Hlídka

Hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94847/hlidka-94847.jpg 4 104 28

Elvis Cole a Joe Pike série

Joe Pike a Elvis Cole ve hře na policisty, zločince a oběti. Kdo je kdi v téhle nebezpečné partii? Bývalý policista Joe Pike se čirou náhodou ocitne u toho, když dva mladíci brutálně zbijí majitele malého občerstvení, Wilsona Smithe. Zdá se, že nepůjde o nic víc než o malou výpomoc snažší než rozcvička, ale brzy se události začnou řítit úplně jiným směrem. Nejdřív to vypadá na výtržnost místního gangu. Jenomže pak Wilson i se svou neteří Dru zmizí a na povrch začnou vyplouvat podivné skutečnosti. Jejich přepychová vila u vodních kanálů ve Venice patří někomu, kdo o Wilsonovi jakživ neslyšel, a objevují se první mrtví. Do hry se kromě policie vloží i FBI, ale Pikeovi komplikuje situaci ještě něco, s čím rozhodně nepočítal. Láska. Ač nerad, musí přiznat, že mu krásná Dru není lhostejná. A teď je zřejmě v rukou únosců a v nebezpečí. Joe Pike se svým přítelem, soukromým detektivem Elvisem Colem, se vydávají po její stopě. Jenže všechno vždycky nemusí být tím, čím se zdá...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

The Sentry , 2011

tami1
02.09.2023 5 z 5

Druhá kniha od autora a opět skvělá.

Parádní dvojice vyšetřovatelů, vyšinutý nájemný vrah a tajemná žena. Překvapivý děj z knihy dělá jednu z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četla. K této sérii se určitě brzo vrátím.

Kochy84
27.08.2023 3 z 5

Nesedlo. Postav jak na orloji a většina z nich umře, hlavní hrdina uzavřený superman, body count vyšší než v celé sezóně vražd v Midsomeru a celkově je to celé takové nějaké nabubřelé.
Líbila se mi postava Kata a jeho dvou imaginárních kamarádů, ten byl alespoň něčím zajímavý.

Danago
15.04.2023 2 z 5

Od autora jsem četla knihu Podezřelý a moc se mi líbila. Ale tato kniha mi nějak nesedla. Je to asi můj osobní problém. Jack Reacher taky není můj šálek čaje. Škoda , obálky jsou nádherné .

princeznaaura
05.11.2022 4 z 5

Trochu to pripomina jacka reachera, neohrozeneho hrdinu,kteremu to vzdycky vyjde. Pike ma v pribehu oproti reacherovi vicero pomocniku,kteri mu dokazi pomoct. Chtela bych ale v dnesnim svete videt takoveho člověka,ktery jde do konfliktu kvuli nezname osobe. Zle postavy jsou vice uveritelne, protoze jich v nasem svete bohuzel pribyva. Hrdinu nikoliv.

janina66
06.01.2022 5 z 5

Audiokniha a zjistila jsem, že ji namluvil Jiří Žák. Jinak výborná detektivka s ústřední sympatickou dvojicí. Nechybí zlosyn a žena s velkým "Ž". Je to moje první kniha od autora a určitě ne poslední.

jehanys
28.11.2021 5 z 5

Tak po delší době kniha, která mě moc bavila a na kterou jsem se těšil. Dobře napsané. Pořád se něco děje, jak již kdosi řekl. A tady je tomu právě tak. Mohu jen doporučit.

playada
27.06.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audio. Nevím, kdo to předčítal, ale bylo to perfektní. Bez toho přednesu by to byl poloviční zážitek. Děkuji interpretovi za skvělý výkon.

smardice
18.06.2021 5 z 5

Napínavá detektivka, ve které nechybí sympatická dvojice inteligentních detektivů, akce a trocha nešťastné romantiky.

Zlatinka.Emilly
03.05.2020 3 z 5

Nemohu říct, že by se mi nějak zvlášť tato kniha líbila, možná to bylo tím, že jsem poslouchala audio a přitom jsem se víc soustředila na kamínkování. Příběh se mi zdál zamotaný a Dru, za kterou Pike bojoval, se uměla odvděčit. Ale jak se říká: Kdo jiného jámu kopá....

