felia felia komentáře u knih

Šest krát dva Šest krát dva Arne Dahl (p)

Tato kniha je rozhodně čtivá, ale obtížně se hodnotí. Určitě nejde o detektivku, i když v ní detektivové vystupují. Jde o thriller s prvky science fiction. Pro mě je v ní krve a utrpení až příliš. Jdu si spravit náladu nějakou dobrou detektivkou nebo povídkou autorova jmenovce Roalda

05.05.2020

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kniha mě zklamala. Olsena mám rád, až na Washingtonský dekret. Asad mi byl sympatický, ale od doby, co z něho autor vyrobil tajného agenta se super schopnostmi, moje náklonnost poklesla. Souhlasím s názorem, že autora postihla tvůrčí krize a úroveň knih setrvale klesá a klesá i vtipnost jednotlivých postav. Normálně čtu knihu za den, ale touto jsem se týden prokousával a pro uklidnění jsem si musel dopřát pár knih se skvělým humorem

01.04.2020

Hýta a Batul Hýta a Batul John Habberton

O tuto knihu jsem přišel někdy v mládí a najednou jsem ji našel ležet na ulici. První vydání u nás, chyběly první dva listy, ale počtení je to velice příjemné

08.02.2020

Dimsi-miláček pensionátu Dimsi-miláček pensionátu D. F. Bruce

O tuto knihu jsem přišel už dávno, ale narazil jsem na ni v antikvariátu. Protože už jsem starý a hodně čtu cokoli, okouzlují mě i knihy mého dětství. Příjemná četba.

08.02.2020

Od pana Bočka jsem přečetl vše, ale nijak se mi nezačaly jeho knihy líbit. Humor mi připadá křečovitý, vtip žádný, jenom pustá taškařice. Kupodivu, jak mi říkala kamarádka, jeho knihy čtou češtinářky na základních školách. Přitom vůbec nečtou knihy, které by se měly líbit jejich žáčkům. Je to obecný vzdělávací problém, prostě češtináři všeobecně málo čtou

02.02.2020

Skřet a královna Skřet a královna Evan Hunter (p)

Detektivka, u které obdivuji autorův humor. Dnes už knihy humorné nikdo nesvede

12.01.2020

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Rowlingová prostě umí napsat knihu. Tato zatím nevyšla ve filmovém zpracování, ale zasloužila by si to

08.01.2020

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Od Bryndzy jsem přečetl vše, co u nás vyšlo, ale stále mu nedokážu přijít na chuť. Jednoduché příběhy, napsané tak, aby čtenář nemusel přemýšlet. Když přečtete polovinu stránky víte, jak bude ta druhá půlka pokračovat. Zuřivá detektivka Erika, která nejméně třikrát vyštěkne na své kolegy a dvakrát zařve. Už by ji měl autor nahradit nějakou schopnější postavou

08.01.2020

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Já P.D. Jamesovou obdivuji. Mám v knihovně vše, co napsala. Obdivuji, jak popisuje interiéry i postavy a nikdy mě nenudí, na rozdíl od "moderních" autorů detektivek, či spíše thrillerů. kteří ale napětí docilují litry krve

27.09.2019

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Skvělá detektivka, jako ostatně cokoli od P.D. James. Obdivuji autorčinu inteligenci i způsob, kterým popisuje interiéry, přírodu, lidi a jejich charaktery.

25.09.2019

Paklíč Paklíč Eduard Fiker

Mám rád autora této knihy a vlastním snad 30 jeho knih, které většinou byly vydány v předválečné době. Psal skvělé detektivky i humoristické romány

07.08.2019 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Na můj vkus Enzo až příliš často někde klopýtne, upadne , sklouzne nebo se jinak poraní, ale četl jsem tuto sérii rád. Autor se zjevně ve víně vyzná

08.07.2019

Minulost Minulost Lee Child

Opět skvělý Jack Reacher

16.06.2019

Potopa Potopa Kristina Ohlsson

Tuto knihu jsem četl 14 dnů, i když normálně zvládám knihu za odpoledne. Když čtete dvojici Lars Kepler vidíte, že ve Švédsku žijí velmi schopní zločinci, po kterých pátrá neschopná policie. Zločince nakonec dopadne Joona. Paní Ohlsson píše jinak. Její zločinci jsou vraždychtiví a policie je ještě neschopnější, než u Keplera. Policisté jsou neustále unavení a ve volných chvílích holdují depresím, jejich vyšetřování užívá metody běžné před vynálezem telefonu a internetu, vzájemně spolu nekomunikují. Všechny osoby v knize byly psychicky narušené. Za chvíli se pustím do další Ohlsson, i když vím, že její knihy jsou určené ženám, které příliš nečtou.

16.06.2019

Přicházím tě zabít Přicházím tě zabít P. D. James (p)

Výborné počtení, jako cokoli od P. D. Mně připadá napínavé každé slovo. Autorka má dokonalý popis přírody, interiérů i postav

22.05.2019

Ranní ptáček Ranní ptáček Eric Malpass

Tuto knihu sem poprvé přečetl, když vyšla v Odeonu. Okouzlil mě jemný autorův humor. Skvostná kniha, rád ji opakovaně čtu

03.04.2019

Hrůza padá na seržanty Hrůza padá na seržanty Mac Hyman

Tuto knihu jsem si koupil někdy v šedesátých letech a dodnes má pro mě svůj půvab. Hodnotím ji trochu lépe, než Jak jsem vyhrál válku. Připadá mi slušnější a má jemnější humor. Pokud bych měl hodnotit kategorii knih s vojenským humorem, tak tuto knihu řadím na první místo.

11.03.2019

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Touto knihou jsem začal svoje objevování Geralda Durella. Poprvé jsem ji četl asi před padesáti roky a byl jsem nadšený autorovým humorem. K jeho knihám se rád vracím

11.02.2019

Stalker Stalker Lars Kepler

Ostatní čtenáři jsou zřejmě shovívaví k tomu, že autorská dvojice píše v přítomném čase. Mně je to protivné, ale ne tolik, jako děj jakékoli jejich knihy. Genialita tamních zločinců a tupost tamní policie jistě každého láká k návštěvě severských zemí

27.01.2019

Lazar Lazar Lars Kepler

Na mě to působí, jako jakákoli předchozí kniha této autorské dvojice. Mám raději starší detektivky, kde se autoři nenutí do prolévání potoků krve a nahánění hrůzy. Když už horor, tak klasický. Místy mi děj připadal až hloupoučký tou mimořádnou schopností zločinců a neschopností policistů. Přes svou stupidnost byla kniha velmi napínavá, ale musel jsem si po jejím přečtení spravit náladu několika kvalitními knihami

17.01.2019