EvaEma EvaEma komentáře u knih

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Škoda, že níže Martas prozradil pointu ;-) V knize bych osobně uvítala víc historických reálií, více se mi z tohoto pohledu líbil Zločin na Starém Městě pražském od D.Krolupperové.

02.02.2018 3 z 5

Až nadejde čas Až nadejde čas Peter Høeg

Sice se mi kniha místy četla hůř, ale z toho viním filosofii, kterou je kniha protkaná a já ji zrovna nemám moc v oblibě. Příběh je poutavý, podložený skutečnými událostmi ve školství a sociální oblasti v 70.letech. Autor píše jedinečně, také u knihy Cit sl.Sm.pro sníh mi chvilku trvalo, než jsem tomu přišla na chuť, ale vyplatilo se vydržet. Toto je jrdna z těch knih, nad kterými člověk ještě dlouho po dočtení přemýšlí.

27.01.2018 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Není to životopis, to je v knize uvedeno. Mně kniha nepřekvapila, Coelho mě nadchl pouze knihou Veronika se rozhodla zemřít. Všechny ostatní, co jsem četla, jsou z mého pohledu průměrné. A mezi ně patří i Vyzvědačka. Pro mě to bylo seznámení s jedním osudem.

27.01.2018 3 z 5

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Tuto knihu mám spojenou s prázdninami u dědy. Měla jsem pocit, že už nastal čas představit ji vlastním dětem a byla to správná intuice. Hlavně devítiletý syn naslouchal každému slovu a překvapil mě, jaké detaily zachytil a dokázal si pospojovat. Sám mi pak vysvětloval kdo ke komu patří :-) Na začátku byl překvapený, že je kniha smutná (takový žánr běžně nevybíráme), ale pak se díky Cedrikovi smál a kniha ho nesmírně bavila. Jen u objasňování šlechtických titulů jsem se značně zapotila (příště si dopředu opráším hrabata, lordy, království versus republika, a také americké reálie jako Den nezávislosti).

23.01.2018 5 z 5

České národní pohádky České národní pohádky Karel Jaromír Erben

Ovšem Hádanku jsem si nechala pro sebe, tu jsem dětem před spaním ještě neměla odvahu přečíst :-)

05.01.2018 5 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

Kniha se líbila dětem i rodičům:-) Každý příběh nesl nějaké ponaučení a byl doma inspirací k dalšímu povídání. Trochu mě ale vadilo, že jsou příběhy pro naše večerní čtení dlouhé a těžko se hledalo místo, kde čtení přerušit.

03.01.2018 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Zde je vidět, že si autorka dala s knihou mnoho práce. Je to sepsáno poctivě a citlivě. Oceňuji, že obsahuje dokumentární části, historická fakta; že to není "jen" emotivní příběh.

27.12.2017 5 z 5

Emil a Ida Emil a Ida Astrid Lindgren

Neznáme druhé knihy o Emilovi a tak nám chvilku trvalo naladit se na venkov a naučit se pro nás nové pojmy, ale pak to byla "jízda". Jen co jsme dočetli, hned to chtěly děti číst znovu!

11.12.2017 5 z 5

Svépomocná příručka sestry Svépomocná příručka sestry Radkin Honzák

Příjemnou, lehkou a vtipnou formou sdělena spousta podstatných informací. Měla jsem tu čest zažít autora jako učitele na zdrávce a byl to nezapomenutelný zážitek! Totéž můžu říct o jeho knize. Doporučuji ji nejen zdravotnickému personálu.

19.11.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Čekala jsem napínavou detektivku, což kniha s přehledem splnila. Navíc jsem se dozvěděla střípek z historie Skotska a Kanady, který mi byl zcela neznámý.

01.11.2017 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Hezky vypracovaná detektivka, zdánlivě nepodstatné detaily se najednou někde vynoří a člověk je najednou překvapen. Čtení mě bavilo podobně jako čtení detektivek A.Christie.

27.10.2017 4 z 5

Indicie Indicie Jaroslav Putík

Tolik životního moudra v tak tenké knize! Musela jsem si ji koupit, budu se k ní vracet.

10.10.2017 5 z 5

Cestování s Velrybou Cestování s Velrybou Eva Papoušková

Kniha se nám líbila, syn měl neustále po ruce mapu a cestoval s hrdiny. Kniha nás přivedla k mnohým zajímavostem. Jen jsme si zvykli, že bývají dětské knihy s větší dávkou humoru, zde to bylo takové seriózní čtení.

02.10.2017 5 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

To jsem se zas jednou pobavila! :-)

27.09.2017 5 z 5

Zločin na Starém Městě pražském Zločin na Starém Městě pražském Daniela Krolupperová

Prosím, více takových knih! Tak moudře a čtivě napsáno! A ty ilustrace! Na straně 33 vidím tolik laskavosti z očí pana komisaře a postava Kachny na str.39, k té je zbytečné cokoliv dodávat. Přijde mi až neskutečné kolik odkazů na osobnosti a reálie té doby se vešlo na pár stránek. Moc děkuji za tuto knihu a těším se na další.

26.08.2017 5 z 5

Projekt pes (ten můj) Projekt pes (ten můj) Lucie Hlavinková

Původně byla kniha určena jako dárek synovi, že si ji přečte sám. Nakonec jsem po ní sáhla sama a dětem předčítala a dobře jsem udělala. Celé čtení jsem upravovala hovorový jazyk na spisovný. Je to škoda, kniha určená dětem by nemusela být psaná hovorově, i když příběh vypráví dětský hrdina. A přitom jsem Pražačka, jsem na hovorový jazyk zvyklá a v ústní formě mi nevadí.
Jinak to byl ale veselý příběh, smáli jsme se všichni, kniha nás bavila.

15.08.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Bavila jsem se, skvělé letní nenáročné čtení. Měla jsem ráda všechny postavy, žila jsem s nimi, přemýšlela jsem si o nich... zavzpomínala jsem na mé dětství v 80.letech... A často jsem se zasmála nahlas. Tohle čtení jsem si prostě užila.

10.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Velmi lehké prázdninové čtení, které ve mně nezanechalo žádný dojem. Kdyby tam bylo aspoň trochu literárního pohlazení... Nebo by se člověk něco dozvěděl... Nebo detektivní rozplétání a napětí, jestli to měla být detektivka... Našla jsem jen náznak humoru, když některé kapitoly stejně začínaly.

28.07.2017 2 z 5

Zapadávání Zapadávání Vendula Pačesová

Ze života, stručně, jasně, vtipně. Moc se mi kniha líbila.

23.07.2017 5 z 5

Tajný deník Tajný deník Sebastian Barry

Krásně napsáno. Možná jsem jen zápisky Roseanne četla radši, byly nějak více věrohodné. Zápisky doktora mi místy přišly plytké. Závěr byl pro mě překvapující. A tak mám po dočtení chuť číst knihu znovu od začátku.

23.07.2017 5 z 5