Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Geniální kniha. Jak si udělat pořádek kolem sebe, ve své duši, ve svém životě. Mně změnila život. Díky Marie.

04.06.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha o tom, jak vnést světlo a radost do svého života a vytvořit si krásný domov. Vřele doporučuji.

25.01.2017 5 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Překvapivě žádné brutality, žádné orgie. Na prvním místě je to o svobodě, o emocích, energii, sexualitě. V první polovině i zajímavé myšlenky, se kterými lze souhlasit. Druhá polovina Enochiánské klíče jsou jen zaplácnutím místa. Na druhou stranu, kdo vyzkoušel, že nefungují?

06.01.2017 4 z 5

Řemesla našich předků Řemesla našich předků Miroslav Janotka

Krásná kniha o našich předcích. Tady zjistíte, kde mají současná řemesla a různé pracovní procesy původ. Doplněné vtipnými ilustracemi a říkankami. Doporučuji.

29.04.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak rád bych napsal nadšený a oslavný komentář, ale nemůžu. Někde se stala chyba. Miluji svět fantazie, kouzel a pohádek, Harry mě nezaujal. Chápu zdejší dívenky, outsidery, brýlaté dětičky a skryté vyvolené, které se v Harrym vidí. Já bohužel ne. Pokud bych si měl vybrat jiného vyvoleného, tak je to Neo. Ale to je úplně jiná pohádka :-) Ale že paní Rowlingová vytvořila zajímavý svět, to zase ano :-)

10.08.2015 4 z 5

Obsluhoval jsem anglického krále. Nádherná kniha mistra Hrabala. Ostře sledované vlaky mne bohužel neuzaujaly, s anglickým králem jsem zezačátku díky souvislém textu bojoval. Stejně jako většina lidí zde. Dostala mě barvitost jazyka, emoce, hloubka, opravdovost pana Hrabala. A postava a život jednoho malého pikolíka, který prošel neuvěřitelným životem a stal se při malé postavě velkým člověkem. Naprosto nesouhlasím s názorem, že Hrabal je materialistiký blb a malý velký hrdina knihy hloupým, což zde v komentářích zaznělo. Chápu velkou část žen, které knize nemohou přijít na chuť a vžít se do toho malého zvláštního mužíčka. Někdy je velmi těžké přejít řeku pohlaví a pochopit mužskou polovinu lidstva, která ženám často mává nejen rukou, ale i penisem. Proto mají můj obdiv ženy, které v sobě našli citlivost, empatii a pochopení pro zavláštní život jednoho malého pikolíka.

27.04.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Velmi zajímavá kniha. Prožil jsem s knihou zajímavý vztah, kdy do poloviny mě nebrala, za polovinou jsou znenadání objevil její kouzlo, až jsem ve třech čtvrtinách se jí celou rozhodl přečíst znova. Po přečtení knihy mohu říct toto - skvělá, nabitá zajímavými myšlenkami i emocemi, s lehkostí jakou má snad jen pan Dušek. Pobyt ve tmě je velmi lákavý. Stejně tak vidění světa podle pana Duška. Jaroslave, díky.

25.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Co k tomuto fenoménu říci? Pro mě druhý díl o chloupek lepší. Nevím, jestli je to o chlup dramatičtějším dějem nebo jsem si na tu nudu už zvykl. Jinak kniha je pro mě kniha naprosto nudná. A ten text je opravdu až retardovaný. Ale asi je taková většina populace a nevadí jí to. Christian nám nějak vyměknul, s BDSM nebo dominancí to nemá nic společného. Přistihl jsem se, že v duchu nenávidím oba hlavní retardy a přeju jim, aby se jim stalo něco špatného a kniha za A) buď skončila nebo za B) se zdramatizovala :-) Jestli jsou čtenářky nadšené ze sexu v knize, tak je mi upřímně líto jejich sexuálních životů. Dost mi pije krev Anina povrchnost, materiálnost a neustálé nadšení. Zajímalo by mě, jestli by Anna stejně tak milovala zcela totožného Christiana chudého železničáře :-) Ale jo. Pro ženy jako harlequin nebo červená knihovna dobré. Pro muže utrpení. A teď hurá na třetí díl, ať už to mám za sebou :-)

23.02.2015 1 z 5

Smrt ve Vatikánu Smrt ve Vatikánu Rudolf Ströbinger

Fascinující kniha o poměrech ve Vatikánu a na petrově stolici. Nikdy bych nevěřil, jaký hnus, orgie a zlo mohli vytvářet papežové a elita katolické církve. Vraždy, prostituce, podvody, lži, pedofilie, incest ... Přesto mě nejvíc zaujaly začátky křestaňství a hlavně příběhy dobra - Jana Pavla I., Jana Pavla II. či o tom, jak anglický důchodce ve Španělsku zná příběh farárě Toufara lépe než většina Čechů. Přesto ve mě zůstal pocit hnusu, co se všechno mohlo dít.

