Evaho73 Evaho73 komentáře u knih

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Klasická romanca od Amandy Quick, najskôr vzdor dvoch hlavných predstaviteľov, neskôr rodiace sa sympatie, ktoré prerástu v lásku a to všetko okorenené detektívnou zápletkou.....

29.08.2017 4 z 5

Dáma ve věži Dáma ve věži Amanda Quick (p)

Nenáročné a oddychové čítanie.

27.08.2017 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Typická brownovka - detektívna zápletka, široký okruh podozrivých, menej pravdepodobný vrah, osudová príťažlivosť a sladký hapiend.

25.08.2017 4 z 5

Búrka v raji Búrka v raji Sandra Brown

Zatiaľ najslabšia čo som od Sandry Brown čítala......

19.08.2017 1 z 5

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Ľúbostný trojuholník v dvoch časových rovinách so zaujímavou detektívnou zápletkou. Súhlasím s predchádzajúcim tvrdením, že príbeh sa dlhšie rozbiehal za čo uberám jednu *.

18.08.2017 4 z 5

Krehké šťastie Krehké šťastie Jayne Ann Krentz

Na mňa to pôsobilo tak kostrbato napísané (možno to bolo spôsobené prekladom do slovenčiny), ale vcelku sa to dalo prečítať. Raz však stačilo. Autorke idú podľa mňa lepšie historické romance.

16.08.2017 3 z 5

Pokušení Pokušení Jude Deveraux (p)

Dalo sa....sú tam vtipné diaógy a je to taká ľahká romantika. Autorka ma však oveľa lepšie knihy.

13.08.2017 3 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Osobne považujem tento román za priemerný. Dosť mi vadilo, že hlavné postavy často používali porovnávania s filmami, seriálmi a hercami, čo bol pre mňa rušivý prvok.

11.08.2017 3 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

Zaujalo ma prostredie a kultúra starých čínskych obyvateľov, kde sa odohráva väčšia časť príbehu. Tajomnosť, napätie, rivalita a romantická láska naviac dodáva celému románu ten správny šmrnc. Hviezdičku však musím ubrať za niektoré nudné pasáže počas prvého pobytu v Anglicku.

10.08.2017 4 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Krásne smutný strhujúci román o láske, ktorá nemá budúcnosť, o obetavosti a schopnosti využiť nepriazeň osudu na zmenu zabehnutého stereotypu života. V románe ostal posledný odkaz Dávida pre Ellu utajený a to celému dielu pridalo na tajomnej dôvernosti.

08.08.2017 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Ľahká romantika, ktorej nikdy nie je dosť...

06.08.2017 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Pre mňa veľmi dobrá detektívka, ktorú odporúčam.

04.08.2017 4 z 5

Popelčiny slzy Popelčiny slzy Annie Burrows

Nuda, nuda a ešte raz nuda......

02.08.2017 1 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Zaujímavo napísaný príbeh osudovej lásky, ktorý môžem iba odporučiť.

30.07.2017 5 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Bez komentára....

28.07.2017 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Wou...úžasná kniha !!! Okrem iného ma po celý čas čítania knihy prenasledovala otázka: Prečo pripadala Nastyi Joshova garáž pri jej prvej návšteve dôverne známa ? Postupne ako som sa dostávala na koniec príbehu som sa začala zmierovať so skutočnosťou, že to ostane nezodpovedané.... Koniec bol však pre mňa po všetkých zapadnutých kúskoch skladačky najgeniálnejší !!! Ešte raz skvelá kniha, ktorá si zasluží oveľa viac **********

27.07.2017 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Konečne opäť kniha, ktorá ma úplne dostala a od príbehu som sa nemohla odtrhnúť !!!
Zaujalo ma ako sa postupne z malého utiahnutého a odstrčeného dievčatka postupne stavala žena a nakoniec vážená doktorka. Ďalej ma upútalo ako sa vyvíjala medicína a koľko ľudí muselo zomrieť na dnes už banálne choroby. Príbeh tiež poukázal ako ťažko si museli ženy vydobíjať svoje postavenie napriek tvrdým prekažkám zo strany mužského pokolenia. Nakoniec to všetko bolo okorenené i romantickou láskou dvoch spriaznených duší. Skvelý román !!!

24.07.2017 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Z knihy mám rozpačitý dojem. Prvá časť bola super, príbeh a hlavní hrdinovia ma zaujali už od začiatku. Trochu mi prišlo divné, že zápletka gradovala na môj vkus veľmi rýchlo už v polovici knihy. Potom však prišla druhá časť, ktorá mi do jej polovice prišla úplne od veci. Autorka sa snažila opísať históriu napoleonských bitiek, kde postavila aj hlavných hrdinov, ale s prvou časťou to málo iba trochu spoločné. Ku koncu sa to síce zvrtlo k mojej spokojnosti, ale celkový dojem z knihy to už nezachránilo.

16.07.2017 3 z 5

Divoké vody Divoké vody Elizabeth Haran

Kedisy išiel v telke seriál "Čo prináša rieka" a táto kniha mi ho svojím príbehom pripomenula. Nájde sa v ňom od všetkého trochu - pútavo opisaný tvrdý život lodných prepravcov, tajomstvom opradené rodinné vzťahy, detektívna zápletka aj romantická láska. Príjemné oddýchové čítanie.

13.07.2017 4 z 5

Příslib deště Příslib deště Shana Abé

Trochu mi trvalo pokiaľ som sa začítala a pospájala jednotlivé línie deja. Od polovice to už celkom šlo.

09.07.2017 3 z 5