Evik30 Evik30 komentáře u knih

Rozhodně knížka která stojí za přečtení. Je spíše taková oddychovka s vůni Afriky. Vtipná kniha, která si určitě najde své čtenáře. Celkem je 10 dílů, pokud se nepletu. Já jich mám zatím k dispozici 5. Hlavní hrdinka kyprých tvarů dodržující tradice své země.

15.03.2016 4 z 5

Pátrání Pátrání Monica Kristensen

Pro mě docela zajímavá knížka. Teda z pohledu toho že jsem se něco dozvěděla o hornících. Jinak to bylo spíše než detektivka dobrodružné čtení. Ale jo stálo to za přečtení.

15.03.2016 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Knihy od Larssonové jsou spíš ženským románem než detektivkou. Nějak mě její knihy už netáhnou. Postupně začínám přecházet na jiné autory. Ne že by jeji detektivky byly špatné, ale jsou tak nějak nudné a bez pořádného napětí. Ale aspoň jsem se dozvěděla něco o náboženských sektách. Každý může v něco nebo někoho věřit, ale když už je to přehnané tak to nestojí za to.

15.03.2016 3 z 5

Ostrov polámaných panenek Ostrov polámaných panenek Egoni Scaar

Kniha která rozhodně stojí za přečtení. I když jsou příběhy jednotlivých lidí v knize vymyšlené daly by se vsadit do reálného života.

15.03.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak tohle mě dostalo! Po dlouhé době kniha která mě opravdu bavila. Vůbec nelituju že jsem si ji v knihovně zarezervovala. Rozhodně stála za to. Pro mě vážně lepší než opěvovaný Jo Nesbo. Nic proti jeho fanouškům, ale beru to podle svého osobního názoru. Vykreslení postav naprosto úžasné. Příběh je smutný vzledem k tomu že o život přišly malé holčičky, ale jinak je kniha perfektně napsaná. A motiv činu!? I v normálním životě se najdou vyšinuté osoby kterým to v hlavě přeskočí a začnou páchat zvěrstva. V knize je to jako když skládáte puzzle. Několikrát uděláte špatný pokus než se vám podaří vše sestavit tak aby vše do sebe zapadalo. Kniha se četla velmi dobře a byla něco jako droga - museli jste číst pořád dál a dál až k samému konci bez toho aniž byste dělali přestávky. Rozhodně doporučuju!!

15.03.2016 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Taková jednodušší detektivka s mírnými prvky thrilleru. Nic moc se v ní neděje. Je fakt že se dobře a rychle čte, ale to je asi tak všechno. Děj je předvídatelný a v dnešní době i zápletka není moc od věci, ale pro mě tam toho bylo příliš mnoho smíchaného dohromady. Tak jako když Němci dělají svůj "eintopf" :o)) Pr někoho kdo má rád americké autory je to dobré počtení, ale my co jsme zvyklí na ponurý sever potřebujeme něco více nervydrásajícího!! :o))

15.03.2016

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

I když jsem knížky Dicka Francise znala (tedy aspoň podle názvu) nějak mě nikdy netáhly. Do té doby než se mi dostala do rukou Smrt favorita. A to byl krok kdy jsem změnila názor. Dostihové prostředí, napětí, rivalita, závist versus zamilovanost, láska, . . . Symaptický hlavní hrdina, i když to někdy s odvahou dost přežene. Je to první francisovka, která vyšla a tak doufám že si dalšími knihami nezkazil úroveň. Už se chystám na další z jeho dlouhé řádky knih. Kniha se čte velmi dobře. Dostala se mi do rukou ta nová pevná vazba, ale brožovanou bych taky neopovrhla . . . :o) Určitě doporučuju k přečtení!! :o))

04.03.2016 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jedna z českých autorek detektivek která mě opravdu baví!! Je to už pokud počítám dobře její 3 kniha kterou jsem teď dočetla. Řekla bych že z těch které jsem zatím četla je tato nejlepší. Napětí, osamělý penzion a spousta potenciálních vražedkyň. Prostě ideální kniha na večer před spaním. Ke knihám této autorky přistupuju když už jsem přehlcena severskými krimi. Je to taková oddechovka plná napětí i když občas je motiv teda pořádně překombinován. Ale jinak nic proti autorčiným knihám.

23.02.2016

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Velmi zajímavý příběh i když bych knihu zařadila mezi oddechovou detektivku. Nijak moc napětí. Příběh ženy která byla obviněná z vraždy své dcery. A jak to dopadlo . . .? To už si přečtěte v této knize.

