Etvel Etvel komentáře u knih

Staří i noví povýšenci Staří i noví povýšenci Nicolae Filimon

Velmi dobré dílo. Ovšem smutný příběh uvnitř. Tedy jak se to vezme a pokud odhlédneme od konce. První odstavec z knihy to asi sám popíše nejlíp: "Nic není nebezpečnějšího pro stát, který se chce nově organizovat, než když se dají otěže vlády do rukou povýšenců, určených původně k tomu, aby byli sluhy, a vychovávaných k tomu, aby dovedli vytlouci mléko ze skály stůj co stůj..."

14.03.2017 5 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Nečíst! Zakázat! Vykastrovat!

14.01.2017 odpad!

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

tak tahle kniha už prostě do Milénia nepatří.(( naprosto nenavazuje na předchozí děj.... kde je Mikaelova přítelkyně, s kterou to na konci trilogie myslel vážně??? Jasně, že nejsem naivní a nedoufala jsem, že skončili svatbou, ale takhle vymazat něco, co evidentně nebylo jen nějakým "šukem" na jednu noc...... navíc je v příběhu, ve stavbě slov, v myšlení postav velmi cítit ruka jiného autora..... tohle se nedělá. Larsson měl radši Mikaela na konci trilogie zabít, aby se na něm nemohli přiživovat, jako se právě teď děje./
tři hvězdy jsou možná až moc, ale vyplňoval mi dlouhé chvíle na karlovarském festivalu, takže nadsadím...

14.01.2017 3 z 5

Žabci a filozofové Žabci a filozofové Francis Scott Fitzgerald

Občas mám takový pocit, že v krátkých povídkách vyzní Fitzgerald lépe a srozumitelněji, než v jeho zdlouhavých románech....

27.12.2016 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Pro nápaditý a pro mě dosti nový námět by dílo klidně mohlo mít pět hvězd, nicméně jsou tu zase nějaká ale. Jednu hvězdu strhávám za přílišné tlačení na pilu (co se týče emocí) a druhou hvězdu za přemrštěný konec. Autorka to měla utnout po tom soudním procesu. Takhle se zařadila mezi ostatní laciné ždímačky emocí, což je škoda.

27.12.2016 3 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Tedy musím přiznat, že původně jsem tuto knihu hodlala přehlédnout, ale po přečtení tak rozporuplných komentářů se jí podívám na zoubek,D - brzy komentář k věci.

25.12.2016

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Úžasný příběh, který Vám vžene slzy do očí. Ovšem je pravdou, že se to týká především lidí, co taky hledají...:))

25.12.2016 5 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Srdeční záležitost. Neskutečná knížka. Autorova slova mě řezala, pálila, hladila, mučila... Je to úžasný zážitek, ale musíte na to mít. Já si dávám vždy skoro rok pauzu než se posunu výrazně dál. Protože mi to trhá duši a z toho se člověk potřebuje zase vzpamatovat. Smekám před Panem Spisovatelem. Takovou osobnost jsem si přála mít ve škole na filozofii. Nicméně nakonec jsem ji našla aspoň knižně,))

13.11.2016 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Pozor! Vysoce depresivní! Dávkovat opravdu opatrně!,D

13.11.2016 4 z 5

Teda ale ty čtyři hvězdy jsem udělila jen díky tomu, že jsem tu knihu četla s velkými rozestupy, jako by se jednalo o povídkový soubor. Protože kniha na jeden zátah to opravdu není. Ale tak, svého času docela originální příběh. Konec tečka.

13.11.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

A tohle je ještě horší...... Nečíst, rovnou spálit!

13.11.2016 1 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Už je to hrozné...

13.11.2016 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

........ještě to není tak hrozné.

13.11.2016 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velká škoda. Úvod knihy zaujme, čtenář začne být zvědavý. Jenže vlastně není na co. Poslední dobou jsou všechny detektivky strašně překombinované. Jako kdyby autoři neuměli včas skončit. A zničehonic vymyslet úplně novou postavu!!??...no prostě učiněné amaterství.

12.11.2016 3 z 5

Žena v zrcadle Žena v zrcadle Éric-Emmanuel Schmitt

No, teda nic moc. Ani s jednou z hrdinek se mi nepodařilo soucítit. Kupodivu mě nakonec zaujala jediná Anna z Brug. Tedy její zajímavé myšlenkové pochody, osud už mě za srdce tolik nebral. Jak říkám, je to pro mne zklamání. I můj komentář stojí za starou belu, protože nemám vlastně z čeho čerpat. To už je někdy lepší přečíst si nějaký odpad, protože jste pak plni znechucení a zloby nebo prostě nějakého jiného pocitu, ale z téhle knihy jsem jen vygumovaná. Nenapadá mě nic kloudného.

12.11.2016 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha ze začátku velmi zajímavá, člověk je až trošku naštvaný, že se to kodrcá sem a tam - prostě jako ve vlaku,) - protože už by se nejradši dostal k jádru celé věci, a tak je spisovatelkou docela pěkně napínán, což je fajn, aspoň ji hned neodložíte, ale chytnete se pachu stopy jako pes a čtete a čtete. Nicméně v polovině knihy mě příběh zklamal. Víceméně dost rychle vytane jasný podezřelý, který je opravdu tak jasný, že už jsem nedoufala, že by mě konec překvapil, což nepřekvapil. Nicméně i tak hodnotím třemi hvězdami, není to poprvé, co se mi tohle stalo u novější detektivky. Asi už odzvonilo starým poctivým detektivním příběhům, kde není potřeba přílišného násilí, sexuálních deviací a přemrštěných vysvětlení nejen vrahových motivů, které, kdyby jejich život někdo bez té vraždy zfilmoval, mohl kdekdo zaměnit za Rosamund Pilcherku z Primy, protože co ti chudáci většinou zažijí! To se pak nedivím, že páchají zločiny!

04.10.2016 3 z 5

Katedra filantromatematiky Katedra filantromatematiky O. Henry (p)

Tak trochu jiné, zajímavé, počteníčko. Rozhodně to není knížka, kterou byste slupli na posezení. Spíše je to takřka o povídce na každý den.)
Mě tento povídkový soubor zpříjemňoval dlouhé chvíle v práci, a tudíž nemohu hodnotit méně než pěti hvězdami,)

12.05.2016 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Myslím si, že na tuto knihu je třeba mít věk a zkušenosti. Ačkoliv je to napsáno mistrovským jazykem a přestože jsem to tak vlastně docela dobře nepochopila, musím uznat, že mě to stejně hnalo číst tu knihu dál a dál. Akorát z ní mám momentálně rozporuplný pocit a nevím, co si vlastně odnést. Počkám pár let a přečtu ji znova. Uvidíme, kolik mi toho v budoucnu bude umět říct víc.

19.04.2016 3 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

ÚCHVATNÉ ÚCHVATNÉ ÚCHVATNÉ!!!!!! Moje nejoblíbenější kniha.) více není co dodat.

10.04.2016 5 z 5