Lusa
26.04.2020 5 z 5

Další příběh s Pikem v hlavní roli, tentokráte snad ještě lepší, než předchozí díl První pravidlo. Já prostě nemám slov, čte se to úplně samo.

kuruteku
23.02.2020 4 z 5

Po Elvisi Coleovi a Scottu Jamesovi jedna kniha více věnovaná Joe Pikovi. Profík, ale ne bez srdce. Tentokrát přežije on díky Coleovi. Není to žádné komplikované dílo, i když některé zvraty jsou velmi zajímavé a není jich málo (pro mne aspoň tři), ale Andělské oči tomu dávají lepší pocit.

boxas
08.09.2019 4 z 5

Na dovolenou proč ne...

Iv8
18.02.2019 2 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem - není to moc komplikovaný příběh, ale přečíst se to v pohodě dalo.

MesLivres
04.02.2019 3 z 5

Pro mě taková nenáročná detektivka na dovolenou. Účel splnila :)

Skripi
02.09.2018 3 z 5

Príjemné prekvapenie. Odporúčam. :)

petrpospa
20.03.2018 5 z 5

Crais je opět jistota. Tentokrát možná ne až tolik akční, zato reálnější. Ale pořád nabité akcí a napětím. Ideální pro dočasné vypnutí mozku a útěk před realitou. A že už předem víte, jak to všechno dopadne? Dobře! A to je jeden z důvodů, proč Craise číst...

MKrat
24.02.2018 5 z 5

Opět jedna strhujíc,í dobře psaná detektivka, i dobře načtená audio kniha

Eidalon
18.02.2018 4 z 5

Od autora toho moc načteno nemám, a tak objevuji kouzlo dvojice Elvis Cole – Joe Pike vlastně až v této knize. Jelikož se jedná o 14 knihu (2011) ze série 18 již vydaných příběhů, mám kde brát, i když ne vždy jsou hlavními protagonisty knih Pike či Cole.

Své role si v knihách předávají – jednou je ústřední postavou Joe Pike, jindy je to Cole. Vždy jde ale o spolupráci na stejném případu. Kniha mne zaujala a autor přesvědčil, že umí . . .

Je jasné, že jsem „objevil“ dalšího z řady skvělých spisovatelů v žánru – dobrý detektivní román s přesahem mnohem větším, než jen klasická detektivka.
Hlídka je v první části posazena jako náhodný sled událostí a příčin, kterých se Joe zúčastní tak jaksi mimochodem, ale hned první kapitola Vám naznačí, že zde vše má mnohem hlubší pozadí.

Z jednoduchého siláckého přepadení malého obchůdku s pozadím výpalného se vyklube temný příběh a Joe se k tomu namotá čistě náhodou a co čert (žena) nechtěl, zahledí se do krásné Dru, ze které se ale později vyklube úplně jiná žena, která nakonec upřednostní peníze před vztahem a to se jí stane osudným.

Zdánlivě jednoduchý příběh se rozvíjí do zlověstného přesahu, kde hlavní roli hraje organizovaný zločin a zkorumpovaní policisté a pak dvojice Pike, Cole.
Oběma protagonistům se podaří dosáhnout svého cíle jako první i když s nečekaným (čekaným) koncem (mohlo to snad dopadnout jinak?).

Slušná práce za lepší 4 hvězdy, dát víc mne brání jen neznalost dalších autorových knih a jejich srovnání. Mohu jen doporučit jak knihu, tak autora, pokud jste vyznavači žánru, který presentuje.

akdar72
26.01.2018 4 z 5

Já jsem byla trochu zklamaná. Věděla jsem jak to dopadne, žádné zvraty a překvapení. Nicméně si chci přečíst i další ze série. Uvidíme...

derminator
19.11.2017 5 z 5

Perfektně napsaná kniha. Člověk si do poslední chvíle myslí, že zabijáci jsou vlastně tři a ono je to vlastně všechno jinak. Musím uznat, že knihy od Craise jsou velmi dobré, čtivé a hlídka zatím patří k jeho nejlepším. Dávám 80%.

Robert Crais
americká, 1953