evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Žranice Žranice Ladislav Pecháček

Kniha je psaná v podobném tragikomickém duchu jako Černí baroni.Mě nejvíc bavila část před samotným vojenským cvičením,pak jako by autorovi docházel dech a
a konec se vezl už vysloveně na sentimentální vlně.Ale jako vtipná jednohubka určitě pobaví.

05.11.2018 3 z 5

Vlčí něha Vlčí něha Stef Penney

Nádherná kniha z prostředí zasněžené a mrazivé Kanady z konce devatenáctého století.Příběh nikam nespěchá, dává postavám dostatek času rozvinout svojí osobnost.Navíc mě neuvěřitelně bavila propletenost vzájemných osudů,něco takového jsem už dlouho nečetl,mohu jen doporučit a musím říct,že knihy oceněné The Costa Book Award si mě naprosto získávají.Jediné co mě mrzelo,bylo příliš rychlé ukončení knihy, některé otázky z příběhu zůstaly ponechány bez vysvětlení,ale to je v tomto případě jen drobná vada na kráse.

02.11.2018 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Proč??Proč mi tahle naprosto fantastická kniha unikala tak dlouho?? Bavil jsem se od začátku do konce, autor zabydlel Podlondýn spoustou fantaskních postav a jeho anglický humor mi občas připomínal knihy pana Pratchetta.Dávám plných pět hvězd,ale klidně si jich domyslete kolik chcete navíc,tohle bylo zábavné a napínavé a já se nenudil ani chvilku :)

24.10.2018 5 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Strašně silná kniha,nevím co dodat.Několikrát mi vstoupily do očí slzy smutku a vzteku.Takový příběh by si měl každý přečíst,aby se na zvěrstva nacismu nikdy nezapomnělo.

19.10.2018 5 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Pozor,možné SPOILERY!! Předně-nemyslím si,že si tahle kniha někdy vydobyje kultovní status,navzdory tomu,co tvrdí názor na obalu a hned řeknu proč.Zaprvé,celé je to psané stylem jak pro první stupeň základní školy.Všichni se mají rádi,všichni si pomáhají a to tak,že se tomu člověk musí až pousmát jak je to všechno naivní.A za druhé,kniha pracuje s nad největším klišé,totiž že z opěvovaného velikána se vyklube monstrum,což bylo jasné už od začátku.Jediné co stojí za zmínku je do posledního detailu vymazlený vizuál ,to ale knihu samotnou nezachrání a žánru YA dělá vysloveně ostudu.Pro mě ztráta času.

16.10.2018 2 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Clive Barker

Taková útlá knížečka..Ale kolik potěšení mí přinesla!!Paráda :)

16.10.2018 5 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Pozor může následovat SPOILER!! Z mého pohledu ta kniha trpí syndromem Šifry mistra Leonarda..Hledání kamenů smrti nebyl špatný nápad a i myšlenka,že smrt a spánek jsou sourozenci se mi velmi líbí.Ale spousta zbytečných odboček a příliš míst ubíralo knize na akčnosti.V půlce knihy už bylo jasné kdo za vším stojí.Ale abych nekritizoval příliš, například osud doktorky Kristin mě opravdu překvapil.Čekal jsem nějaký velice ošklivý způsob smrti,ale nechat ji zmrazit (a tím vlastně uniknout trestu,za vše co spáchala) byl zajímavý autorův tah.

10.10.2018 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Předně..Ke knihám, které mají už na obalu napsáno "psychothriller" jsem se naučil přistupovat s odstupem a bez nějakých větších očekávání.A myslím,že zrovna u Vdovy se mi tento přístup vyplatil,i přes doporučení od Stephena Kinga na zadní straně.Ta kniha se dá rozdělit na dvě části-před rozsudkem a po něm.Ta první je skvělá, nenechá vás vydechnout, rozvíří vám v hlavě obrazy,z nichž se vám bude dělat zle.Ta druhá..nu,vůbec nemusela být.Děj stagnuje,a je už vlastně jasné jak to celé dopadne.Kdyby ta kniha byla o třetinu kratší,dám plný počet.Tahle jsem se přiklonil k silnějšímu průměru.

29.09.2018 3 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

U téhle knihy mě docela udivuje nízké hodnocení,i když chápu že je to čistě subjektivní záležitost.Ke knize-Bavila mě, obzvlášť při čtení v noci.Tmavé chodby,klaustrofobický pocit,kdy doslova cítíte ty tisíce tun vody nad sebou.Jistě,není to nic převratného a celou dobu máte pocit,že jste již někde četli nebo viděli (atmosférou to připomíná třeba Věc, Horizont událostí,Kouli),ale napsané to je bravurně a se zkušeností.A musím říct,že se v jedné části zaleskly i oči (Vé). Retrospektivní vyprávění také funguje na jedničku.Výborný sci-fi horor,za mě plný počet.