23.02.2016 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Camilla je prostě jednička. Její knihy se čtou velmi rychle a hlavní představitelé mají pokaždé něco co vám můžou nabídnout. Jako u každí knihy této autorky se prolíná přítomnost s minulostí a na konci zjistíte proč tomu tak bylo. Velmi pěkně zpracovaný příběh. Pokud dobře počítám je to moje 5 kniha této autorky a i když čtu knihy na přeskáčku tak jak se mi v knihovně dostanou do ruky rozhodně si nestěžuju. I když jsem knihu přečetla zhruba před týdnem pořád si pamatuju kdo byl kdo. Na mě nějak těch moc postav v knize nepůsobí. Čtu tak že si dokážu jednotlivé postavy dobře zapamatovat bez toho abych měla v průběhu knihy nějaké rušivé elementy. Rozhodně+ tato kniha stojí za přečtení!! :o))

23.02.2016 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Velmi pěkný i když smutný příběh. Už první kniha Ostrov v Ptačí ulici stála za to. I když je kniha především určená mládeži neurazí ani dospělého čtenáře. Některé informace jsou upravené, ale rozhodně se tato kniha vyplatí přečíst.

23.02.2016 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Knížku jsem poprvé četla ještě v pubertě. Pak jsem na ni zapomněla a po letech jsem se k ní vrátila. Žádné zklamání se nekonalo. Super fantasy příběh ze kterého občas běhá až mráz po zádech. Knížka se dobře čte a obsahuje spoustu zajímavých informací. Určitě doporučuju k přečtení!!

15.02.2016 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Kniha mírně nudnější, ale jinak docela fajn. Jen to nepřeberné množství postav, které jsou mezi sebou navzájem propojené. Knížku jsem měla přečtenou za dva dny, ale občas jsem se ji musela prokousávat. Motiv vraždy pochopitelný jen to načasování bylo poněkud zavádějící. Holandsko mám ráda proto mě potěšilo že česká autorka nepíše jen o naší vlasti ale sem tam zabrousí i k "sousedům".

02.02.2016 3 z 5

Světec Světec Carin Gerhardsen

Z každou knihou je kvalita větší a větší. První 3 knihy jsem četla už více než před rokem ale pořád je mám v živé paměti. Knihy od Gerhardsenové se mi čtou velmi dobře. Nejsou zbytečně nadsazené co se týče množství stránek. Začátek je sice pomalejší, ale o to je kniha pak zajímavější. Zápletka perfektní. Kniha plná napětí. Rozhodně doporučuju k přečtení. Určitě se nudit nebudete!!

02.02.2016 4 z 5

Zajatci Ďáblova chřtánu Zajatci Ďáblova chřtánu Arnošt Vašíček

Je to spíše knížka určená pro děti, ale když nevíte co s načatým večerem tak to rozhodně stojí za přečtení. Děti budou za knížku určitě rády.

21.01.2016 3 z 5

Nech naše kluky na pokoji! Nech naše kluky na pokoji! Věra Řeháčková

Pěkná knížka, dobře se čte. Příběh by se dal zasadit do skutečnosti.Regína je sympatická holka, i když občas se projevuje hodně naivně. Knížka je i smutná, ale to vše patří k životu.

21.01.2016 5 z 5

Hrdina Hrdina Rhonda Byrne

Velmi pěkně napsaná kniha z které si většina lidí vezme ponaučení. Pro ty kdo se plácají životem a chtějí v něm něco změnit.

19.01.2016

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha byla docela povedená a četla jsem ji s chutí, i když docela pomalu protože se u ní muselo hodně přemýšlet. Pro čtenáře: nemůžete srovnávat Kingovu hororovou tvorbu a detektivku. Jsou to dva různé žánry a každý je jedinečný. Já osobně jsem spíš na straně té detektivky, i když je spousta Kingových hororových knih, které byly tak autentické až mě mrazilo v zádech. Ale je pravda že některé knihy jsem odložila už velmi brzy po začtení. Psychologie postav je u této knihy jedinečná, ale jinak je to taková slabší "drsná škola". Hodně z této knihy už jsme viděli někde jinde.
Určitě pro srovnání s jinými stála za přečtení, ale až na pár vyloženě dobrých pasáží byla spíše lepší podprůměr.

Černá jako eben Černá jako eben Salla Simukka

Oproti druhému dílu je toto dost překombinované ale nic proti knize. Čte se dobře i když je určená spíše pro mladší čtenáře.

Bílá jako sníh Bílá jako sníh Salla Simukka

Docela dobrá dětská detektivka. Knížka se dobře četla a finská holka prožívající drama v Praze docela příběh "osladila". Lumikki je holka, která se jen tak nedá a dokáže si poradit i v prekérních situacích. Je mi sympatická i autorka této knihy a i když už jsem na takovéto knihy dost velká :o)) určitě si od ní ještě něco přečtu. Už mám v záloze 3 díl. K prvnímu jsem se ještě nedostala.