Zlatí úhoři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dnes již klasické dílo naší literatury, jehož autorem je populární český spisovatel a novinář, nyní vychází s půvabnými ilustracemi Františka Nového. Povídky Oty Pavla, jež patří ke klasickým dílům české literatury, popisují neklidnou dobu první poloviny minulého století a přinášejí vzpomínky na dětství naplněné láskou, rybařením, ale také krutou realitou, a to vše s pochopením pro velká i malá lidská trápení. Jen málokdo dokáže vyprávět tak lehce a poutavě jako Ota Pavel, o čemž svědčí i obliba jeho knih, které opětovně vycházejí. V roce 1979 se dokonce dočkaly zfilmování. Karel Kachyňa, významný režisér naší kinematografie, na jejich motivy natočil hned dva filmy: Zlatí úhoři (1979) a Smrt krásných srnců (1986)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148794/zlati-uhori-148794.jpg 4.5465
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Zlatí úhoři

Přidat komentář
MOu598
01. července

Asi 25 povídek z doby před, při a po válce.
Čte se samo, milé, romantické, pěkné.
Při čtení si vybavuji filmy Zlatí úhoři a Smrt krásných srnců - oboje, i knížka moc pěkné.

Veruci
03. června

Mám moc ráda povídky Oty Pavla a mám moc ráda Berounku a Křivoklátsko. Ani nevím, kolikrát už mám tuhle knížku přečtenou, ale vím, že se k ní za čas zase vrátím.

Pavelpi
09. května

Nádherné.Hlavně Smrt krásných srnců a Kapři pro Wehrmacht.Jsou krásné,ale také hodně smutné.Je vidět,že autor tu dobu prožil a přesně ví,o čem píše.

Greenfingers
04. května

Ota Pavel patří mezi mé nejoblíbenější české spisovatele. Jeho povídky, zvláště pak ty o rybách, jsou pro mě jako laskavé pohlazení od táty, který mě přivedl k lásce k přírodě a také k rybám. V tomto výběru jsou zastoupeny ty nejlepší "kousky" od Oty Pavla. Jsem velmi rád, že mám knihu ve své knihovně.

veronikahessy
26. února

Tak tahle kniha se mi hodně líbila. Jako malá jsem trávila hodně času v přírodě a aspoň takto jsem si to mohla připomenout. Některé pasáže byly velice dojemné - hlavně ty s tatínkem, jak sháněl kapry. Určitě si ji přečtu zase znovu a dávám plný počet hvězdiček.

ronave
12. února

Kniha byla srozumitelná a dobře se četla. Pomohla mi nahlédnout do doby druhé světové války a poznat pocity lidí, kteří i přes možnost ztráty života vzdorovali nacistickým němcům.

"Tatínku, pojď pryč. Jestli nás chytí, tak nás zabijou. Podíval se na mě nepřítomným pohledem a dneska vím, že mu tenkrát bylo jedno, kdyby ho chytili a na místě ubili. Nemohl odejít a nechat Němcům své kapry."

Hani77
26. ledna

Dcera měla tuto knihu v povinné četbě, proto jsem si ji přečetla také. Některé příběhy jsou super, některé mi nic neříkaly. Moc se mi líbily povídky Smrt krásných srnců, Kapři pro wehrmachr a Můžou tě i zabít. Byly v podstatě velice smutné, ale měly úžasné rozuzlení.

CleoXandra
09. ledna

Znamenitá kniha, ohromně čtivá. Pavlův styl je působivý, snadno se zaryje pod kůži a nepustí.

1