evelýny evelýny komentáře u knih

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

I když od začátku vlastně víte kdo je padouch, stejně kniha neztratila napínavost. Ke konci si myslíte, že vás již nemůže nic překvapit, ale omyl. Pak přijde OSTRÝ STŘIH..... a je vymalováno! Konec - to je již takové romantické klišé, ale čte se to dobře a tragédie je na světě i tak dost.

04.12.2015 3 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Pro mě zatím nejlepší příběh s detektivní zápletkou od této autorky. Dokonce mi hrozilo dvoudenní vyhladovění, protože já se opravdu nemohla od knihy odtrhnout. Konec sice je takový hořko - sladký a není se čemu divit, protože rozehrávačem příběhu lásky je opravdu to nejhlubší tajemství.
I zde se opět objevuje téma panenství hlavní hrdinky, ale do tohoto příběhu to tak nějak patřilo a kupodivu tentokrát to u mě nevzbudilo ,,alergickou reakci", spíše naopak. Takže já nemohu jinak - 100%.

04.12.2015 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Zápletka jasná již od začátku, příběh opět plochý, forma vtipná. Tentokrát tam najdete i poetičtější pasáže a ten čas nad knihou plynul tak neuvěřitelně rychle, že jsem hluboko přetáhla svoji večerku a druhý den jsem v práci byla za ,,Šípkovou Růženku" :-)
Je to taková pohádka pro dospělé - ve skutečném životě to tak snadné není - anebo je ...?
S četbou třetího dílu však chvíli počkám (i když ho mám dostupný ve své čtečce). Tento typ literatury si musím dávkovat postupně, jinak by z toho mohl jeden zblbnout, a to bych fakt nerada :-))))

03.12.2015 5 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Po přečtení tohoto příběhu mám rozporuplné pocity. V knize jsou velmi pěkné a někdy i vtipné pasáže střídány stále se opakujícími "nablblými" úvahami hlavní hrdinky, které mě doslava nutily přeskakovat text. Možná záměrem spisovatelky bylo tímto způsobem demonstrovat zoufalou situaci Bruuke.O boxu nic nevím, ale o bipolární poruše vím dost z vlastní zkušenosti. Toto téma je velmi závažné na to, aby se k němu přistupovalo naivním a tudíž velmi zkreslujícím způsobem. Za postavu Remingtona - která je velmi zdařile nastíněna - a za čtivost některých pasáží dávám 3*.

01.12.2015 3 z 5

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Tahle kniha je pro mě bezesporu to nejlepší, co jsem doposud od této autorky přečetla. Já ji napoprvé přečetla jedním dechem, takže jsem si ji musela přečíst ještě jednou - abych si ji vychutnala. Opět zde nacházíme osudovou náhodu s prvky mystična, nebo chcete - li, zasáhnutí vyšší moci - něčeho mezi nebem a zemí. Tentokrát je to okořeněno opravdu vtipnými komentáři hlavní hrdinky, nad kterými se doslova ,,řehtáte". A tentokrát i překlad je docela dobrý. Na návštěvu Indie mě však kniha nezlákala.
Je to opravdu nenáročné čtení, lehce předvídatelné. Každý, kdo bude chtít, si autorčino poselství musí přečíst mezi řádky - a v tom jsou pro mě knihy této spisovatelky zajímavé

30.11.2015 5 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Střední část knihy se nese v duchu nezřízeného sexu, stále do kola se opakujícího sprchování, mydlení, mytí hlavy...to mě nějak nebralo. Na druhou stranu mě bavilo sledovat myšlenkové pochody Biancy, která něco jiného si myslí a jinak koná. Jsem zvědavá, kam se posune.
Sex při cvalu na koňské hřbetě - musím se zeptat nějakého žokeje :-)

30.11.2015 2 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Kniha se docela dobře čte, místy vás i rozesměje, i když některé epizody jsou přitažené za vlasy. Možná je za tím schována snaha pobavit čtenáře za každou cenu. O to překvapivější je rozuzlení příběhu, které mi vyrazilo dech - ovšem v tom špatném slova smylu. Proto dávám tři hvězdičky za vtipnost.

28.11.2015 3 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Ukázka knihy mě docela navnadila, takže jsem podlehla a zakoupila elektronickou verzi. Bohužel zbytek knihy byl pro mě fakt slabý, hrozný překlad se spoustou chyb kvalitě také nepřidaly. Konec knihy jsem již jen tak přelétla. Knihu rozhodně nedoporučuji - pro mě ztráta času a peněz. Za ten začátek aspoň jedna hvězda.

28.11.2015 1 z 5

On On Carey Heywood

Lehce erotická romance pro nenáročného čtenáře. Zpočátku mě kniha bavila, ale opravdu stále se opakující pocity hlavní hrdinky začnou nudit. Konec knihy mě skoro donutil nepokračovat ve čtení. Na druhou stranu jsem od tohoto typu literatury neočekávala zázrak, jenom jsem chtěla vypnout a to se mi povedlo.

28.11.2015 1 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Další příběh ve stylu BDSM. Bohužel popisy BDSM praktik v této knize u mě spíše asociují artistické vystoupení na visuté hrazdě - moje fantazie na ně nestačí. Knihu jsem četla omylem, ale dočetla :-) Líbil se mi psychologický aspekt příběhu, který zde - bohužel - není dostatečně rozvinut. Na druhou stranu mi autorka trochu přiblížila uvažování dominantního Jamese a submisivní Bianky.

