Hrůza padá na seržanty

Hrůza padá na seržanty

Příběh je o tom, jak s armádou, vojenskou šikanou a vůbec vojenským životem dokáže zamávat jeden naivní mladík, který se snaží si vše vykládat v dobrém.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29289/hruza-pada-na-serzanty-29289.jpg 3.919

No Time for Sergeants (1955)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Naše vojsko

bubka
19.05.2017

já vidím spíše podobnost s poručíkem Ernstem Goodbodym, ale u Willa Stockdala nevíme s určitostí, zda je nadšený neschopa, který bere vše doslova, jako Goodbody, nebo rafinovaný inteligentní šprýmař - filosf jakým je Josef Švejk.

ať tak či tak, jedna z mimořádných knih a to nejen humoristických

Radous
09.07.2016

Jen z lehka jsem věděl, do čeho jdu, když jsem tuto knihu otevřel. Neskutečnej nářez. V jejím medailonku píšou o podobnosti se Švejkovskou tematikou - já bych to ještě doplnil o podobnost s literárním Forrestem Gumpem. Hlavní postavy jsou charakterem v podstatě stejné - až na to, že Hymanův hlavní hrdina není úřední blb, spíš dobrosrdečný maximální naivka. Velice podobný je i překlad těchto knih.
Což mě přivádí k zamyšlení, proč je český překlad Seržantů (a nakonec i toho Forresta) mnoha lidmi tolik opovrhován? Podle mého neprávem! Vždyť tu knihu posouvá ještě o příčku výše.
Takže závěrem - takhle od srdce jsem se nezasmál už od doby ... no od doby, když jsem přečetl samotného zmíněného Gumpa. Jen škoda, že pan Hyman knihu neudělal delší, zasloužila by si to. No ale jak se říká, v nejlepším se má přestat. Doporučuju!

Chaz
18.07.2015

Pro mě osobně je to jedna z nejlepších humoristických vojenských knížek, co jsem kdy četl. Snad nebyla kapitola, kde bych se minimálně 2x nezasmál.

groula
08.02.2015

jedním slovem hrůza.
Knihu mi zapůjčil kolega z práce a netuším, jestli se mi chtěl za něco pomstít, nebo si prostě mymslel, že se mi to bude líbit.
Humor založen na primitivnosti jednotlivce, kterýžto svojí blbostí všem dělá problémy je mi naprosto odporný.
Navíc jazyk, jakým je kniha psána je děsivý. Zasmál sem se jenom dvakrát a to mi na knihu o 262 stránkách, která má bavit, přijde žalostně málo.....

vojenské prostředí humor

Autor knihy