napsal do obsahu "vzrušující román".Toho musel napínat i Kája Mařík.

20.01.2017 1 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

I když je knížka určená spíš mladším , stojí za to si ji přečíst.

20.01.2017 4 z 5

Moře v ohni Moře v ohni Tom Clancy

Žádný zázrak,pašování radio. materiálu a naopak snaha úřadů o jeho nalezení. Závěr klasický, ale ne úplný.Tipl bych to na pokračování.

18.01.2017 3 z 5