28.11.2015 2 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Originální příběh, originální zpracování - ať hodnotíte obsah knihy nebo počet popsaných listů, dokonce i forma, kterou byla kniha napsána, mě zaskočila. Detailní popisy vás mnohdy šokují svojí syrovostí, někdy ohromí, mnohdy se však moje fantazie a rozum opravdu ztratily
Z mého pohledu mistrně vykreslena atmosféta viktoriánského Londýna ( pach hoven ke mně ze stránek knihy dolehl přes dvě století ). Kdo ovšem v 21. století toto může objektivně posoudit?
Překvapily mě emoce, které ve mně kniha vzbuzovala: vztek, odpor, smutek, naděje, lítost. U mě chyběla radost z dobře napsané knihy, i když příběh se mi líbil. Několikrát jsem musela knihu odložit s myšlenkou, že tohle opravdu nedočtu.
Dočetla jsem, ale na konci nevím, zda moje hodnocení spíše nepatří překladateli, protože ten se zde opravdu ,,vyřádil"
Tolik zbytečného a tím nudného textu - aspoň pro mě. Jednu hvězdičku přidám za šokující ,,záchodovou scénu" ke konci knihy. Tu tedy rozhodně nezapomenu.
S odstupem času musím změnit bodové hodnocení. Přidávám jednu *, protože tento příběh asi nikdy nezapomenu.
Tak, vážení a milí, právě nastala chvíle, kdy poprvé měním hodnocení u knihy po tak dlouhé době. Nedá se nic dělat, ale tento příběh se mi vryl tak do paměti, že jsem po půl roce knihu zokoupila. Tímto vzdávám ještě jednou hold pro mě tak neuvěřitelně uvěřitelnému příběhu, jeho syrovosti, která místy až mrazí a v neposlední řadě českému překladu. Byť s odstupem času, pro mě nejvyšší hodnocení

28.11.2015 5 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Tak tímhle dílem jsem se nemohla prokousat. Zápletka mi byla jasná již při dočítání prvního dílu. Byla jsem však zvědavá, jakým způsobem se s tím autorka vypořádala tentokrát. Že zvolí úplně stejné řešení, s tím jsem jaksi nepočítala. Knihu jsem dočítala s velmi zdviženým obočím - pro mě se z příběhu ztratila dynamičnost, věrohodnost. No zkrátka: .....a jestli neumřeli, cestují po světě dodnes.

27.11.2015 1 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

I když příběh - kromě podařeně vykreslené cesty autobusem - není v ničem originální, mě rozhodně nenudil. Je podkreslen tajemstvím, které vás nutí číst a číst. Na konci ukápne slza, ale rozuzlení příběhu mě trochu zklamalo. Možná jsem si představovala něco jiného něž opravdu přeslazený happy end.
Nicméně u této knihy jsem zvědavá na druhý díl

27.11.2015 3 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Překvapivě se mi tento díl četl lépe než druhý. Chybou na kráse pro mě bylo, že Sawyer Walles se v minulém životě jmenoval Christian Grey :-)

23.11.2015 2 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tato kniha pro mě punc světového bestselleru rozhodně nesplňuje. Zápletky v knize jsou laciné - plytké - nepropracované. Jestli se kritériem pro získání označení ,,Světový bestseller" stává počet prodaných výtisků, tak to na tom lidstvo je dost bídně. Kniha se mi četla lépe než Manželská past.

23.11.2015 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Manželská smlouva mě bavila - Manželská past HRŮZA! Vtipné scény na mě působily křečovitě až trapně, rozporuplná hlavní hrdinka mě štvala. Bojím se pomyslet, o čem bude Manželský omyl.
Světový bestseller - kdo vlastně tento punc uděluje? Z mého pohledu spíše světový omyl.

23.11.2015 1 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Kniha se dobře četla, ale hlubokou myšlenku v ní nehledejte. Děj je naivní, přesto se nad ní bavíte. Skvěle jsem se nad ní odreagovala, pobavila a o tom to je. Do bestselleru to z mého pohledu má hóóóóódně daleko.

23.11.2015 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

U této knihy nechápu tak vysoké hodnocení - první myšlenka, která mě při čtení napadla. Nelogičnost v chování hlavní hrdinky, která byla celé dětství a mládí týraná tím nejhrubším způsobem, její bezhlavý útěk od psychopata nejhrubšího kalibru a pak během dvou týdnů - tedy doslova mávnutím kouzelného proutku - vyřeší vše? A ještě k tomu vlastně svého hrdinu a zachránce najde díky vlastní matce, která sice ji opustila a zanechala ve velkých ,,sračkách" ..... No dobře: odpuštěním byl karmický kruh uzavřen a přinesl všem vytouženou lásku :-)
Jedna hvězda za emoce, která ve mně kniha vzbudila: měla jsem chuť vlítnout do příběhu a Miu doslovat nakopat, aby se konečně probrala. A druhá za konec - za konečné odpuštění, smíření se s minulostí, abychom tím změnili svou budoucnost.
Moc závažné téma, které si nezaslouží tak povrchní, naivní zpracování a tím absolutně nevěrohodný příběh.

22.11.2015 2 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Další kniha ze série "Jak jsem ztratila panenství". Romantika, nad kterou na chvilku zapomenu na kolegyni ,,babu Jagu" v mojí kanceláři, ale jinak....

21.11.2015 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Jane Costello

Knihu jsem přečetla za jeden pracovní den. Autorka chtěla za každou cenu pobavit, takže vtipnost, někdy až na hranici únosnosti, se pak pro mě stala spíše křečí, trapností.
Na druhou stranu jsem se pobavila a můj hlasitý smích dezorientoval i mého psa :-)
I když příběh je neoriginální, lehce předvídatelný, tak styl psaní a konečná zápletka mě opravdu donutily číst hluboko za hranici ,,nulté hodiny". Bohužel za to ,,tlačení na pilu" musím pár kytiček ubrat.

21.11.2015 3 z 5