fan_tomas fan_tomas komentáře u knih

Útěk z malé pevnosti Terezín Útěk z malé pevnosti Terezín Miloš Ešner

Čekal jsem od knihy trochu více, ale dalo se to přečíst. Celkově mi to přišlo, že to bylo napsané "hrc prc". Autor se mohl trochu více rozepsat, co se dělo při "návratu" do rodné Plzně, atd. Škoda...

12.08.2015 3 z 5

Cesty mužů Cesty mužů Antonín Liška

Pěkné počtení o českých letcích, kteří se vydali bojovat za svojí vlast za hranice. Člověk musí být na tyto hrdiny pyšný, když čte co vše pro tuhle zem udělali a ještě v takovém věku. To dnes by už nikdo neudělal, aby opustil rodinu, přátele a vydal se bojovat za hranice za svojí zem.
Patria - Nebeští jezdci - https://www.youtube.com/watch?v=s1Co29Q2-_c

06.07.2015 4 z 5

Dobrá to kniha. Stejně jako všechny knihy o HP ;-)

19.04.2015 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Knížku jsem začal číst týden před tím, než se v tisku objevilo, že Sin si některé věci vymyslel a které se zřejmě vůbec neudáli....rozhodoval jsem se, zda mám pokračovat ve čtení nebo ne, nakonec jsem se rozhodl, že knohu dočtu. A došel jsem k závěru, že Sin neví čí je a a co vůbec v životě chce....

27.01.2015 3 z 5

Bylo to v Leningradě Bylo to v Leningradě Alexandr Borisovič Čakovskij

Hezký válečný román o trojici zamilovaných lidí v obleženém Leningradě. Potěšující věc, že neobsahuje žádné politické žvásty!

30.12.2014 4 z 5

V Stalingradských zákopech V Stalingradských zákopech Viktor Někrasov

Docela zajímavý pohled do Ruských zákopů u Stalingradu

20.09.2014 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Mám rád knihy, které vyprávějí reálný životní příběh a to tahle kniha splňuje ve všech měřítkách. Nezkutečně působivý životní příběh z prostředí koncetračního tábora Osvětim. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Mohu jen doporučit!

11.08.2014 4 z 5

Červený sníh Červený sníh Günter Hofé

Další skvělá kniha na téma 2.světová válka. Pohled do řad německých vojáků při bojích v Rusku.

01.06.2014 4 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Pěkná kniha. Sice jsem fanoušek Arsenalu, ale i tak si člověk rád přečte jak to chodí v Anglii na ochozech :-)

19.03.2014 4 z 5

Generál SS Generál SS Sven Hassel (p)

Skvělá kniha. Skvělé počtení, člověk ani nechápe co se dělo hrůzy během války.

14.01.2014 4 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Působivá kniha, která jestli je opravdu podle skutečných zážitků, tak ještě víc u mě zabodovala.

28.12.2013 4 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Pěkná, čtivá kniha.

08.12.2013 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Noo, ta tedy dopadla.....spadla až na samé dno, i když tam byla šance se z toho dna vyhrabat...

21.11.2013 3 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Srandovní počtení :) Stejně jako filmové zpracování :)

19.10.2013 4 z 5

Vzpomínky na padlé kamarády Vzpomínky na padlé kamarády František Fajtl

Hezká kniha, věnovaná padlým pilotům, kteří bojovali za český národ různě po Evropě.
R. I. P.

26.09.2013 4 z 5

Já, berlínský voják Já, berlínský voják Helmut Altner

Určitě zajímavý pohled na válku z druhé strany barikády (z pohledu německého vojáka). Mohu doporučit.

03.09.2013 3 z 5

Území krys Území krys Lubomír Kubík

Opravdu parádní román! Mohu jen doporučit. Bude i pokračování? :)

31.08.2013 4 z 5

Na začátku jsem se trochu nudil (kopie filmu), ale pak se to "rozjelo" a kniha mě začala bavit svým humorem :) Film je složen z toho nejlepšího z knihy.

09.08.2013 4 z 5

Sám mezi rowdies Sám mezi rowdies Bill Buford

Zajímavý pohled mezi anglické hooligans. Někdy až šokující, jak se takhle mohou chovat lidé :) Ale proč ne :)

21.07.2013 3 z 5

Bombardér T-2990 se odmlčel Bombardér T-2990 se odmlčel Vilém Bufka

Další perfektní čtení o Československý válečných pilotech v RAF.

08.07.2013 5 z 5