20.09.2018 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Lidské podvědomí je děsivé místo..A Wulf Dorn ví,jak vás do něj vtáhnout! Není divu,vždyť sám pracuje v psychiatrické léčebně.Tahle kniha je děsivá,s šíleným tempem,jenž vás nenechá vydechnout a před očima vám rozehraje příběh,jenž je jako z toho nejhoršího snu.Skvělé! P.S.Když máte mezi zkušebními čtenáři autory jako Ursula Poznanski nebo Thomas Theimeyer dává to tušit,že ta kniha bude fantastická.A myslím,že jako jedna z mála si označení "psychothriller" opravdu zaslouží.

15.09.2018 5 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Znepokojivá..asi tak by se dala popsat Samota.Jestli čekáte horor,nebo thriller,knihu ani neotvírejte.Jde spíš o drama,o sondu do lidské víry v nadpřirozeno.Musím říct,že obvykle mi pomalé tempo příliš nevyhovuje,ale tady jsem budování atmosféry na anglickém venkově opravdu ocenil.Po přečtení knihy,ve mě zůstal pocit,že mnoho zlých věcí zůstalo pod povrchem a vám nezbývá než si lámat hlavu nad tím,co se vlastně skutečně dělo.Výborná, ponurá kniha!

08.09.2018 5 z 5

Knihovna na Černohůrce Knihovna na Černohůrce Scott Hawkins

Hravá, napínavá, neotřelá,někdy vtipná a někdy krutá a krvavá fantasy,která překračuje hranice žánru.Bavil jsem se :)

08.09.2018 4 z 5

Zlo v krvi Zlo v krvi Rhiannon Lassiter

Pozor, může obsahovat SPOILERY! Ačkoliv kniha je plná klasických hororových propriet(nefunkční rodina,starý dům, rodinná tragédie, temný les,panenka a kdo ví,co ještě) jedná se spíš o fantasy.Oceňuji zajímavý námět-vraždění knih a obětování jmen-tím ale pro mě všechna pozitiva končí.Postavy mi k srdci nepřirostly,bavila mě jediná Dalila.O tajemném a největším zlu-Požírači jmen se nic nedozvíme,dokonce ani na konci se neukáže.Dvě docela důležité postavy(Charlotta a Emily), jenž v podstatě přivedly na svět všechny přízraky,se v příběhu ukazují jen okrajově a vůbec do něj nezasahují..Celé to působí dětsky, nudně a předvídatelně.Velké zklamání,a to jsem se na tu knihu tak těšil.

22.08.2018 2 z 5

Kdysi Kdysi James Herbert

Jako bych četl Zvonilku od Disneyho řízlou dávkou filmem pro dospělé.. Nevím, celé je to takové nesourodé a překombinované,jen v temnějších částech se ta kniha čte lépe.P.S od Pána Temnot jsem čekal trochu víc

18.08.2018 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Předně,rozhodně nechci shazovat autorku,jenž je velmi mladá a má velký potenciál,ale i přesto..měl jsem problém se do knihy začíst,nevtáhla mě do děje a to ani v silných momentech,kdy by to chtělo trochu "přitlačit na pilu".Samozřejmě si uvědomuji pro jakou věkovou kategorii je kniha určena,nicméně pro mě,jako starší ročník(i přesto si rád přečtu YA) je to kniha která ani neurazí ani nenadchne,průměr se vším všudy.Ovšem obal je úžasný ;)

02.08.2018 3 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Nevím přesně komu je tato kniha určena..ale mě naprosto nadchla a probudila ve mně opět cchuť začíst se do fantasy a nechat se unášet kouzelným příběhem a to i přesto,že je ten je dosti temný,depresivní a někdy až téměř dekadentní.Zajímavé dílko!

01.08.2018 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Za mě asi nejslabší díl trilogie a to především ze dvou důvodů.Za prvé,několik kapitol o přemisťování armád mě zrovna nenadchlo i když samozřejmě chápu,že bitva dvou velkých armád se bez takových popisů asi neobejde.A za druhé,a to především, zklamání ze smrti dvou, řekl bych,dost důležitých postav.. Nicméně i tak si kniha udržuje svůj neobvykle vysoký standard ve všech směrech a z mého pohledu,je ve sci-fi to,co je ve fantasy Pán prstenů.. Fanoušci prominou :)

25.07.2018 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Roman Bureš to dokázal! Navázat na první díl,a neztratit nic z toho co jej činilo tak vyjímečným byla opravdu výzva.Ubylo sice střetů mezi "časovými obdobími" a děj se soustřeďuje na Nový Řím ale v žádném případě děj neztrácí intenzitu a spád.Bravo,těším se na poslední díl trilogie!

14.07.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Tedy,musím říct,že toto se opravdu povedlo!Neotřelý nápad,svižné tempo a zajímavé zvraty,to je to,co tuto knihu zdobí.Kniha mě naprosto vtáhla do děje,to už se mi u scifi opravdu dlouho nestalo,palec nahoru!

14.07.2018 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Musím říct,že od téhle knihy jsem moc neočekával,ovšem o to větší bylo moje nadšení hned od prvních stránek.Obě roviny byly skvělé a to i přesto,že některé věci byly nedotažené, včetně slabšího závěru, který knize podle mě vysloveně ubližuje..Ale i přes výtky, paráda.Jen bych tuto knihu nedoporučoval číst matkám s malými dětmi..

25.06.2018 5 z 5