Dáma ve věži

Dáma ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9504/dama-ve-vezi-9504.jpg 4 136 17

Hrdinkou románu je Pheobe Laytonová, nejmladší dítě bohatého hraběte Clarigtonu, která si k zoufalství rodičů i sourozenců počíná velice zbrkle a nerozvážně – je prostě nezkrotná. Když si usmyslí, že musí stůj co stůj najít vraha muže, který se kvůli ní vypravil do světa hledat štěstí, rozhodne se požádat o pomoc Gabriela Bannera, někdejšího nápadníka její starší sestry, kterého její otec před osmi lety zruinoval a přinutil ho opustit Anglii. Pheobe přivábí Gabriela na opuštěné místo, kam se sama dostaví zahalená v závoji. Oprávněně se obává, že Banner už nebude chtít mít nic společného s žádným členem Claringtonovy rodiny. Gabriel však její pravou totožnost odhalí a usmyslí si, že nerozvážnou dívku, která ho fyzicky přitahuje, svede a pomstí se tak jejímu otci. Když se však Pheobe dostane do vážného nebezpečí, Gabriel pochopí, že ji musí za každou cenu ochránit před důsledky její vlastní zbrklosti. Ožení se s ní a odveze ji na svůj hrad. Tam však na Pheobe čekají další nástrahy a také urputný boj o důvěru milovaného manžela.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Reckless , 2000

Petra-1
Petra-1
14.08.2023 5 z 5

Humor, romantika a detektivní zápletka. Bylo to skvělé oddechové čtení.

pip11
pip11
24.01.2023 4 z 5

Dobrodružný příběh, ve kterém nechybí napětí a samozřejmě ani autorčin obvyklý humor.

georginaa
georginaa
20.12.2020 4 z 5

Od Amandy jsem četla už mnoho knih, některé byly slabší, ale tato byla skvělá. Plná intrik, akce, detektivní zápletky a samozřejmé i na lásku přišlo. Takové mám moc ráda, kde to má spád a plno napětí.

Kudík
Kudík
10.06.2020 4 z 5

Od této autorky je to moje první kniha a shrnu to jako oddechové čtení. Phoebe je nezkrotná svéhlavá hrdinka, milující středověk, vše okolo krále Artuše a hlavně knihy. Gabriel jako hrdý muž, i když v životě několikrát zrazený. Phoebe občas na danou dobu riskovala, ale z toho vycházela většina vtipných zápletek. No a Gabriel se o ni prostě staral. Líbila se mi (hlavně ke konci) celá její rodina.

moudivlacek
moudivlacek
16.02.2020 4 z 5

Skvělý romantický příběh na odreagování na jedno odpoledne. Kniha ve mne vyvolala salvy smíchu nad snahou Gabriela trochu zkrotit Phoebe a hlavně ji zajistit bezpečnost. Slova jejího otce dlouho nezapomenu - není to doslova - Dcerko, mám tě rád, ale jsem rád, že teď si dělá o tebe starosti manžel a ten musí zajistit tvou bezpečnost. Ale i matka Phoebe není jen tak nudná hraběnka. A dokonce si ke konci šplhla i sestra Phoebe markýza Meredith.
Každopádně Gabriel, který se musí překonávat, aby Phoebe nesvázal pro svou jistotu o jejím bezpečí a aby nevybuchl, u mne vede.
Romantika jak má být.

Bambulkova
Bambulkova
10.01.2020 5 z 5

Ako každá jedna kniha, ani táto nesklamala. Dobre a ľahko sa čítala, človek sa pri nej nasmial aj ho trochu pošteklila fantázia. :)

petraj30
petraj30
14.08.2019 5 z 5

Tohle byla podle mě asi nejlepší kniha spisovatelky. Phoebe nechyběla odvaha, Gabriel byl taky skvělý. Děj byl velmi rozmanitý. Vůbec jsem se nenudila

Evaho73
Evaho73
27.08.2017 3 z 5

Nenáročné a oddychové čítanie.

Majdule
Majdule
05.03.2017 4 z 5

Milý příběh se zajímavou zápletkou, typičtí hrdinového, svěží tempo, přitažlivé prostředí i doba. Prostě příjemné čtení.

Baraliska
Baraliska
14.12.2016 4 z 5

V této knížce mě hlavně oslovila hlavní hrdinka Phoebe, a též díky jejímu charakteru i chování to je moc vtipná, zajímavá, napínavá, a také překrásná knížka.

xxkristinaxx
xxkristinaxx
12.04.2016 4 z 5

Hezký příběh, ale nebude to kniha ke které se vrátím.

miruska1
miruska1
29.01.2015 5 z 5

Veľmi pekny pribeh,autorka nesklamala.....

kacaaba
kacaaba
17.11.2014 5 z 5

Mě se to pěkně četlo. Historický román pro ženy. Nechybí napětí, láska, popis prostředí. Určitě po ní znovu sáhnu. Historická romance z 19. století.

Bet
Bet
15.05.2014 2 z 5

Tak tato kniha nepatří mezi mé oblíbené příběh mě neoslovil.

Monicay
Monicay
05.03.2013 4 z 5

Příjemná romantická kniha, kterou si otevřu vždy, když si chci přečíst hezký příběh. Četla jsem ji už několikrát a vždycky to byl příjemně strávený čas. V knihách Amandy Quick se mi nejvíc líbí vykreslení jejích mužských hrdinů. Kdo by taky nechtěl chápavého, silného chlapa, který je ochotný poskytnout své ženě prostor, který potřebuje, že? :-)

kika 13
kika 13
22.02.2013 3 z 5

Dobro a zlo hezky se to tu míchá.

jaja10
jaja10
30.08.2012

klasický příběh, otec Phoebe kdysi ublížil Gabrielovi. Ten jakmile zjistí kdo je ona, plánuje se na ni pomstít.
Ale jak už to bývá: člověk míní, Phoebe mění.... :-)