Ostrov polámaných panenek

Ostrov polámaných panenek https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202502/bmid_ostrov-polamanych-panenek-202502.jpg 3 29 9

Individuální příběhy několika lidí utvářejí v této knize mozaikovité vyobrazení osudů pacientů a jejich lékařů, kteří vzdorují důsledkům psychických poruch, závislostí, sexuálního zneužívání aj. Autorka se snaží o zachycení nezkreslené reality a upozorňuje na tato kritická témata. Jedná se o fiktivní příběhy, což jim ale neubírá na autentičnosti, jelikož vycházejí ze zkušeností lidí z autorčina okolí.... celý text

čef
19.07.2020 4 z 5

Autorka přiznává, že uvedené osudy různě psychicky nemocných lidí jsou fiktivní.
Přesto působí opravdově a to je jistě cenné. Možná, že někomu pomohou se zorientovat ve své složité situaci, ať už by šlo o nemocného nebo jeho příbuzné. Literárně je to sice trochu na mne neurovnané, možná i suché, situace také nejsou příliš objevné, ale celkově jsem si knihu přečetl rád.

andrea9333
13.01.2019 3 z 5

Kniha zajímavá, četla se dobře... nicméně mi vadilo, že všech 8 příběhů je psaných velmi podobně a tak na mě postavy působily totožně.

aydam
24.01.2018 5 z 5

V knize si vyslechnete osm otevřených životních zpovědí. Od šokujících k těm politováníhodným.
Čtyři mužské a čtyři ženské postavy jsou různého věku a vylíčeny reálně. Uvítal jsem, že se autorka k většině z nich postupně vrací, takže čtenář mapuje změny v jejich diagnóze (pokroky, selhání).
Text je přístupný - nezatěžuje odbornou složitostí.

Šmoulinka1980
21.01.2018 1 z 5

Knihu jsem nedočetla. Nebavila mě. A ač čtu psychologická témata v knihách moc ráda, tento styl vyprávění mi fakt nesedl. Jednu hvězdičku dávám za nápad napsat o psychických poruchách.

timelady
24.11.2017 2 z 5

Nápad je to dobrý, což o to, nicméně styl a forma, kterou je kniha psaná, mi připomíná moje slohové práce na základní škole. Moc mi nevyhovoval způsob, jakým autorka utnula děj v momentu, kdy se opravdu začala něco dít. Stejně tak bych i pro tuto tématiku vybrala poněkud odlišný jazyk. Místy mi připadalo, že čtu beletrii pro mládež.

Agatha84
14.08.2017 2 z 5

Jako příloha do odborné literatury, přibližující čtivou a pochopitelnou formou obrazy některých psychických poruch, je to perfektní. Na samostatnou knihu však jednotlivé příběhy nepostačují.

S1M0NE
01.05.2017 4 z 5

Působivé realistické zobrazení životů několika hlavních postav, jež se staly oběťmi svých vlastních závislostí nebo psychických poruch. Čte se velmi dobře, jen jsem se někdy trochu přestávala orientovat v postavách (je jich, myslím, celkem devět). Každopádně se jedná o moc zajímavé a poutavé čtení.

adriane9
11.12.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila už pro ten název a můj zájem o psychologii. Přiznám se, že po zjištění, kdo je autorem jsem byla ke čtení skeptická, o to víc mě ale kniha překvapila a zaujala. Ačkoli jsou postavy smyšlené, autorka velmi věrně popisuje současné psychické poruchy a reálnou informovanost ohledně léčby a pomoci (usuzuji tak z odborných knih, které mám přečtené). Rozhodně stojí za přečtení.

Evik30
15.03.2016 4 z 5

Kniha která rozhodně stojí za přečtení. I když jsou příběhy jednotlivých lidí v knize vymyšlené daly by se vsadit do reálného života.

Autorovy knížky

Egoni Scaar
česká, 1991
2014  66%Ostrov polámaných panenek

Kniha Ostrov polámaných panenek je v