Bylo to v Leningradě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Válečný román, odehrávající se v obleženém Lenigradě od zimy 1941/42 do podzimu 1942, popisuje osudy válečného dopisovatele Saši a ošetřovatelky Lídy. Saša je poslán do Lenigradu, aby psal o životě ve zmrzlém a vyhladovělém městě, přitom však také pátrá po své lásce Lídě, o níž již 7 měsíců nemá žádné zprávy. Zjistí, že ji zemřela matka i čtyřletá dcera a pracuje jako ošetřovatelka na Ladožské cestě (dopravní tepně vybudované na zamrzlém jezeře). Setkají se na jeden jediný den, pak je Saša odvelen jinam. Druhou část románu vypravuje Lída. Začíná jejím setkáním se Sašou, dále popisuje život v Leningradě a její snahu o vybudování dětského domova, což dostala za úkol, převelení na frontu do přední linie a opětovné setkání se Sašou, který byl smrtelně zraněn. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137850/bylo-to-v-leningrade-137850.jpg 4.43
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno · Práce
Orig. název

Eto bylo v Leningrade

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Bylo to v Leningradě

Přidat komentář
fan_tomas
30.12.2014

Hezký válečný román o trojici zamilovaných lidí v obleženém Leningradě. Potěšující věc, že neobsahuje žádné politické žvásty!

cori
21.10.2012

Velice čtivě napsaný román, který zaujme drobnými lidskými příběhy a osudy těch, kteří byli uvězněni v obléhaném Leningradě. Je nepředstavitelné, v jakých podmínkách (bez jídla, vody,léků, elektřiny, dřeva na otop) zde lidé přeživali a kolik miliónů jich zde hlady pomřelo. V románu nejsou žádné komunistické žvásty (jen v úryvku slibu partyzána zazní jméno Stalina a Lenina).

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

druhá světová válka (1939-1945) Leningrad blokáda

Autor a jeho další knihy

všech 13 knih autora

Kniha Bylo to v Leningradě je v

Přečtených3x
Doporučených2x
Knihotéce9x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x