fablen fablen komentáře u knih

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Novému čtenáři doporučuji nečíst předem Prolog. Kniha se dobře četla, první kniha ze čtenářské výzvy na tento rok splněna (název knihy bez "a").

22.01.2022 5 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Netuším, proč si v tyto velmi chladné zimní dny vybírám ke čtení knihy, při kterých mě děsivě mrazí - napětí až do předposlední stránky, prostředí plné sněhu a mrazu a i když bych tuto knihu tipovala možná více pro muže/kluky, sama jsem ji četla jedním dechem. Poutavě psané (je důvodem to, že autor vystudoval obor tvůrčího psaní?). Velmi zajímavé byly i okolnosti - zhmotnělá noční můra - které tohoto spisovatele vedly k napsání tohoto příběhu. Velmi poučné a napínavé čtení a já se těším na další knihy tohoto spisovatele.

17.02.2012 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha, která mě hodně vzala, hodně dala a nikdy nebudu litovat, že jsem ji četla. Jsem nadšená :)

16.01.2019 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Z knihy jsem byla velmi nadšená, přestože se jednalo o scifi. Nevím, zda nebyla kniha určena spíše dospívajícím, ale i mě ve středním věku úplně nadchla a prožívala jsem příběh s hlavní hrdinkou Karou.

09.07.2012 5 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Z knihy jsem byla nadšena.

17.01.2019 5 z 5

Umění vládnout Umění vládnout Tomio Okamura

Líbí se mi upřímnost a pravda, s jakou jsou knihy p.Okamury psané. Některé myšlenky v knize mě naprosto nadchly.

28.10.2011 5 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Kniha je sice scifi, ale tak poutavá, že mě při jejím čtení mrazilo a hledala jsem spolu s obětí rychlou cestu, jak zrůdné panence uniknout.

28.10.2011 5 z 5

Zabíjačka a iné rozkoše Zabíjačka a iné rozkoše Boris Filan

Knihu jsem objevila v místní knihobudce, a kniha mě skutečně oslovila, už vzhledem k tomu, že jsem vyrostla na písničkách Elánu, Hammela a dalších slovenských zpěváků. Zároveň pan Filan dal nahlédnout i do zákulisí své práce a lidí, se kterými spolupracoval. Vtipný a jemný humor se mi líbil.

08.02.2021 5 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Knihu jsem dočetla, ale nezaujala.

15.05.2019 2 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Milé romantické čtení, s hlavní hrdinkou jsem se rychle ztotožnila a na konci knihy i poplakala :)).

27.11.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Příjemné a nenáročné čtení. Závěr knihy překvapil. Ženské jsou mrchy :))

26.03.2018 4 z 5

Jde o vaši krev Jde o vaši krev Jean-Claude Alix

Vynikající kniha a vyhledám i další od tohoto autora. Srozumitelně popsáno jak funguje naše tělo a co je příčinou některých problémů.

13.12.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Velmi napínavá kniha s nečekaným dějem.

10.09.2016 5 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Knížka je velice vtipná a zejména články a komentáře psané očima mladé slečny - mädchen - mě hodně bavily.

16.08.2012 5 z 5

Ani tady, ani tam Ani tady, ani tam Marsha Kocábová

Knížka se mi vcelku líbila. Bylo zajímavé sledovat prostřednictví Marshy Kocábové jak se žilo před revolucí v Americe a jak u nás. Se kterými problémy se jako cizinka musela v ČR každý den vypořádávat, s chováním lidí k ní v době komunismu před revolucí, během ní i po revoluci, její ne úplně snadný život s Michaelem, jazykové bariéry apod.

29.01.2012 4 z 5

Hortensie Malinová Hortensie Malinová Jitka Ludvíková

Kniha se mi líbila i jako dospělé. Originální příběh se zápletkou a rozuzlením, je navíc doprovázena pěknými ilustracemi. Oceňuji fantazii autorky i dětský slovník, některé výrazy nebo myšlenky mě rozesmály.

26.08.2021 5 z 5

Korporac€ Korporac€ Pavel Hénik

Zajímavé čtení, ze kterého chvílemi až mrazí.

23.09.2020 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Opět skvělé, bomba....už na mě v naší knihovně čeká k vyzvednutí i poslední kniha této báječné české spisovatelky. Vraha se mi odhalit nepodařilo :-).

02.03.2012 5 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Sympatickému Joe Pikeovi jsem fandila od začátku do konce. Příběh mě vtáhl do atmosféry děje a rozhodně si přečtu i další knihy tohoto spisovatele.

29.01.2012 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Knížku jsem přečetla za necelé 3 dny, vulgárnější výrazy v knize mi nevadily, některé výrazy, německá slovíčka a větná spojení mě velmi bavila (škeble s fazolí, dvojbrudr, cajti). Pokud by kniha měla někdy pokračování, určitě si ji přečtu.

22.01.2012 5 z 5