fear fear komentáře u knih

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

Vnímala jsem ho každičkým centimetrem své kůže..
Každičkým nervovým zakončením..
Jeho mocná erekce...
Tohle mě osobně tak strašně unavovalo a otravovalo..pak už jsem jen prskala smíchy, že jako už zase ho tááák strašně vnímá. Neříkám, že se mi popisování jejich "aktu" nelíbilo, ale tyhle pořád dokola se opakující věty už mě celkem prudily. A kdybych nebyla tak zvědavá, co se teda s Rebekou nakonec stane, tak už dál snad ani nečtu.

02.05.2018 2 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Byla jsem opravdu mile překvapená. Nic moc jsem od knihy ( 19,-Kč a pro mě neznámý autor ), neočekávala. Nakonec se mi dostalo celkem slušné porce strachu a příjemného mrazení. Klidně bych uvítala i pokračování, ale toho se asi nedočkám.

11.04.2018 5 z 5

Křehké věci: Krátké fikce a divy Křehké věci: Krátké fikce a divy Neil Gaiman

Hluboce znepokojující. Jako když máte vtíravé tušení, že se stane něco špatného. A to vás provází celou knihou, povídku po povídce. Tak asi to jsem po celou dobu cítila.
Mám pocit, že jsem některé povídky vůbec nepochopila, některé mě nudily..
Od Gaimana jsem doteď četla Nikdykde, Američtí bohové, Hvězdný prach a Koralínu a asi jsem čekala něco víc po takových peckách.

27.01.2016 3 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Abych byla upřímná, tak moc nadšená nejsem. Některé povídky se mi líbily - Muž, jenž dokázal činit zázraky a Superstimulátor, ale zbytek mi připadal spíš jak pro patnáctiletého kluka.
Tak nějak jsem je přelouskala ( a jednu dokonce po několika stranách přeskočila - snad poprvé v životě ). Pak přišla konečně Válka světů, ale bohužel, opět trochu zklamání. Na mě moc vypravěčské - hodně mi chyběly dialogy.
Nechci to moc hanit, ale pro mě to nebylo to pravé.

10.12.2015 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Má poslední kniha od Kinga, než u nás vyjde Právo nálezce. Sakra, proč jsem si ho trochu víc nešetřila. Za mě rozhodně nejlepší Bachmanovka. Ten rozdíl je prostě znát, když čtete Kinga a Bachmana. Většinou jsem z knih napsaných pod jeho pseudonymem nebyla moc odvázaná - až doteď. Cítila jsem se trochu nepatřičně, když jsem se přistihla, že Blazeovi se zatajeným dechem fandím, ale to asi nejsem jediná. :) Krátký příběh s takovou tou správnou atmosférou, rozhodně pět hvězdiček.

20.09.2015 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Tahle kniha se četla skoro sama, opravdu mě ohromně bavila. To tajemno z ní přímo sršelo, což doprovázelo příjemné mrazení. Asi jako jedna z mála nepovažuju větší počet postav za mínus, ale naopak plus. Kniha tudíž střídáním děje od postavy k postavě ( a u každé mě zajímalo, co se s ní dál děje), pěkně frčela a ani jednou se mi nestalo, že bych se nudila. Faktem ale je, že jsem se, asi jako všichni, hodně v postavách ztrácela a chvíli mi trvalo se zorientovat, o kom se to vlastně momentálně hovoří. Podle mě to hodně dělala i celkem podobná jména, nepřišlo vám ? Deitz - Danzinger, Teague - Tig..a možná i nějaká další. Většinou se po chvíli zorientuju i ve větším počtu postav ( tak např. Tommyknockeři, Nezbytné věci.. ), ale tady jsem tápala od začátku do konce.
Nicméně se na další pokračování těším, ale asi si vytvořím svůj seznam postav. :D

08.01.2015 5 z 5

Sfinga Sfinga Robin Cook

Tak tohle mě hrozně nebavilo. Zjišťuji, že pokud se děj knihy neodehrává přímo v nemocničním/vědeckém prostředí, tak až na výjimku Únosné riziko a Invaze z galaxie, je to hodně slabý. Navíc mě neskutečně iritovala hlavní postava - Erika.. nebo přišla tak tupá jenom mně ? Cooka mám moc ráda, ale tohle se nedalo.

05.10.2014 2 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Mně osobně se forma napsání líbila, protože tím, že se děje prolínaly s ostatními hrdiny, mi kniha neustále frčela svižným tempem a nestalo se mi tak, že bych se začala nudit. Nemůžu moc posuzovat s ničím dalším, protože tenhle žánr alá vzpoura strojů jsem si přečetla poprvé, ale pro mě tam bylo všeho dost a knihu jsem přečetla jedním dechem. Za mě velká spokojenost, i když bych se taky nebránila ke konci větší gradaci a napětí, než vlažnějšímu ukončení.. Proto dávám 4 hvězdičky.

