eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Nebylo to špatné, ale ani žádný zázrak.

15.11.2018 3 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Dočetla jsem, ale vůbec se mi to nelíbilo. Netvrdím, že nápad to není dobrý, že to není (asi od půlky) napínavé, ale... Je to celé takové depresivní, násilné... Život za životem se mi líbil mnohem víc.
Ale mít víc stejných životů by nebylo vůbec špatné. Člověk by si vyzkoušel různé varianty co by bylo kdyby...

08.10.2018 2 z 5

Písař Písař Hugo N. Gerstl

Zvláštní, místy hodně filozofická, místy cestopisná kniha, ale příběh byl pěkný a nečekaný happy end potěšil.
Brambory a rajčata mi nějak unikly, takže mi to vůbec nepřišlo nereálné, spíš právě naopak. Myslím, že osvícení lidé se najdou v každé době.

05.09.2018 3 z 5

Karel IV. - Císař a synové Karel IV. - Císař a synové Josef Bernard Prokop

Poslechnuto jako audiokniha. Tenhle díl byl opět skvělý. Jak mne ten druhý moc nezaujal, tak tenhle byl tak dobře napsaný (a opět skvěle načtený), že bych vážně věřila, že to nějak takhle bylo. Naprosto věrohodné. Těším se na další díly. :-)

12.04.2018 5 z 5

Sharpův ďábel Sharpův ďábel Bernard Cornwell

Tenhle díl mne teda totálně zklamal. Sharpe asi na farmě zblbnul, že mu to vůbec nepálí a všem sedá na lep (přitom jsou to tak průhledné lsti).
Také děj mi přijde takový nějaký zrychlený, jako kdyby se autor nemohl dočkat až se Sharpa konečně zbaví. Tuhle knihu tedy do své knihovny nezařadím a sérii ponechám bez závěrečného dílu.

20.09.2017 3 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Hezké, ale závěry jednotlivých lidských příběhů to pokazily. Jsou až moc sladké. Nejvíc se mi líbil prostřední díl ságy. Tohle už zas bylo slabší. Přesto jsem si to ráda přečetla.

04.09.2017 3 z 5

Laguna plameňáků Laguna plameňáků Sofia Caspari

Zajímavý příběh z Argentiny 19. století. Tenhle díl se mi líbil víc než ten první. Bylo to čtivé, bylo tam víc postav, tj. víc příběhů a nebylo to až tak romantické. I když... :-).

07.05.2017 4 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle načtená Pavlem Rímským.
Krásná kniha! Člověk má pak pocit jakoby znal Churchilla osobně. Tedy aspoň já ten pocit mám a jen lituju, že to tak není. Jak by se nám teď takový Churchill hodil! I se všemi - v dnešní době prý neakceptovatelnými - názory.

27.10.2016 5 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Slušný historický román o existujících postavách. A to je právě možná to, proč mne to ani moc nebavilo. Ne, že bych něco měla proti historickým osobnostem, ale jsem radši, když se vyskytují jen ve vedlejších rolích. Román Invisible se mi líbil mnohem víc.

25.08.2016 2 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Poslechnuto jako audiokniha.
Pro mne zatím nejhorší kniha od Austenové, ale je možné, že byla zkrácená a proto mi to přišlo takové o ničem.

18.04.2016 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Poslechnuto jako audiokniha. Akustika je teda příšerná, ale je to tak skvěle načteno Miroslavem Táborským, že jsem to skousla. Bylo to ještě lepší než jsem čekala. Těch skvělých komentářů současnosti... Teda vlastně teď už trochu minulosti. Škoda, že autor nepočkal s vydáním ještě pár let, teď by měl příhodný námět navíc. Ale skončilo to tak, že by klidně mohl napsat pokračování :-). Jen se bojím, že by mu to zakázali vydat...

31.03.2016 5 z 5

Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Sharpovo Waterloo / povídka Sharpovo výkupné Bernard Cornwell

Sharpovskou serii miluju, ale tyhle poslední díly už pro mne nejsou "to pravé ořechové". Možná je to tím, že o Waterloo toho bylo napsáno hodně a v téhle knížce moc jiného děje není. A povídka? To nejhorší ze Sharpa. Jsem zvědavá na poslední díl.

28.03.2016 3 z 5

Taxmeni Taxmeni Jaroslav Čvančara

Krásná kniha, nejen pro milovníky Taxmenů a country.

03.09.2015 5 z 5

Kovbojové z papíru Kovbojové z papíru Ludvík Štěpán

Fajn čtení pro dětské milovníky koní.

03.09.2015

Levoboček Levoboček John Jakes

Příběh je dost naivní - spíš jakoby pro děti -, ale to zase není, protože je v ní dost sexu. Další díly číst nebudu, i když historické postavy a události jsou popsány vcelku slušně. Kam se to ale hrabe na Sever a jih, Láska a válka nebo Nebe a peklo od stejného autora.

25.08.2015 3 z 5

Vojna a mír IV. Vojna a mír IV. Lev Nikolajevič Tolstoj

Teda ty svoje věčné komentáře si opravdu mohl autor odpustit. Myslela jsem, že to zvládnu, ale ke konci už jsem je také přeskakovala. Jinak příběh super.

16.05.2015 3 z 5

Napoleonův kavalerista Napoleonův kavalerista Denis-Charles Parquin

Zajímavý deník jednoho Napoleonova kavaleristy. Ještě zajímavější mi ale připadal doslov o jeho pozdějším životě. Super zpracování.

06.05.2015 4 z 5

Volání dálek Volání dálek Robert James Waller

Jedna z mých srdečních knih. Někomu může připadat zmatená, ale už jsem ji četla několikrát a vždy mne uchvátí.
"Slovo svoboda je jenom jiný výraz pro to, že už nemáme co ztratit..."
"Vrátit se jako divoká husa Raymond a letět v čele hejna podzimní oblohou..." Takové sny mívám taky. Miluju Banditu a Tanečnici, a nejvíc asi Vaugna Romera...

15.04.2015 5 z 5

Satori v Paříži Satori v Paříži Jack Kerouac

Dobrá knížečka do batohu :-).

10.04.2015

Rebel Rebel Bernard Cornwell

Moje první Cornwellova knížka. Ze začátku jsem myslela, že její čtení vzdám, protože začátek je tak nějak divně napsaný, ale vydržela jsem a pak už to bylo super. Přečetla jsem všechny díly a čekám, zda se objeví další. Přesto je mi tak nějak bližší Sharpe. Že by tím, že je větší "klaďas"?

22.02.2015 4 z 5