fan_tomas fan_tomas komentáře u knih

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Vřele doporučiji všem těm, co tvrdí, že naši vojáci na misích nemají co dělat. Určitě to stojí za to.

03.11.2018 4 z 5

15 let v legii : Légion etrangere 15 let v legii : Légion etrangere Stanislav Gazdik

Takový český Chuck Norris :) Ale kniha to je čtivá. Určitě doporučuji.

03.11.2018 4 z 5

Jsme napadeni... Jsme napadeni... Daniel Švec

Super knika, popisující navigátorské eso RAF Karla Bečváře z Blovic. Ještě že máme takové hrdiny, jako byl on a jiné další, kteří odešli bojovat za svojí vlast na úkor svých rodin.

23.07.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha se mi místama těžkopádně četla.....No, ale stalo se. Někdo může souhlasit s odsunem, někdo zase ne. Je to smutné, ale prostě taková doba to byla.

23.07.2018 3 z 5

Zdeněk Krkavec Růžička: 50 let života punkové legendy Zdeněk Krkavec Růžička: 50 let života punkové legendy Olga Vyhnanovská

Na této hudbě jsem vyrostl, takže byla povinnost si tuto knihu sehnat a přečíst. Zajímavé čtení co se tenkrát za komančů a v devadesátkách na hudební, ale i mimo událo. Měla by to být povinnost pro každého pankáče, aby tuto knihu si přečetl!

23.07.2018 5 z 5

Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštěl Jiří Plachý

4**** jen proto, že si vážím pana Emila Bočka, co ve svém mládí podnikl a jak se zachoval jako správný vlastenec, který se nebál a šel bojovat za svoji vlast (to by v dnešní době udělal málokdo!). Co se týče knihy, tak cením přidané fotografie. Kniha se čte dobře, akorát, že vše co tam je psáno, tak lze dohledat na YouTube, apod videí, kde pan Emil Boček vypráví své zážitky. Kniha je jen přepis těchto videí. Škoda. Už jsemčetl lepší knihy o československých letcích.

23.07.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Co k této knize napsat? Opravdová hrůza co se tenkrát dělo. Knihu jsem si musel sehnat, protože pocházím z HB a to co se tam událo, jsem neměl ani ponětí. Musím uznat, že lidé z HB měli pro strach uděláno a že alespoň tou troškou pomohli lidem v transportu a hlavně těm malým dětem. Díky!

03.03.2018 5 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Slovem klasika: "Je to tam všechno navostro, cikáni a všechny tyhlety šmejdi!" (Lou Fanánek Hagen, Bzenec '91)
Pěkně počtení. Člověk se dozvěděl nové a zajímavé věci o skupinách Orlík, Braník a Tři sestry, ale nejen to. Rád jsem zavzpomínal na doby dávno minulé :-)

10.08.2017 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Tuhle knihu bych zařadil jako povinnou četbu na školách. Je neuvěřitelné, co všechno ty lidé museli ztrpět. Člověka místy až mrazí, co se tam dělo, a že to ty lidé přežili.

30.07.2017 5 z 5

Zapomeňte, že jste byli lidmi... Zapomeňte, že jste byli lidmi... Roman Cílek

5* to nejde jinak. Kniha je plná zajimavých infomací. Tohle by měla být povinná četba na všech školách! Tohle by se mělo neustále připomínat. To co ty lidé zažili, to by v dnešní době málo který jedinec dal. Velká čest všem těm, co tímto museli projít.

25.04.2017 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Musím ocenit odvahu malého kluka, který jako malý přežil pesekuce a následně i Osvětim. Škoda jen, že autor nerozvedl více svých "vzpomínek" na Osvětim.

24.01.2017 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Povedená kniha, čtivá. Opět něco z "druhé" strany jako to bylo a hlavně jako to bylo drsné. Realistický pohled na odstřelovače a hrůzy války kolem něj a jeho spolubojovníků. Vřele doporučuji.

12.11.2016 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Hodně "silná" kniha. To co ty lidé tam prožívali, muselo být opravdu peklo. Tohle by si měl přečíst každý ...

07.09.2016 4 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Super počtení. Mohu jen doporučit.

23.04.2016 4 z 5

Noc nekryje uprchlíky Noc nekryje uprchlíky Paul Brickhill

Tuhle knihu musím zařadit mezi TOP co jsem četl. Knihu jsem "přejel" jedním dechem. Opět člověk musí smeknout nad hrdinství vojáků za "drátem".

19.01.2016 5 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Tuhle knížku budu řadit mezi nej co jsem zatím četl. Mám rád válečnou tématiku a tahle kniha mě opravdu nadchla. Opět se člověk dozvídá věci, nad kterýma jen žasne! Nedokážu si vůbec představit dnešní generaci mužů (no spíš kloučků), co by šly bojovat za svojí vlast... Odvaha, čest, hrdinství - to byla generace, nejen česká, ale jiných národů!

17.12.2015 4 z 5

Veliké dny Veliké dny Rudolf Medek

Pokračování knihy Ohnivý drak. Pěkné počtení a doplnění si vzdělání v historii :-)

25.10.2015 3 z 5

Nemravná dívka na vdávání Nemravná dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Dobře jsem se pobavil :-)

20.09.2015 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Rudolf Medek

První polovina kniha docela nudná. Na mě až moc fizolofických projevů :-) Druhá polovina kniha už byla lepší. Pokračuji v četbě dalšího pokračování - Veliké dny.

20.09.2015 3 z 5

Případ kudlanky nábožné Případ kudlanky nábožné Michal Císařovský

Socialistická detektivka no ... :-)

12.08.2015 2 z 5