evasamankova evasamankova komentáře u knih

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Překvapivě chytlavá a dobře napsaná romance. Hrdinové jsou za těmi svými maskami velcí sympaťáci, děj svižně plyne a sexu je tak akorát. Ani málo ani hodně, ale o něj tady nejde. Spíše jde o emoce a vlastní boj s minulostí.
Ač hlavní zápletka je už hodně ohraná, tady to tak nepůsobí. Žádná klišé, omleté sladké bláboly. Pro mě je to za poslední dobu nejlepší eroticky laděná kniha, která se mi dostala do ruky.

11.12.2013 4 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Velmi hezký humorně romantický příběh. Nenáročná oddechová kniha pro dobrou náladu. Kniha se mi velmi líbila, Kateřina Petrusová mě zkrátka ani tentokrát nezklamala.

08.12.2013 4 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Moje první kniha od této autorky a nebylo to špatné. Vcelku reálný pohled do jednoho vztahu, který mnohem více bere než dává. A někde na té cestě člověk ztrácí své skutečné já i ty nejvíc milované. Přesto na vyšší hodnocení by pro mě příběh musel být trochu víc rozvinutější i jít více do hloubky. Ale jak říkám, nebylo to špatné.

07.12.2013 3 z 5

Čistý Čistý Andrew Miller

Kniha s velmi působivou atmosférou. Ten zápach bude muset čtenář doma vyvětrat. Ano, to se autorovi povedlo na jedničku. Měla jsem ale trochu problém s přítomným časem, ve kterém je děj vyprávěn. Zkrátka mi tam neseděl. Stejně tak mi chyběla, mimo hlavní motiv čištění hřbitova, i nějaká rozvinutější dějová zápletka. Kniha rozhodně těží na atmosféře a popisu, ale na děj je poměrně chudá, ničím v průběhu nepřekvapí.

06.12.2013 3 z 5

Pád Pád Maya Banks

Upřímně, celkem hrůza. Další podobná tuctovka, jakých je teď na trhu plno. Bez vlastního nápadu, originality. Zkrátka to, co už bylo mnohokrát převyprávěno. Autorka se neustále opakovala, stále ty stejné obraty... To mě hodně vytáčelo. Myslím, že kdyby kniha měla tak o 150 stran míň, bylo by to jedině ku prospěchu věci.

03.12.2013 1 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Skvělý humorný ženský román nejen pro ženy. Musím přiznat, že jsem bavila královsky. Spousta vtipu, ironie i černého humoru. Vážně, nevážně o vážných věcech. Skvělé odpočinkové čtení.

02.12.2013 4 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Výborný hororový thriller, který už od první stránky chytá rychlé tempo. Žádná hluchá místa, žádné nudné popisy. Akce střídá akci a nechybí mnoho zvratů. Možná až moc -) Každopádně mě autor dokázal několikrát opravdu překvapit. Velmi se mi líbil jeho dynamický a lehký vypravěčský styl. Doufám, že co nejdříve vyjde i pokračování. Parádní kniha, která mě opravdu bavila.

01.12.2013 5 z 5

Jehla v kupce sena Jehla v kupce sena Ernesto Mallo

Velmi zajímavá a zvláštní kniha. Trochu detektivního, trochu milostného příběhu, zabaleno do tíživé atmosféry. Jediný problém jsem měla u dialogů. Působilo na mě rušivě, že věty jdou přímo za sebou bez rozlišení, která postava co říká. Jinak ale spokojenost.

28.11.2013 4 z 5

Žena lamželezo a polykač ohně Žena lamželezo a polykač ohně Stanislav Beran

Soubor 20 povídek, které nevím úplně přesně jak ohodnotit. Autorův styl byl čtivý a lidský. Všechny povídky jsou psány stejnou formou, jsou velmi krátké (až na poslední) a to bylo u mě na škodu. Ve výsledku se mi většina z nich slila dohromady a po dočtení si je už skoro nepamatuji. Je to pár střípků z života neznámých postav a mám pocit, že než jsem je stačila malinko poznat, ihned byl konec. Chybělo tomu snad trochu víc důrazu, jiskry... Ale čtivost upřít nelze.

