První pravidlo

První pravidlo https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197994/bmid_prvni-pravidlo-197994.jpg 5 54 8

Elvis Cole a Joe Pike série

Frank Meyer opustil kariéru nájemného vojáka a vede klidný život se svou ženou a dvěma syny. Ovšem jen do té chvíle, než do jeho domu vtrhne banda gangsterů a všechny povraždí. Jeho přítel Joe Pike, chlapík který střílí rychlostí chřestýše, se rozhodne vrahy dopadnout. Stopa vede do srbského zločineckého podsvětí a najednou je ve hře jistá prostitutka, unesený kojenec a tři tisíce pašovaných kalašnikovů. Pike přizve svého osvědčeného spoluhráče, soukromé očko jménem Elvis Cole, a vyrazí po stopě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The First Rule , 2010

LenkaKa
24.06.2021 4 z 5

Občas mě to prostě baví :)

Lusa
24.04.2020 5 z 5

Zajímavé, jakmile je příběh o Pikovi, jsem schopná knihu přečíst velmi rychle, jo asi mě tenhle tichý zabiják uchvátil XD. Ale jinak další skvělý počin ze série Cole a Pike. Napínavý, překvapivý a dojemný příběh.

kuruteku
04.04.2020 5 z 5

Už jsem si myslel, že se nic nového neobjeví, ale srbská mafie něčím novým je. Sice je to "červená knihovna" pro dospělé, ale má jasně nastavená vnitřní pravidla, mezi které patří, že spravedlnosti musí být učiněno za dost. Joe Pike to srovnané má - postarat se o své lidi je jeho první pravidlo. A má kolem sebe lidi, kteří to mají stejně.

akdar72
03.12.2018 5 z 5

Pike je opravdu hlavní hrdina se vším všudy. Příjemné čtení, napínavé a zajímavé téma.

Lmslaver
12.02.2017 5 z 5

Joe Pike jde za vyřešením tohohle případu jako buldozer, od jehož radlice odletují těla gangsterů a mafiánů a úspěšně mu u toho sekunduje přítel Elvis Cole. Slušná a vyvážená porce pátrání, akce a drsných hlášek.

soukroma
20.06.2016 5 z 5

Výborné jako vždy. Sice mne zprvu odrazovalo téma srbské mafie v Los Angeles a obchod se zbraněmi, ale v příběhu mi to nakonec vůbec nevadilo. Obávala jsem se značné brutality, ale ta se naštěstí nekonala. Pike byl v klíčových chvílích až přehnaně schopný vypořádat se s přesilou zabijáků a současně být dojemným ochráncem nemluvněte, ale to je prostě celý on.

ThomasRuhe
28.05.2016 4 z 5

Všechny knihy kde nechá Crais vyniknout Joe Pikea, a umožní mu hrát hlavní roli, jsou pro mě vždy ještě lepší, než už tak vysoký příběhový standard.Tím nechci říct, že mi Elvis Cole vadí, ale Pike je skutečně originální postava, která se v knihách moc nevyskytuje.
Navíc příběh opět frčí, Crais udržuje tempo a neustále k němu přídavá další akci.
Hlavně díky Pikeovi dávám 4/5.

lifeoptimist
20.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, hodně....ale. Nemůžu dát pět hvězd, protože si prostě nemůžu pomoct. Kniha měla vše, co má mít - napětí, akce, zvraty v ději a nabitý konec, ale i tak se mi prostě Crasisovy detektivky líbí mnohem mnohem víc, když jsou tam Elvis a Joe tak nějak napůl (jako třeba L.A Rekviem), pak je to úplně luxusní. Elvis a jeho průpovídky a celkově je to hnedka o něčem jiném - děj jakoby byl oživený a zároveň odlehčený a dostává rychlý spád....., pro mě prostě daleko lepší. Na druhou stranu se mi tato líbila daleko víc než Ochránce - ta pro mě byla zatím tzv. nejslabší. Ale zase jen můj názor a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla, protože Craisovky mě zatím nikdy nezklamaly. A kdo má rád tuhle dvojici správných chlapů, určitě se pobaví.

Robert Crais
americká, 1953