30.03.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach * antologie

Tuhle knihu jsem četla omylem. :) Rychlá zastávka do knihovny pro novou várku cestou do práce způsobila, že jsem honem rychle sáhla po knize Hvězdný prach v domnění, že je to ta od Gaimana..doma koukám, co jsem si to půjčila. Ale za tuhle náhodu jsem ráda, protože je to výborná sbírka povídek, a ač mě jich pár nudilo, jako např. Poselství orchidejí, Hořká vůně magnólií, nebo Poslední případ Rexe Baxtera, tak jich hodně bylo poutavých, se zajímavou až nečekanou pointou. Tady bych zmínila povídky Morálka času, Budoucnosti a Třikrát slizouni.

09.11.2013 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak mě z toho teda mrazilo slušně. Když jsem se přistihla, že obracím stránky se značnou úzkostí, tak mě to překvapilo a mírně šokovalo, protože ač jsem neuvěřitelnej strašpytel, u Kinga se nebojim. Teď mě ale strýček King vyděsil. Určitě by měl radost. Možná to bude hodně souviset s tím, že zfilmovanou verzi jsem shlédla dávno předtím, než jsem ho začala číst a tudíž mi představivost fungovala mnohem lépe a jela na plný obrátky. Po scéně s milou, už zralejší :) dámou v pokoji 217, jsem myslela, že do svojí koupelny nevkročím.. je tam přece vana..a závěs..brrrrr!
Výborná kniha, ale jsem ráda, že ji mám už přečtenou. :D

04.11.2013 5 z 5

2006: Česká sci-fi 2006: Česká sci-fi Jaroslav Jiran

Docela zajímavá záležitost. I když jsem často moc nerozuměla o čem je řeč, když přišlo na technický termíny, ale jsem ráda, že jsem si knihu půjčila. Jako opravdu výborný a čtivý povídky bych označila určitě Deník Johna Parkera, který vás svým koncem prostě nemůže nedostat, Invaze, ve který mě neskutečně bavil autorův smysl pro humor, i když by se mohlo zdát, že by eventuálně v takový situaci pro humor neměl být prostor a Sršeň, jež určitě zaujme milovníky Star Treku, protože se v povídce pojednává o kolektivní mysli Borghů a jejich zničení.

Naopak jsem absolutně nepochopila závěrečnou povídku nazvanou Závrať úspěchu.

16.10.2013 3 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Wow. Můj první přečtený komiks a jako fakt dobrý. Musim teda říct, že když jsem se v knihovně u pultu "Novinky" doslova vrhla na knihu, vůbec jsem netušila, že jde o komiks a tudíž je asi jasný, že po prvním otevření knihy, následovalo dost silný zděšení. Cože ??? Komiks ??? To mám číst ? :))) Ale včera večer jsem se na to se značnou skepsí vrhla a dnes absolutně nadšená dočetla. Byl to pro mě úplně novej zážitek a zase se mi jen potvrdilo, že nejlepší knihy ( v tomhle případě komiks ), jsou ty, od kterých většinou nic nečekám. :D

28.07.2013 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Tohle byl asi ten nejlepší soubor povídek, co jsem doteď od Kinga četla. Smekám.

Povídky, co mě zaujaly nejvíc jsou :

Oběd v Gotham Café
Už dlouho jsem nečetla od Kinga něco tak drasticky surovýho ( naposledy asi povídka z knihy Černočerná tma - 1922 ), kdy si říkám, že tohle už asi nedám, ale stejně dychtivě obracím list za listem.
Zkrátka výborná povídka a už bych jen dodala, že odteď, už se budu dívat na obsluhu v restauracích asi úplně jinak.. a se zvláštním pocitem, co kdyby tomu, co mi právě donesl oběd, najednou tak trochu přeskočilo ??? Ííííííííí....

Sestřičky z Elurie
Bylo báječný se moct zase na kratičkou chvíli vrátit k Rolandovi a jeho dobrodružství. Velmi mile mě povídka překvapila, protože jsem neměla ani tušení, že se něco takovýho v týhle knize vyskytuje a tak jsem se při tom zjištění cítila asi jako dítě, co jde poprvé na pouť. :))

Pitevní sál čtyři
Napětí až do samého konce. Vážně jsem byla napnutá jak triko a četla div ne s přimhouřenýma očima, jak kdybych se dívala na film, nebo byla na sále místo toho chudáka já.

L.T. a jeho teorie domácích zvířat
Bezkonkurenčně nejlepší hlášky, u kterých se nedalo nechechtat, zasazené do vlastně nijak legrační povídky.

23.07.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Nezbývá mi než říct díky. Díky za tu možnost, znovu se na chvíli vrátit do toho kouzelného světa.