05.01.2015 5 z 5

Špalíček národních písní a říkadel Špalíček národních písní a říkadel Mikoláš Aleš

Krásná velká kniha plná milých říkanek a hlavně nádherných kreseb a maleb mistra Mikuláše Alše.

01.01.2015 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Moje srdeční záležitost. Jsem životní romantik a vykouzlit romantiku v chemických provozech dokáže jen kouzelník pan Páral. Nádherně popsané prostředí ústecké chemičky a kouzelná nabídka koupání v ústecké přírodě. Člověk cítí to, že to není jen smyšlený příběh, ale že v tom prostředí pan Páral žil. Všechny čtyři obdivuhodné postavy, ve ktercýh se hodně lidí aspoň částečně pozná. Doporučuji jak knihu, tak film pana Jireše s krásnou hudbou. Ale chápu, že kdo si nepřičuchl k chemikáliím, k moudrosti a klidu, romantice, lásce nebo přírodě, pro toho to mít kouzlo nebude.

23.11.2014 5 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Neuvěřitelná kniha, popisující naprosto neuvěřitelné hrůzy. Vaše fantazie si nedokáže představit něco tak hrozného, co se člověk zde dočte. Věci, které vhání slzi do očí i mužům. Knihu, kterou by si měli přečíst všichni, kdo tleskají Němcům za 2. světové války. Hrůza hrůz.

01.11.2014 5 z 5

Cukr - náš zabiják Cukr - náš zabiják Robert H. Lustig

Skvělá kniha největšího současného kritika cukru a cukrové mafie. Je neuvěřitelné, na jaké všechny nemoce má cukr zásadní vliv. A fruktoza jako ten nejhorší z nejhorších. Podle mne nadlidským úkolem je sebrat dětem a dámičkám jejich limonádičky, džusíky, čokoládky, zmrzlinky, dobrůtky..., protože na cukru je stejná závislost jako na tvrdých drogách.

14.08.2023 5 z 5

Zdraví v ohrožení Zdraví v ohrožení Josef Jonáš

Skvělá kniha o bílém jedu, co všechno způsobuje, jak se zbavit závislosti na něm, čím ho nahradit a kdo za tím vším stojí...

18.04.2023 5 z 5

Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou Průvodce po zaniklých obcích, osadách a samotách pod Bukovou horou Petr Karlíček

Skvělá kniha o zaniklých obcích v Českém středohoří.

13.04.2023 5 z 5

Snadná cesta, jak skoncovat s alkoholem Snadná cesta, jak skoncovat s alkoholem Allen Carr

Skvělá kniha. Nejlepší jakou jsem četl o cestě ze spárů jedu alkohol. Spousta převratných, a to doslova, myšlenek. Jako vhodnou přípravu před terapií Allena Carra doporučuji knihy Zabiják od Emila Zoly a Démon alkoholu od Jack Londona.

21.01.2022 5 z 5

Křížovka života Křížovka života Josef Jonáš

Krásná kniha o moudrosti Číny a Indie a cestě ke zdraví, klidu a štěstí. Moudrost a dobro mistra Jonáše je cítit z každého slova.

08.01.2021 5 z 5

Andělské drápky Andělské drápky Alejandro Jodorowsky

Nádherné Jodorowskyho a Moebiusovi kresby plné erotického napětí s textem plným kouzel a zvlášností.

12.03.2020 4 z 5

Ilustrovaná encyklopedie Bible Ilustrovaná encyklopedie Bible kolektiv autorů

Nádherná kniha. Jedna z nejkrásnějších, co jsem četl. Pokud chcete porozumět slovům Bible, vnímat jen to hezké, jednoduchými slovy, přehledně a v moderním kabátě, tak je pro Vás tato kniha ideální.

11.11.2019 5 z 5

Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Jaromír Kozák

Nádherná kniha! Neuvěřitelně pestrý a barevný svět starověkého Egypta, ze kterého všechny následující civilizace vycházely. Smrtí začíná cesta plná zkoušek, na jejímž konci je v případě čistého dokonalého života splynutí s Bezbřehou září a nebo nové vtělení a další pokus o dokonalý ctnostný nemateriální život. Kloubouk dolu před znalostmi pana Kozáka!

04.12.2018 5 z 5