Nech naše kluky na pokoji!

Nech naše kluky na pokoji! https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9772/bmid_nech-nase-kluky-na-pokoji-Kkp-9772.jpg 4 28 3

Když se rodina Vanýskových stěhuje z vesnice do Brna, jde Regíně na čtrnáctý rok. Ona i její sourozenci si těžko zvykají na městský život. Regína se setkává s panovačnou Nelou. Ta ji jasně dává najevo, kdo je v jejich čtvrti pánem. Regína se jí snaží vyhýbat. Marně. Obě chodí do jedné třídy. Regína se zdejším klukům líbí. Nela jí však zakazuje stýkat se s nimi. Sekýrování přerůstá v šikanu. Regína si všímá, že není sama, kdo se ocitl v područí namyšlené spolužačky. Co se dá však dělat, když Nela má vlivné rodiče a tím pádem i zmanipulované učitele. Jako by toho nebylo dost, paní Vanýsková je pacientkou Neliny matky. Díky této shodě náhod nenachází Regína u vlastní matky pochopení. Jak potom takovou situaci řešit? Jak si najít kluka?... celý text

Ann98
02.02.2019 5 z 5

Hezký příběh o čtrnáctileté Regíně, která se musí vypořádat s problémy, které jí osud nadělil. Řekla bych, že hlavní hrdinka se se vším dokázala poprat se ctí (ať už to byla šikana ze strany spolužačky, nepochopení ze strany učitelů nebo vlastní matky, atd.). Regína bohužel neměla zrovna pěkný život, ale svojí vnitřní silou a odhodláním dokázala leccos změnit. Považuji tuto autorčinu tvorbu za jednu z těch lepších. Rozhodně doporučuji přečíst, člověk si u toho odpočine a alespoň na chvíli zapomene na všechno okolo sebe.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Nicméně mne nezaujala tak, jako ostatní autorčiny knihy. Přesto mohu jen doporučit!

Evik30
21.01.2016 5 z 5

Pěkná knížka, dobře se čte. Příběh by se dal zasadit do skutečnosti.Regína je sympatická holka, i když občas se projevuje hodně naivně. Knížka je i smutná, ale to vše patří k životu.