Faustka Faustka komentáře u knih

Smrťova říše: Mapa Smrťova říše: Mapa Terry Pratchett

Smrťova říše je tiché místo. Žádný vánek nerozechvěje větve stromů. Nikdy nepřijde skutečný podzim. Jediným zvukem jsou různé druhy ticha. Je to místo, kde se Smrť pokouší odpočinout si od problémů světa - a přitom ví, že on je jedním z nich.

26.03.2016 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Pořádná psina .. i po letech. A taky je to, tak trochu krvák.
„Běda, Lízo! Jsme ve Vařečkách a Hrncích u katana purkmistra a ten nás moc odře. Děkujeme ti za buchty při popravě. Radní páni nás udí, abychom skomírali. Mám řádný strach. Už se blíží někdo se sekyrou.“

10.12.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Co po tomhle napsat? Že mám Dlouhý pochod v hlavě, srdci a nohách. To je zbytečný. Tak to prostě je.

05.10.2015 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skolila mě zákeřná viróza. Mrcha jedna! A právě Doktor Spánek mě postavil na nohy. A to je ta pravá magie.

18.09.2015 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Running Mana jsem dala na jeden zátah (no, skoro). Jinak to ani nejde.
… Zbývá 100
a čas běží ...

02.09.2015 5 z 5

Noční rasa Noční rasa Clive Barker

Nalezla jsem Midian(nedalo mi to takovou práci) - místo, kde i ten nejubožejší tvor dostane šanci. Takže, až se nebudu mít kam vrtnout, vím kam zamířit.
"Tělo si nemohlo zachovat své kouzlo, oči si nemohly zachovat svůj lesk. Brzy měly přijít vniveč. Avšak netvoři byli věční."

27.08.2014 4 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Nazývám jej mágem. Zná lidské tužby a neřesti. Pohrává si se slovíčky a velmi obratně nás vtahuje do temného světa. Světa iluze i reality. Příběh pro někoho zneklidňující, pro jiného vzrušující se podobá našemu vlastnímu nitru. Umožní nám odhalit utajovaná místa naší mysli, do kterých si netroufáme vstoupit. Činy, které vyplouvají na povrch nám nejsou neznámé, jen jsme je vytěsnili z paměti. Objevujeme vlastní svědomí a poznání bývá bolestné. Peklo jsme my sami.

30.05.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Dokud Caroline postrádá "Óčko" a Simon buší do zdi, tak to šlape. Dál už je to jen klasická vzdychací vata. Ovšem Clive… to je jiný kabrňák, ten tam se všemi parádně zametl. Taky si pořídím takového hravého macka. "Buch."

14.05.2014 3 z 5

Coldheart Canyon Coldheart Canyon Clive Barker

"Ačkoliv jsme v útrobách pekla, můžeme mít oči andělů."

Tajemný Coldheart Canyon mě pohltil a nepustil. Nebráním se. Uvnitř jsem ochutnala nepoznané.

14.04.2014 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Na něco takového vás nikdo nepřipraví. Šla jsem do toho především ze zvědavosti a taky proto, že u Padesáti odstínů je stále přeplněno. Prostě mám ráda výzvy. Tak jsem si řekla: Riskni to.. a když překonáš první kapitolu a nezbarvíš stránku nestrávenou večeří, tak to půjde. A šlo to.
A jestli jsi hazardér a máš stabilní žaludek (ten se mi osvědčil), tak je to celkem přijatelné čtivo.

02.04.2014 3 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Když jsem spatřila obálku, byla jsem uhranuta. Po přečtení se China Miéville stal posedlostí.

26.03.2013 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Chtěla bych zůstat v Salem's Lotu navěky.

21.09.2012 5 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Příběh je velmi tajemný a napínavý, moc se mi líbil. Až na ten nejednoznačný závěr, ale to je jen drobnost. Jinak nemám co vytknout. Zbývá mi od ní ještě tolik nepřečtených knih, tak se mám na co těšit.

17.09.2022 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Pane Kingu, jak Vy to děláte? Už jsem zase v tom. A velký respekt medvědům.

Zatím si držím svoji hlemýždí stopu a: "Vidím dveře červený a chci je mít černý, žádný barvy, nikdy víc, chci, aby zčernaly."

"Za jeho zády jezdila po Rhinehold Street sem a tam auta a nějaká paní křičela na dceru, aby se přestala vodit za ručičky s tím klukem a přinesla prádlo, ale tady byl jiný svět, takový, kterému vládla jakási tupá bytost, na kterou žádné pistole neplatily."

Čím víc se přibližuju, tím hlouběji tomu propadám.
........................
Bude to ještě dlouhá cesta. Ale, jedno je jisté. .. Je to moje ka. Roland, Ejk a Ochu přikyvují a těm prostě věříte. Jinak to ani nejde.

"Přenes mě k tý krabici na mříži, Rolande - vodpovím na tu mizernou bělošskou počítačovou hádanku. Rozhodím síť a chytím vám projížďku vlakem."

17.10.2018 5 z 5

udělal dva kroky,
namohl si záda,
padl jako kláda.
...........
Rozverně - hravý Puškin osloví každou generaci, mě tedy ano. :-)

10.11.2017 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Odpověď „Já nespěchám“ má něco do sebe. Člověk by se měl umět zastavit a vychutnat si ty nepatrné drobnosti života, které většinou bez povšimnutí míjí. Ať už se zvířecím mazlíkem, nebo bez. Život je přece tak krásný.

21.08.2017 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Už jen výstižné "FUJPES" mě dostalo do kolen a to jsem teprve na začátku.
..................
A takovej to byl roztomilej a dobrosrdečnej hafík. To je ale „fujpsíživot.“

Jejich oči se na chvíli setkaly; Donniny rozšířené modré, Cujovy zastřené rudé. Chvíli se viděla jeho očima, viděla sebe, viděla ŽENU.

23.06.2017 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Kniha, která má skutečně tu moc otevřít dveře do léta. Náš pan Powell to dosvědčí.

18.04.2017 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Tolik Jeníků, Honzů a Janků by porazilo i Chucka Norrise. Já to dala.

14.09.2016 4 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Nadčasové. Proto, až taková situace nastane (a to se dřív, nebo později stane) .. budu připravená.

19.04.2016 5 z 5