27.11.2013 3 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Výborný thriller, který se mi líbil o něco více než Box 21. Mohlo za to jiné pojetí i postava Grense, která mě tentokrát tolik nevytáčela.
Mám ráda knihy Johna Grishama a Odplata mi je připomněla. Přebal nelhal. Jiný pohled na trest smrti nutí k zamyšlení. Nutno ocenit, že autoři nepíší omletá témata i vyústění. Po jejich dílech zůstává zvláštní pachuť a prostor na vlastní shrnutí i odsouzení.

25.11.2013 4 z 5

Hříšné vztahy Hříšné vztahy Petra Poncarová

Za nádhernou obálkou se skrývá dosti depresivní text. 6 nešťastných lidí a východisko žádné. Sobectví, pohodlnost, strach,... Jen doufám, že takto nevypadá průměrné, běžné manželství.

22.11.2013 3 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Velmi zajímavě vyprávěný příběh první lásky, která přetrvala desetiletí. Ale není to jenom milostný příběh. Je to vyprávění o holocaustu a silné rodinné soudržnosti. Příběh inspirovaný skutečností. Co více k tomu říct? Těžko hledám slova. Snad jen že autorka to podala čtivě, se spoustou barev i poezie. Doporučuji.

21.11.2013 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Moje třetí kniha od autorky a musím říct, že se mi líbila nejvíce. Nebylo to tak těžkopádné ani nechutné jako předchozí knihy. Tentokrát na úkor zvráceností, které byly podstatou předchozích knih, autorka přidala více příběhu. Což oceňuji. Příběh se četl dobře. Překvapení na konci se mi v tomto thrilleru vyhnulo, ač většinou pachatele neodhalím, v Unesené se mi to povedlo velmi brzo. Fajn thriller, ale nic co bych už v trochu jiné podobě nečetla.

19.11.2013 3 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Útlá smutná knížka o skutečném osudu. Autor kromě své tragédie líčí i nemoc své ženy. Proto dvojnásob krutý osud. Tak úplně mi nesedla forma vyprávění, ale prožitek ze smutku, životní síly i snahy bojovat nevybojovatelné nad tím jednoznačně převažuje.

18.11.2013 3 z 5

Jed Jed Sara Poole

Velmi čtivý a dobře zpracovaný román. Nechybí mu napětí, spousta intrik a občasný humor. Propojení reálné historie s autorčinou fantazií bylo podařené a tak nějak hodně svěží. Řekla bych, že Jed je poměrně moderně vyprávěný historický román. Snad vyjdou i jeho pokračování.

17.11.2013 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Velmi zvláštní příběh milostného trojúhelníku. Ale nejen to. Snad ještě více je to příběh o velkém přátelství, vině a vykoupení. Autorka se více zaměřovala na samotný děj než na emoční stránku hrdinů. Proto je mi až s podivem, jak silný příběh nakonec stvořila.

14.11.2013 4 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Pole jsou velmi vtipnou a svěží knihou pojednávající o předčasně ukončeném dětství a strachu. Na pohled to nejde dohromady, ale v podaní K. Mahera ano. V celkovém součtu právě díky jeho neuvěřitelnému odlehčování děsivého děje je to kniha dojemná a citlivá. A vlastně i pozitivní.

11.11.2013 4 z 5

Odveď mě domů Odveď mě domů Julie Kibler

Nádherný hořkosladký příběh zakázané lásky. Velmi čtivě a lehce podaný. Přiznávám, že až tolik silný příběh jsem nečekala. Závěrečná třetina v mém případě vyžadovala velkou kupu kapesníků. Nádhera. Není víc co dodat.

08.11.2013 5 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

Další výborná a promyšlená kniha Johna Grishama. Tentokrát přímo vychytralá. V určitých aspektech či snad nápadu mi připomněla jeden velmi známý a úspěšný film z vězeňského prostředí. Nepředvídatelné a neotřelé. Umí to snad J. Grisham jinak?-)

06.11.2013 5 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Umět milovat je krásným nostalgickým příběhem o jedné dětské lásce. Třebaže anotace může vzbuzovat dojem kýčovité červené knihovny, opak je pravdou. Kniha je komorním způsobem vyprávěný příběh o dospívání, mnoholeté lásce, rodině a o tom, čím jsme a čím bychom být chtěli. A snad ještě více o tom, jak je někdy těžké svěřit se nejbližším se svými pocity.
Žádné otřepané, mnohokrát použité fráze z různých love story tady nečekejte. Jde o osobitý, procítěný a nostalgický příběh. V témže duchu se autorce povedl i konec.
Velmi povedený debut.

03.11.2013 4 z 5