10.07.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celou dobu jsem před touhle knihou protestně zavírala oči, že neexistuje, abych já něco takovýho četla ! Já, zapřísáhlá fanynka hororové a sci-fi četby, které se z červené knihovny dělá nevolno. :D Tak pozor, v tomto případě se teda zcela jistě o červenou knihovnu alá Rosamund Pilcher nejedná. Upřímně jsem byla moc příjemně překvapená, dobře jsem se u knihy uvolnila a sama fantazírovala a snila, co bych v takový situaci dělala já.. :) Určitě bych knihu nedoporučovala zapřísáhlým puritánkám, feministkám a podobně smýšlejícím bytostem, neschopných nadhledu. Zbytečně se naštvete. Ráda bych ohodnotila pěti hvězdičkami, ale bohužel mě neskutečně štvalo Anino neustálé červenání na povel, orgasmy jak na běžícím pásu mi přišly úsměvné a dokola se opakující výrazy "božínku, no páni atd...", mě už trochu unavovaly. :) Vnitřní bohyni a podvědomí musím vynést do nebes, protože ty dvě postavičky ( v mých představách Anino přestárlé já jakožto vždy moudré a rozumné podvědomí a nespoutaná kráska jakožto vnitřní bohyně ), mě fakt bavily !

Upozornění : Po přečtení knihy si polovina žen začne kousat ret.
Používat výrazy "božínku" a " no páni"
Bude chtít vyměnit současného přítele za Christiana Greye...... :)

Berte to, prosím, s humorem. ;)

19.05.2013 4 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Úžasný povídky, King fakt válí. Asi nejvíc mě dostal Crouch End, to jsem opravdu měla husí kůži a atmosférou mi to tak trochu připomínalo Silenthill.. Určitě pak stojí za zmínku Období dešťů a nešťastný osud manželů na dovolené no a Lituji, voláte správně..super zážitek. Naopak mě nebavily povídky Můj hezký poník a ona Pátá čtvrtina...

11.05.2013 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Po přečtení některých komentářů, že je kniha ze začátku moc zdlouhavá a nudná, mi to nedá a musim citovat Kinga. A sice, že " Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou." , což v tomhle případě sedí přímo dokonale. Já jsem byla nadšená, vždy když se začal vybarvovat svět a děly se podivné věci, jsem byla přímo fascinovaná. A i když se u Kingovek už příliš nebojim, tak se mi taky o knize zdálo, přímo teda o Rozálii. :) A jakmile se v knize začlo zmiňovat o Temné věži, skoro se mi zastavilo srdce ( a při zmínce o Patrikovi, jsem se musela usmívat..) . Na mě kniha hodně zapůsobila a řadím si ji k těm nejlepším z jeho tvorby. Navíc kdo ho čte opravdu hodně, tak se musel cítit při téhle knize, jako by se vrátil domů..Při zmínkách o událostech v Derry ( TO ), a Temné věži, to nelze jinak. :)

01.05.2013 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Začínám mít pocit, že pokaždý, když se na nějakou knihu hrozně moc těšim, tak jsem nakonec akorát zklamaná. A tohle není výjimka. Div jsem u pokladny neskákala radostí, když jsem si ji odnášela domů.. Hned první den jsem ji otevřela a po přečtení asi 13-ti stran, knihu opět odložila a po dobu cca čtyř dnů se jí netkla..tohle já nikdy nedělám, ale prostě mě nenadchla a nakonec jsem ji přečetla pouze z důvodu, že na mě čekaly už jiný knihy a prostě jsem to chtěla mít za sebou..:(

13.04.2013 3 z 5

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Tak něco takovýho jsem určitě ještě nečetla. Hned od začátku mě kniha dostala svým svižným tempem, kdy se opravdu pořád něco děje, ale i tak jsem měla občas trochu výhrady. Např. mi přišlo, že to autor hlavnímu hrdinovi strašně ulehčuje.. na každou situaci má u sebe nějakou super zbraň, která ho z ošemetné situace bleskově zachrání - až mi to přišlo trochu úsměvné :)) Pak mi občas přišlo, že jsou boje trochu..odfláknutý..nebo-li " odpráskne toho, pak tamtoho a ještě toho vzadu " a je po boji. No a do jedné scény nacpat elfy, draky, autožrouty, duchy, UFO..:D Prostě autor se toho nebojí a nacpe do vás vše, co může..je to super, mně se to líbí, čím ztřeštěnější, tím lepší, ale občas jsem se cítila už tak trochu přepapaná. No nicméně mě Tajné dějiny a sám Eddie Drood dostali, takže já jdu rozhodně do dalších a už se fakt těším.

30.03.2013 5 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Bylo fajn si zase od něj něco přečíst. Když čtete všechny ty jeho zábavné historky a zajímavé ( a někdy pěkně ztřeštěné :-) ), úvahy, tak máte pocit, jako kdyby vám před chvilkou zavolal nejlepší přítel a řekl "Hádej, co je zase nového, přijď na kafe a já ti to všechno povím."
Moc příjemný zážitek. :)

15.03.2013 5 z 5