Farg Farg komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vyborna detektivka pokud vam nevadi natazeny dej. Kniha se sklada ze spousty vyslechu, kterymi se pomalu dostavate k celemu pribehu, ktery stal za smrti.

04.03.2024 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ubiram hvezdicku za styl psani, malem me i odradil od cteni v prvni polovine. Ta me moc nebavila a vsechny postavy mi akorat lezly na nervi. Pak to ale dostalo spad a nedalo se od knihy odtrhnout, musela jsem vedet, co zatim vsim stoji. Napinavy kniha, kterou bych asi nechtela cist nekde pod stanem v lese.

15.08.2023 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Rychle se cetla a prijemne. Nic zavratneho, ale na dovolenou jako nenarocna kniha je idealni.

09.08.2023 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Věděla jsem o čem zhruba kniha je a těšila se na příběh, kdy se vrátíme do minulosti. Kniha mě bavila asi tak do dvou třetin, pak to bylo hrozně táhlé a nakonec jsem si oddychla, že jsem na konci. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

15.05.2023 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Naprosto úžasný! Annie Wilkesová je tak skvěle vyobrazená, že jí člověk opravdu nesnáší a trpí s hlavní postavou. Opravdu mi bylo špatně i za něj. Příběh, který umí pohltit.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem dostala a ani pořádně nevěděla o čem je. Takže soudě jen dle obálky to vypadalo na oddychovou romantickou knížku. No nečekala jsem tohle. Děj mě úplně pohltil a emočně vyždímal. Pobrečela jsem si hezky.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Poutavý příběh jako vždy od tohoto autora. Bylo mi hrozně smutno z toho, co se stalo s Afganistánem od ruské invaze počínaje. Je to příběh muže, který žije už v Americe a vzpomíná na dětství v Afganistánu. A na minulost ke které se vracet nechce, ale bude muset.

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Musím uznat, že se mi moc líbí styl psaní a krátké kapitoly, takže se kniha čte sama. Bohužel v porovnání s ostatními díly, mě trochu zklamala. Už když mi chybělo posledníh čtyřicet stránek a pořád vlastně nebylo nic rozuzleného, tak jsem si říkala, jak tostihne vysvětlit všechno a taky že nestihl. Vyřešila se jedna vražda, ale motiv vlastně nebyl ani vysvětlen. Vzhledem k předchozím promyšleným motivům, mě to zklamalo. Že je zbytek na pokračování mi ani nevadí tolik, i když už mě to nebude tolik bavit, když člověk ví kdo je vrahem u obou případů. No a na závěr mě začínají štvát postavy policie. Fabian, který je sobecký a zahleděný do sebe, potom je jedna alkoholička, další mi přijde šílená a snadno ovlivnitelná, pak tu máme vraha a jediného Skálu, který je z nich celkem vyrovnaný. Na další díl se těším, protože mě zajímá, jak to celé dopadne, ale doufám, že to spisovatel nebo natahovat do co nejvíc dílů.

21.01.2020 4 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Knihu jsem si koupila a pak az koukla na hodnoceni tady. To me celkem nastvalo, ze jsem si koupila nejakou kravinu. Nastesti kniha me nadchla. Cetla se mi rychle, byla napinava a silena. Pribeh mi neprisel zmateny, akorat se rozuzloval postupne. Kdyz od toho clovek neocekava zadnou hlubokou myslenku, muze najit napinavy, smutny a sileny pribeh.

05.11.2019 5 z 5

Koně Koně Gabrielle Boiselle

Nejkrasnejsi fotografie koni. Ani mi nevadi text k tomu, je to knizka ke kochani a ne k vedomostem.

28.08.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku jsem se nemohla začít a knihu dvakrát odložila. Jsem ráda, že jsem jí dala třetí šanci, protože pak se to překlenulo a naopak jsem jí nemohla odložit. Nádherná kniha, kde se člověk zasměje, ale i rozbrečí. Ove byl skvělý chlap a s jeho ženou museli mít krásný oboustranně tolerantní vztah. Těším se na další knihy od autora.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh byl dobrý, akorát mě hrozně rozčilovala hlavní hrdinka.

08.08.2019

Proměny zvířat - antistresové omalovánky Proměny zvířat - antistresové omalovánky Kerby Rosanes

Nejkrásnější omalovánky kde se dá využít fantasie a stínování.

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Úžasně šílená kniha kde nechybí absurdní situace a krásně rozmanité charakteristiky postav. A i přes tu šílenost se daří knize vytvářet v mysli spoustu otázek a myšlenek na pozadí děje. Prostě Irving opět nezklamal.

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Úžasná kniha a podle mě nejlepší od Irvinga.