Eyghon Eyghon komentáře u knih

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Fakt dobré, akce střídá akci. A je to celkem dobře ukončené, i když další díl by samozřejmě neškodil. Moje druhá kniha od P. Heteši a zatím všechno super.

02.06.2018 5 z 5

Vesmírná flotila útočí Vesmírná flotila útočí Karl - Heinz Tuschel

Bohužel je v knize strašně znát, že autor byl kovaný komunista - cpát do sci-fi myšlenky typu: "Mimozemšťani musí mít beztřídní společnost, protože bez společného vlastnictví výrobních prostředků není možné vyrobit raketu, která doletí až k nám." - je strašné. Chápu, že kniha je ze 70. let, ale ty kecy o komunizmu a socialistickém zřízení si mohl autor odpustit. Celkově by obě povídky mohly být aspoň průměrné, nebýt jejich useknutých konců - jako by je autor musel zkrátit a nechal konec na fantazii čtenáře.

26.05.2018 1 z 5

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Je to lepší než první díl. Sršeň už není takový otloukánek a postupně stoupá po žebříčku moci. Záhada Arestonu pokračuje dál.

21.05.2018 5 z 5

Ve službách Spravedlnosti Ve službách Spravedlnosti Ann Leckie

Pro mě absolutně nečitelné. Styl vyprávění, kde se prolínají dvě časové roviny na různých světech, je děsný (a to jsem v pohodě zvládl Ságu sedmi sluncí od Andersona, kde se prolíná 7 nebo 8 dějů současně). Složitost textu nedovolí si ani na chvilku u čtení odpočinout. A nápad, že všechny osoby budou stejného pohlaví (byť z pohledu UI), ještě zhoršuje už tak mizernou čitelnost. Prostě kniha pro někoho jiného, ale za mě už nikdy (půjčil jsem si i druhý díl, ale vrátím ho nečtený). Omračující space opera? Ano, mě to omráčilo až do bezvědomí.

12.05.2018 odpad!

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Normálně vůbec nečtu válečnou ani vlasteneckou literaturu, ale tohle bylo fakt dobré. Alternativní historie námořních a leteckých bitev mezi Česko-slovenským královstvím a Ruskem je napsaná bez mrtvých míst, takže jsem to přečetl za dva dny. Určitě to stálo za to a hned jdu do druhého dílu.

22.04.2018 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Chtěl jsem napsat, že autor je debilní hovado, ale nenapíšu to.

1) Mám rád knihy, kde hlavní hrdinové vyhrávají, popř. přežijí smrtící útoky, ale čeho je moc, toho je příliš. Star Trek včetně Klingonů a jiných ras je asi stokrát uvěřitelnější než tohle. Vědkyně a její bývalý manžel v pohodě přežijí tolik vražedných pokusů profesionální armádní jednotky, že by to nezvládl ani James Bond. (Mezitím stejná jednotka zabije bez problému desítky jiných lidí včetně profesionálů z tajné služby)

2) Děj knihy je docela v pohodě a byl by to slušný thriller i když díky nesmrtelnosti hlavních hrdinů trochu přitažený za vlasy. KROMĚ posledních asi pěti stran, kvůli kterým jsem ubral 3*. Závěr je úplně mimoňský a kdyby takto končily všechny knihy, tak nečtu.

3) Nesmyslnost a nepravděpodobnost některých situací je až neuvěřitelná - např. schopnosti skupiny indiánských policajtů z americko-mexického pohraničí jsou vyloženě nadpřirozené, to jak získávají informace, je na úrovni CIA. Kdyby autor na obálku uvedl, že se jedná o superhrdinský román, tak bych se nedivil.

4) Zcela souhlasím s komentářem lazaruse níže. Däniken by zatleskal.

02.04.2018 1 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Klasický, téměř doslovný přepis filmu, nic víc nic míň. Komu se nelíbil film, nejspíš se mu nebude líbit ani kniha. Mně se naštěstí film celkem líbil.

