Evelin2506 Evelin2506 komentáře u knih

Noční směna Noční směna Alex Finlay

Povedená detektivka - zajímavá zápletka, překvapivý konec.

03.01.2024 4 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Pro mě velmi hezky napsaná kniha a prostředí děje super. Lakšmí měla těžký život a vše těžce získané. Samotný fakt, že odejde od násilnického manžela a zařídí si nový život ještě neznamená, že si uvědomuje svoji cenu. Místy mi připadala jako prostitutka pro manželky bohatších mužů, kterým nabízela své umění tetování henou místo svého těla a které se k ní podle toho chovaly. Sama Lakšmí toho musela hodně zkousnout - rodiče, manžel, zákaznice. Těším se na pokračování.

18.12.2023 4 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Kniha je podle mě dost slabá. Moc mě nebavila a četla jsem docela dlouho.

18.12.2023 2 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.

15.11.2023 4 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Nemohla jsem se zabrat. Knihu jsem dočetla, zápletka dobrá, ale čekala jsem víc.
Další knihu série si přesto přečtu.

12.09.2023 3 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

Nedočetla jsem.

22.08.2023 1 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Hodně povedená a dobře napsaná kniha. Docela by mě zajímalo, jaké pocity mají čtenáři druhého pohlaví - jako žena vnímám toto téma velice intenzivně a se znepokojením. Téma v současné době velice aktuální k zamyšlení.

21.03.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Povedený díl série. Je tady všechno - zločinci, napravený padouch, rodina, láska....
Vždy, když čtu Evu Dallasovou, tak mi připadá, že den musí mít padesát hodin - podle toho. kolik toho ona sama a její tým stihne. Ani tady to není jinak.

20.02.2023 5 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Kdybych nečetla první díl, tak dám o hvězdičku víc. Když oba díly porovnám, tady je na mě trochu moc politických intrik. Ale jinak Gentry je za "správňáka" a tak to má být.

17.02.2023 3 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Hezky napsaná detektivka. Děj nebyl zdlouhavý, konec překvapivý. Určitě sérii zařadím mezi oblíbené.

17.01.2023 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Jako krátký příběh s Davidem Rakerem jsem očekávala něco jiného.

05.01.2023 1 z 5

Strašák Strašák Michael Connelly

Začátek dost nudný. Nicméně to byl tak úvod do děje a pak se zápletka rozjela. Connely odvedl výkon, na jaký jsem u něho zvyklá a jaký jsem očekávala. Ale zneužití IT v tomto rozsahu a čase pro mě docela nečekané.

05.01.2023 4 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Nezklamala, zápletka plně ve stylu Jacka Reachera. Jeho přístup je stejný bez rozdílu, jestli byl major nebo je tulák.

24.11.2022 4 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Velmi povedená detektivka. Hlavní téma náhradního mateřství je aktuální a tady se mi zápletka i rozuzlení líbily. Konec pro mě velké překvapení, líbila se mi záhada kolem Erliním dítěte.

07.11.2022 4 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Knihu jsem dost dlouho sháněla a tak jsem byla natěšená. Podle mě každý díl, kde Reacher problém neřeší sám, je slabší. Nicméně mě zápletka bavila.

17.10.2022 3 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Kniha se mi líbila. Zápletka dostatečně napínavá a děj má spád. Rozuzlení je jasné ještě před půlkou, ale líbí se mi postupné hledání důkazů a skládání případu.

07.10.2022 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Podle mě hezký napsané - rozuzlení mě překvapilo. Určitě si přečtu další díl.

02.10.2022 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Kniha se mi moc líbila. Místo i čas pro ženy a dívky (asi i pro celé rodiny) dost těžké, Oliva i přes svou výchovu v sobě našla velkou sílu a odhodlání. V dospělosti se vrátit a žít se sousedy, kteří ji kritizovali, odsuzovali...
Podpora otce byla očekávaná, ale podle mě nejvíc pro ni znamenal postoj matky. Na pozadí jsem vnímala vztah temperamentní matky a klidného otce. Na první pohled nesourodá dvojce, ale v těžkých chvílích stojí při sobě.
Moc jsem nechápala postoj ke starší dceři, když jí donutili ke sňatku a následně ji nechali svému osudu.
Docela mě bavily popisované zvyky, nepsaná pravidla nastavená společností a postupné vymanění se z těchto (pro nás dnes) nesmyslů.

24.08.2022 4 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

Neurazí. Určitě slabší díl série. Reacher řeší zamotaný případ dost zaměřený na technologie, výbušniny a podle mě hodně nepravděpodobný, když odborníci nic netuší a Jack, který pomalu neumí ani používat mobil vše vyřeší. Jenže - jde přece o REACHERA!!!!
Další díl určitě dám.

10.08.2022 3 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Kniha se mi líbila - do konce napínavé. Na konci mi vadila změna chování Vincent - manželka. Problém s dcerou byl nedotažený. Nicméně hlavní linie příběhu Vincent/Mina dobrý. Těším se na další díl a doufám, že se poodkryje problém Miny.

01.08.2022 4 z 5