Špalíček národních písní a říkadel

Alšovy ilustrace národních písní a říkadel z doby sklonku 18. a na začátku 19. století.
Kniha obsahuje více než dvě stě kreseb, včetně ornamentů a iniciál z let 1887 až 1890. Ilustrované písně vytvořili neznámí autoři lidové poezie a sesbírali etnografové a sběratelé písní.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26378/spalicek-narodnich-pisni-a-rikadel-26378.jpg 4.721
Literatura česká
Vydáno:, Odeon

Adelajda_4
22.09.2017

Mikoláše Alše mám velmi ráda a tohle je prostě klasika, nádherné ilustrace doplňující neméně hezká říkadla, nádhera!

Rade
19.06.2017

V dětství jsem tuhle velkou bichli s říkánkami, pro mě občas i dost zvláštními (aspoň tehdy se mi zdál text občas tajuplný - viz např. níže citovaná čertova ukolébavka), a krásnými ilustracemi milovala a opakovaně se k ní vracela. Velká kniha ve výpravném provedení v látkové vazbě, její prohlížení byl pro mě vždy tak trochu svátek... Kde je jí dnes konec?

PaluškaB
24.01.2017

Nádherná kniha plná spousty krásných básniček, říkadel a přísloví. K tomu vše doplněno o ilustrace Mikoláše Aleše, které jsou součástí textu. Knihu vřele doporučuji k přečtení.

Felsenberg
01.01.2015

Krásná velká kniha plná milých říkanek a hlavně nádherných kreseb a maleb mistra Mikuláše Alše.

Selinute
12.11.2012

Vynikající kniha jak výběrem ilustrací, tak i úpravou a formátem.

Selinute
23.10.2012

Soubor krásných národních písní, koled a říkadel doplněný Alšovými obrázky.

Čertova máti.
Kolíbala bába čerta
na pařeze vrbovým"
"Hajej, dadej, můj čertíku !
však já na tě nepovím"

Listopad
Na svatého Martina,
kouřívá se z komína

Prosinec
Nesen vám noviny poslouchejte,
z Betlemské krajiny pozor dejte ....