23.03.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

No, zrovna takhle jsem si závěr trilogie nepředstavoval. Po přečtení třech dílů včechno ukončit na pěti stránkách? Chci zpátky starého Kotletu, bratrstvo krve, nekorektní humor - tj. všechno, co sérii Spad chybí.

27.02.2018 3 z 5

Pouta krve Pouta krve Maja Lidia Kossakowska

Mizerná sbírka negativních, vesměs špatně (nebo do ztracena) končících povídek. Nemluvě o mizerné práci tiskárny (nebo nakladatele), kdy v mém výtisku chybí uprostřed 16 stran, a jiných 16 je tam dvakrát. Kniha v takovém stavu by vůbec neměla přijít do prodeje. Ale i kdyby byla kniha svázána správně, nic se nemění na tom, že tuto depresivní sbírku nemohu v žádném případě doporučit. 1* za fantasy momenty.

18.02.2018 1 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nebylo to špatné, odpočinková kniha pro relax na jedno odpoledne. Kvalit originálu to sice nedosahuje, ale to snad nikdo ani neočekával. Humor tam je a to úplně stačí. A co se týče Miroslava Macka - "Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr".

01.01.2018 4 z 5

Quantum Break - Nulový stav Quantum Break - Nulový stav Cam Rogers

No, dočetl jsem to jen ze setrvačnosti. Překombinované, složité, nečitelné. Desítky skoků v čase tam, zpátky, ještě zpátky, zase tam, ještě dál a zase zpátky, ale do jiného času atd. To se nedá usledovat, kdo a kde vlastně je. Starší já, mladší já, ještě mladší já, no děs. Napsat dobrou knihu podle počítačové hry je asi problém. (O konci, který čeká na druhý díl, se ani nebudu zmiňovat)

21.10.2017 1 z 5

Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Assassin's Creed (Oficiální knižní adaptace filmu) Christie Golden

Přišlo mi to srozumitelnější než film.

24.09.2017 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Podobné jako první díl. Není to špatné, je tam trochu víc akce než ve Spadu, ale starý dobrý Kotleta to není. Je to na něho příliš vážné a zcela chybí humor, známý z předchozích knih (kromě Spadu).

09.09.2017 4 z 5

Genom Genom Sergej Lukjaněnko

Velmi dobré, v první půlce knihy není žádná akce a přesto je to napínavé, že se nedá odtrhnout. Dobře vymyšlený příběh, až do konce jsem netušil, kdo je vrah :)

23.08.2017 5 z 5

Protože se stmívá Protože se stmívá Jana Rečková

Nějak extra mě to nenadchlo. U některých povídek bych potřeboval vysvětlení, o co tam vlastně šlo. Pár je jich slušných, ale je to menšina.

22.08.2017 2 z 5

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Akce, akce a zase akce. Led to bije, kam se pohne. Je to údernější než oba předchozí díly. Konečně se aspoň trochu projevily Ledovy magické schopnosti. Je to ukončené tak, aby si člověk musel koupit i čtvrtý díl (kdybych ho už neměl, tak by mě to naštvalo). Obsahuje spoustu odkazů na předchozí díly, takže před čtením je lepší si připomenout, co se dělo předtím.

26.07.2017 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Napínavé, akční. Ještě lepší než první díl.

09.06.2017 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Prvních 100 stran jsem trpěl - na slova typu zürëgahl, kamëlëmöernü nebo aöhrlëmëgerl se docela těžko při čtení zvyká. Ale jak se člověk jednou přizpůsobí, tak je z toho napínavá a chvílemi i akční kniha, od které se nedá jen tak odtrhnout. Rë Akkütlix!

05.06.2017 4 z 5

Společenstvo Pevnosti Společenstvo Pevnosti Tomáš Němec

Fakt dobrý výběr, většina povídek je nadprůměrných. Těch 700 stran stojí za to přečíst.

18.05.2017 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Moc filozofování, moc vaty, příběh tak na 50 stránek. Pochopil jsem poslání, které měla kniha předat a to je všechno. Zábava žádná, jediný sci-fi prvek je mechanický ohař. Zatím se mi nic od Bradburyho nelíbilo.

08.04.2017 2 z 5